Вінничанам нагадують про необхідність дбати про молоді висаджені дерева

Вінничанам нагадують про необхідність дбати про молоді висаджені дерева

15:20 04.05.2022

Минулої осені у 164 дворах вінницьких багатоповерхівок були висаджені 800 молодих дерев. Саджанці купувались департаментом житлового господарства міської ради через майданчик електронних закупівель "Прозорро". Висаджувались за заявками голів ОСББ та уповноважених по будинках. Єдиною умовою, за якою погоджувались ці заявки, було те, що в подальшому мешканці багатоповерхівок будуть доглядати за висадженими деревами та здійснювати їх полив, щоб саджанці прижились і пішли в ріст.

Упродовж жовтня та листопада минулого року на понад ста шістдесяти прибудинкових територіях вінницьких висотних будинків висадили 800 молодих дерев кількох видів. Майже половина з них (388) - це були молоді клени, а решта саджанців - липи, робінії та платани. Ці види дерев характерні для нашого клімату і добре приживаються за умови правильного догляду. Крім того, на момент висадки цим саджанцям було переважно більше трьох років.

Директор департаменту житлового господарства міської ради Роман Фурман розповідає, що дерева висаджувались за заявками від голів ОСББ та уповноважених по будинках. Єдиною умовою, за якою виконувались ці заявки, було те, що жителі через своїх представників в ОСББ або через старших по будинках зобов’язувались в подальшому забезпечити догляд за саджанцями. Зараз, коли починається теплий сезон, саме час цим зайнятись і здійснювати регулярний полив висаджених молодих дерев.

Я хочу звернутись до голів ОСББ та уповноважених по будинках щодо виконання жителями будинків своїх зобов’язань - потрібно робити регулярний полив цих кленів, лип та інших молодих саджанців, які ми висадили минулої осені. Адже якщо вони не отримуватимуть достатньо вологи - не зможуть нормально прижитись і піти в ріст. У них ще не немає міцної кореневої системи, і цим деревам потрібно допомогти набратись сили. Тому за сухої погоди їх потрібно поливати кілька разів на тиждень, - каже Роман Фурман.

дерева

Нагадаємо, у Вінниці в дворах багатоповерхівок відремонтували майже півсотні ігрових майданчиків. Якщо під час експлуатації у весняно-літній період на майданчиках з'являться ушкодження - їх оперативно усуватимуть.

Читайте також

Після негоди на Вінниччині рятувальники звільнили автошляхи від дерев
Детальніше
На Вінниччині через негоду рятувальники 11 разів виїжджали на розкряжування дерев
Детальніше
У Вінниці завершили капремонт систем каналізування та водопостачання двох багатоповерхівок
Детальніше
У Вінниці капітально ремонтують покрівлю будинку на вулиці Стрілецька, 3
Детальніше
Судитимуть чотирьох жителів Вінниччини, які вирубали дерев майже на 3 млн грн
Детальніше
Незаконно вирубали дерев на 1,5 млн грн: на Вінниччині судитимуть злочинну групу
Детальніше