Випускник вінницького вишу у Лос-Анджелесі створює IT-проєкт для боротьби з COVID-19

Випускник вінницького вишу у Лос-Анджелесі створює IT-проєкт для боротьби з COVID-19

11:35 13.04.2021
45

Випускник факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії Вінницького національного технічного університету Артур Кюльян віднедавна живе у Каліфорнії (США).

Хлопець зумів об’єднати 800 найкращих AI-інженерів із різних країн своїм волонтерським проєктом CoronaWhy. Проєкт успішно працює вже рік.

Колишній вінничанин Артур Кюльян — серійний підприємець і дослідник штучного інтелекту, — інформує пресслужба ВНТУ.

Хлопець навчався у Вінницькому національному технічному університеті, захистив диплом на тему “Системи штучного інтелекту”. 

Працював розробником. Після того як почав розуміти про продукт більше, ніж типові менеджери, вирішив створювати свої продукти. Шукав інвестиції, переїхав до Києва, брав участь в стартапах. Шукав в Штатах інвесторів для одного з проєктів і познайомився з американцями, з якими потім створив власний бізнес. У останні роки я будував проєкти, виштовхував їх на ринок, займався прикладною АІ-наукою і досліджував, куди це все рухається, - каже сам Артур Кюльян.

Коли почалась епідемія, Білий дім звернувся до технологічної спільноти з проханням допомогти дослідникам, які традиційно працюють повільно. Був зібраний датасет із 30 000 наукових публікацій, які належать до COVID-19 – це дослідження нового коронавірусу SARS-CoV-19 і схожих коронавірусів, таких як SARS і MERS. 

На платформі Kaggle опублікували список питань, відповіді на які треба шукати в цьому датасеті. Наприклад: які ризик-фактори для COVID-19? Чи є зв’язок між курінням і ускладненнями? І я взявся допомагати. Почалося все з того, що я запостив свій заклик на LinkedIn і на Facebook. Багатьом людям сподобався мій методичний підхід і вони почали поширювати мій заклик. До групи почали приєднуватися фахівці. Кандидати наук, дослідники, інженери з Amazon, NASA – дуже багато технічних людей, яким це близько, але вони не можуть самі структурувати ці проблеми. Тоді я почав шукати нетехнічних фахівців. Наш підхід – ми взяли масив публікацій, загорнули його в датасети, поліпшили метаданими, знайшли відповідний алгоритм – і наш штучний інтелект можна використовувати не лише для хворих на ковід, а й для пошуку ліків проти певного типу раку, діабету, ВІЛ та інших вірусів, - розповів вінничанин.

Нагадаємо, Вінницький технічний університет здобув 21 місце у міжнародному рейтингу.

Читайте також
У Вінниці відновили антиковідні рейди
Детальніше
Володимир Гройсман пропонує виплачувати вакцинованим українцям по 1000 гривень
Детальніше
COVID-19: у Вінниці вже вакцинували 73,6% освітян
Детальніше
COVID-19: у Вінницькій області нині хворіють 988 осіб
Детальніше
На День міста у Вінниці розгорнуть додатковий Центр масової вакцинації
Детальніше
COVID-19: у Вінницькій області двоє померлих за добу
Детальніше