У Вінниці проведуть цикл історичних та краєзнавчих лекцій для переселенців

У Вінниці проведуть цикл історичних та краєзнавчих лекцій для переселенців

15:48 04.05.2022

Упродовж травня двічі на тиждень департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради організовує тематичні лекції про культурну спадщину Поділля та історію Вінниці. Серед спікерів – фахівці та фахівчині Музею Вінниці, Вінницького обласного краєзнавчого музею, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, а також Центру вивчення генеалогії "Пращур".

Тематика лекцій стосується різних хронологічних періодів, починаючи від археологічних знахідок трипільців та скіфів до планування мікрорайонів Вінниці у ХХ – на початку ХХІ століття. Також на заходах можна буде ознайомитися з весільними традиціями подолян та їх традиційним вбранням, отримати базові навички з дослідження власного родоводу.

Більшість лекцій розрахована на внутрішньо переміщених осіб, але до окремих заходів можуть долучитись і вінничани. Враховуючи обмежену кількість місць, допуск на події відбувається за попередньою реєстрацією, - повідомляє Вінницька міська рада.

Більше деталей про кожну лекцію можна дізнатись у відповідних гугл-формах для реєстрації:

  • 6 травня (п'ятниця) - Перші кроки з вивчення родоводу (проводить Тетяна Сімакова. фахівець Центру вивчення генеалогії "Пращур"). Реєстрація за посиланням.
  • 12 травня (четвер) – Вінницький пазл: історія мікрорайонів Вінниці (проводить Євген Сафар'янс, кандидат історичних наук, заступник директора Музею Вінниці з виставкової роботи). Реєстрація за посиланням.
  • 13 травня (п’ятниця) – За кулісами археологічних знахідок Вінниччини (проводить Юлія Григор’єва, старша наукова співробітниця науково-дослідницького сектора археології Вінницького обласного краєзнавчого музею). Реєстрація за посиланням.
  • 19 травня (четвер) – Меморіал Слави: як Вінниця (не)пам'ятає (проводить Олександр Федоришен, директор Музею Вінниці). Реєстрація за посиланням.
  • 20 травня (п’ятниця) – Весільні традиції на Поділлі (проводить Ірина Кошевіцька, завідувачка науково-дослідницького відділу давньої історії Вінницького обласного краєзнавчого музею). Реєстрація за посиланням
  • 26 травня (четвер) – Срібна мить: Вінниця початку ХХ ст. (проводить Тетяна Кароєва, докторка історичних наук, професорка Вінницького державного педагогічного університету ім.М.Коцюбинського). Реєстрація за посиланням.
  • 27 травня (п’ятниця) - З бабусиної скрині (вишивка, ткацтво, традиційне вбрання подолян) (проводить Лілія Гальчевська, старша наукова співробітниця науково-дослідницького відділу давньої історії Вінницького обласного краєзнавчого музею). Реєстрація за посиланням.

Нагадаємо, у Вінниці провели перші безкоштовні екскурсії містом для переселенців. Це допоможе людям відволіктися від пережитого та краще пізнати місто.

Читайте також

Плести з рогози навчались учасники етнічного вікенду у Щітках
Детальніше
Вбивство Ірини Фаріон: досліджують усі версії, включно з тією, що веде в Росію
Детальніше
Формування української державності: які етапи пройшла Україна?
Детальніше
Вишиті рушники, сорочка матері та фото з родинного архіву. Що ще можна побачити на виставці?
Детальніше
Америка отримала доступ до вінницьких архівів: до чого тут найбільший в історії проєкт оцифрування?
Детальніше
Від Сінатри до Фіцджеральд! У суботу у PIROGOV SKY вінничан зачарує «Романтичний джаз в саду»
Детальніше