В день захисту дітей у Вінниці малеча сплела кількасот метрів камуфляжного захисту для військових
Дорослішати в юному віці маленьких українців змусила розв’язана рашистами війна. У них крадуть дитинство, назавжди відбирають батьків і навіть життя. А вони усьому світові доводять, що не бояться. І, як можуть, наближають нашу перемогу. Загалом, за п'ять днів акції ГумШтабу «Долоньки захисту» малеча сплела 15 сіток. Більша частина з них вже поїхала на передову.
Семирічний Марат уважно слухає інструктаж, і вперше береться плести маскувальну сітку.
Трохи складно, звісно, але я впораюсь, - говорить син загиблого військовослужбовця Марат Іпатов.
Для чого потрібен камуфляжний захист Марат добре знає.
Це щоб російські дрони не помітили наших військових, які захищають Україну, і змогли перемогти путіна, - говорить хлопчик.
Таким захистом на фронті користувався його тато, військовий медик. Та наприкінці березня цього року він загинув у Бахмуті, рятуючи життя побратимів. Обов’язок старшого в сім’ї взяв на себе Марат. Він робить так, як вчив його тато.
Він завжди говорив, що треба захищати маму, братика. Тепер я - єдиний в сім’ї захисник, бо найстарший, - каже дитина.
Дорослішати в юному віці маленьких українців змусила розв’язана рашистами війна. У них крадуть дитинство, назавжди відбирають батьків і навіть життя. А вони усьому світу доводять, що не бояться та як можуть наближають Перемогу.
Наші діти взагалі проявили себе ще з 2014 року - з початку війни - патріотичними маленькими українцями. Якщо ж говорити про початок повномасштабного вторгнення, то бачите, скільки дітей займається волонтерською діяльністю. Вони реально допомагають військовим частинам, окремим захисникам і захисницям. Проявляють себе в різних аспектах - починаючи від збору коштів на бронежилети та каски та завершуючи збором коштів на автомобілі. Ну, а якщо вже говорити про самі сітки, то бачите, скільки дітей зацікавленні цим - готові допомагати своїми руками, - каже вінницький міський голова Сергій Моргунов.
Символічно, у день захисту дітей, кілька сотень хлопчиків і дівчаток долучилися до волонтерської ініціативи Міжрегіонального гумштабу. Разом стали плести сітки для захисту наших воїнів. Потреба в них надзвичайно велика, і запити від військових надходять щодня.
Десять років тому ми навіть уявити не могли, щоб діти виходили плести сітки, - каже голова Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимир Гройсман. - Зрозуміло, що війна у дітей забирає дитинство - дуже багато сімейних трагедій, навіть сьогодні трагедія у Києві відбулася, кожен день діти гинуть… Зрозуміло, що росію, як терористичну організацію взагалі треба зупиняти. Завдяки нашим воїнам, які сьогодні знищують окупантів, одного дня діти знову повернуться до мирного життя.
Поки ж малеча робить свій неоціненний вклад в Перемогу. У свої шість років волонтером став і Матвій. Після того, як війна забрала у нього тата.
Це був по-справжньому татів хлопчик, всім говорю, що народила його для тата, - каже дружина загиблого військовослужбовця Марина Багулова. - Коли мені зателефонували й повідомили, що чоловік загинув, син був біля мене. Коли почала кричати, що тато загинув, то почула від малого: “чий тато? мій не загинув!” Він не хотів в це вірити.
Аби жодна українська дитина ніколи не відчула такого горя, хлопчик готовий допомагати, що є сил. Бо ж таким був і його захисник-татусь.
Нагадаємо, дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування, запросили на перегляд фільмів «Форсаж» та українського мультика «Мавка». Також на честь свята малеча отримала солодощі та готівку на втілення мрій.