Вінницький центр реабілітації допоміг вже понад 800 переселенцям

Вінницький центр реабілітації допоміг вже понад 800 переселенцям

19:29 24.03.2022

Все для допомоги Збройним Силам, містам та людям, обпечених війною - Вінниця перетворилася на гуманітарний хаб.

З перших днів війна змінила й формат роботи Центру реабілітації “Гармонія” імені Раїси Панасюк. Спільно з департаментом соціальної політики Вінницької міської ради та БФ “Подільська громада” на базі закладу розгорнули ще й волонтерський пункт. Він працює без вихідних з 9:00 до 18:30. Наразі тут надали допомогу вже понад 800 переселенцям.

У перший день війни всі були в шоковому стані, але вже наступного ми з колегами почали думати, що саме можемо робити та чим допомогти, адже стояти осторонь неможливо, - згадує директорка Центру Олена Чорнобривенко. - Спершу ми збирали теплі речі та обладнання для бійців, згодом почали з'являтися інші потреби. Наприклад, у Вінницю їхали люди на візках з тих міст, де були обстріли - ми шукали місця, де можна було б їх розселити, харчувати. Тим часом багато центрів почали приймати людей - для них ми почали збирати продукти.

Зараз гуманітарна допомога надходить централізовано. ЇЇ тут формують і направляють у різні міста - Харків, Київ, Чернігів…

Сьогодні, 24 березня, в центр “Гармонія” приїздив Вінницький міський голова Сергій Моргунов разом з Прем’єр-міністром України 2016-2019 років Володимиром Гройсманом.

Міський голова подякував волонтерам, які зараз підтримують один одного та вимушених переселенців тут, в тилу, та військових на фронті. Поспілкувався з людьми, які тікали від обстрілів із Волновахи та Маріуполя - всі вони зараз отримують необхідні консультації, працюють із психологами та забезпечені продуктами і ліками.

Вінниця стала достатньо ефективним центром гуманітарної допомоги в різних напрямах: і для внутрішньо переміщених осіб, і для тих міст, що потерпають від авіаударів. Наше завдання - це ефективно та злагоджено відпрацювати всі логістичні шляхи для передачі “гуманітарки”, - зазначив Сергій Моргунов. - В цьому центрі з перших днів війни волонтерить багато вінничан з інвалідністю. Це ті люди, які самі потребують певної допомоги. А вони зорганізувались, об’єднались з іншими і активно працюють, щоб надати допомогу тим, кому вона найнеобхідніша. Раїса Панасюк пишалася б своєю командою і тією великою справою, яку ця команда робить.

Щодня до Вінниці прибуває чимало людей із “гарячих точок”. Відтак, актуальне питання забезпечення переселенців усім необхідним. Потреби різні, каже директорка департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Валентина Войткова.

Це і продукти харчування, і гігієнічні засоби, і психологічна підтримка, і медичний супровід (діаліз, вагітність та інше). Ми докладаємо всіх зусиль для того, щоб допомогти людям, які цього потребують, - розповідає Валентина Войткова. - Тільки в єдності зараз наша сила. Величезна шана і подяка таким людям. Кожному і кожній, хто сьогодні в центрі "Гармонія".

Окрім вимушених переселенців, волонтери центру реабілітації допомагають та співпрацюють із лікарями Швидкої медичної допомоги, різними закладами, які приймають людей, шпиталем, територіальною обороною та рятувальниками ДСНС. Не оминули увагою й водіїв, які перевозять людей до інших міст, осіб з інвалідністю, сім'ї, які опинилися у складних життєвих обставинах. Завдяки згуртованості Вінницької громади - звичайних людей та бізнесу, волонтерський пункт досить активно працює та допомагає тим, хто цього потребує. Підтримують волонтерів департаменти соціальної політики та охорони здоров’я ВМР, БФ “Подільська громада”, ГО “Вісь”, вінничани та жителі прилеглих територіальних громад. А також гуманітарну допомогу передають з МЦ “Квадрат”, автобази та пекарні “Запашні традиції”. Регулярно до центру “Гармонія” привозять гуманітарну допомогу від мешканців польського міста Ополе.

Нагадаємо, з перших днів війни у Вінницькій міській територіальній громаді розміщують біженців, які потребують захисту. Одні – залишаються на тривалий час, інші – лише перепочити, щоб вирушити далі.

Читайте також

Усі 37 нічних “шахедів” збили, у тому числі й ті, які кружляли над Вінниччиною
Детальніше
У Корделівці відкрили меморіальну дошку загиблому земляку Андрію Чабану
Детальніше
Вінницькі сапери знищили артилерійський снаряд часів Другої світової
Детальніше
У Вінниці обговорювали як підтримати малий і середній бізнес під час війни
Детальніше
Вінниця прощається із полеглим 52-річним воїном-добровольцем
Детальніше
Сили оборони у ніч на 18 травня збили усі “шахеди” над Вінниччиною
Детальніше