Вінниця отримала першу партію вакцини проти вірусу папіломи людини
Вінниця отримала першу партію вакцини проти вірусу папіломи людини. Вакцину розподіляють для транспортування в райони області.
Про це 24 грудня інформує Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
У регіони розвозять вакцину проти вірусу папіломи людини для безоплатних щеплень за оновленим Календарем з 1 січня 2026 року. Йдеться про дев’ятивалентну вакцину, яка пройшла перевірку якості та готова до використання. МЗУ придбали її на запит Міністерства охорони здоров’я України у липні 2025 року. Першу партію вакцин доставлять у регіони вже цього місяця. Решту вакцин заплановано розвести влітку 2026 року, - йдеться у повідомленні.

Вірус папіломи людини є причиною розвитку в жінок:
- раку шийки матки,
- раку піхви та вульви,
- анального раку,
- раку ротоглотки (горла).
Вакцинація стартує з 1 січня 2026 року і буде безоплатною для дівчат 12-13 років відповідно до оновленого Календаря профілактичних щеплень. Саме в цьому віці щеплення найбільш ефективно запобігає розвитку раку шийки матки.
Календар профілактичних щеплень
З 1 січня 2026 року в Україні набирає чинності оновлений Календар профілактичних щеплень. Він передбачає впровадження вакцинації проти ВПЛ, а також інші зміни — зручніші схеми щеплень, використання комбінованих вакцин і меншу кількість ін’єкцій для дітей. Усі ці оновлення спрямовані на кращий захист здоров’я з раннього віку.
Нагадаємо, з 2026 року дівчата 12-13 років зможуть безкоштовно щепитися від вірусу папіломи людини. Наказ про внесення вакцини до календаря профілактичних щеплень підписало Міністерство охорони здоров’я України.





