Великодній майстер-клас для діток-переселенців провели у Вінниці

Великодній майстер-клас для дітей-переселенців провели у Вінниці

17:49 20.04.2022

Сьогодні, 20 квітня, для дітей з різних міст України провели великодній майстер-клас. Щоб підготуватися до прийдешнього свята, їх навчали робити декор для пасочок.

Зібралися близько 15 діток віком від трьох до 13 років, а також їхні батьки. Всім учасникам роздали необхідні матеріали — пластикові яєчка, пензлики, бісер, серветки, блискітки, наклейки та клей. З-поміж іншого, були й синьо-жовті стрічки.

Як розповіла голова Вінницької молодіжної ради Таїсія Дембовська, захід вирішили організувати для того, щоб діти ближче познайомилися між собою, потоваришували та відволіклися від страшних реалій.

Я показувала сьогодні, як правильно робити декупаж із серветок. Це дуже цікавий і простий спосіб декорування предметів. Всім нам хочеться долучитися до мистецтва, а також розвинути художній смак і відчуття прекрасного, — розповідає Таїсія Дембовська.

Великодній майстер-клас для діток-переселенців провели у Вінниці

Зараз у Вінниці вже зареєстровані понад 13 тисяч родин з міст, де відбуваються активні бойові дії. Серед них майже 7,5 тисяч — діти, розповідає начальниця відділу молодіжної політики ВМР Юлія Мончак.

Ми, звичайно, співчуваємо кожному з них і намагаємося зробити все можливе для того, щоб відволікти їх від переживань. Це арттерапія сімейного типу - ми залучили не лише діток, а й їхніх батьків. Вони не стояли осторонь і допомагали малюкам декорувати поробки, — сказала Юлія Мончак.

Серед учасників була 12-річна Ліля з Харкова — вона саме обгортала серветками яєчко для декору. Обрала блакитний та жовтий кольори. Дівчинка розповіла, що в її родині були цікаві традиції святкування Великодня.

Зазвичай з мамою і бабусею ми робили “дряпанки”. Для цього потрібно дрібно нарізати цибулеве лушпиння, щільно обгорнути яєчко в марлю і зварити у такому “бульйоні”. Вже готове яйце матиме неповторний візерунок. Щоб було красивіше, ми ще змащували яйця олією, — згадує Ліля. — Сподіваюся, зовсім скоро я буду цим займатися в колі своєї сім'ї.

Окрім створення декору, діти ще активно провели дозвілля з організаторами заходу: бігали, гралися та знайомилися ближче один з одним. По завершенню майстер-класу всі учасники отримали солодкі подарунки.

Читайте також

У Вінниці провели майстерклас з японського мистецтва реставрації битого посуду
Детальніше
Розмальовували гільзи та волонтерили: родини ветеранів та військових долучились до майстеркласу
Детальніше
Майстерклас з виготовлення "Ловця снів" відбувся у просторі "LEVEL 80"
Детальніше
Для юних клієнтів Вінницького центру реабілітації влаштували майстерклас - виготовляли флікери
Детальніше
У пришкільних таборах Вінниці для дітей організували спортивні майстеркласи
Детальніше
Вінницька центральна міська бібліотека імені І. Бевза відзначила 50-річчя
Детальніше