Як Вінниця працює над облаштуванням безбар’єрного простору

Як Вінниця працює над облаштуванням безбар’єрного простору

Сьогодні 14:44

Безбар'єрність – це свобода, яка дозволяє знову робити звичні речі. Влітку цього року багатоповерхівка на вулиці Сергія Зулінського, 49 з типового будинку радянської забудови перетворилась на сучасний об’єкт, в якому та біля якого можна вільно пересуватися кожному мешканцю, незалежно від того робить це він самостійно чи з допомогою крісла колісного, як у випадку ветерана російсько-української війни Олексія Юрчалова. 

22 лютого 2023 року чоловік отримав поранення, як наслідок – інвалідність.

Якщо раніше мені, щоб спуститися з другого поверху, потрібна була стороння допомога, то сьогодні я можу вийти з дому сам. Подібні речі – дуже важливі, бо інакше люди, такі як я, практично не можуть самостійно вийти на вулицю, – розповідає Олексій.

В будинку вперше в Україні облаштували безбар'єрний ліфт, не на етапі зведення будівництва, а шляхом переобладнання уже побудованого будинку. В ліфт вільно заїжджає крісло колісне, а потрапити в нього можна з нульового поверху, а не з першого як зазвичай. Таким чином вдалось розв'язати питання зі сходинковим маршем, який є перепоною на шляху до ліфта.

Як Вінниця працює над облаштуванням безбар’єрного простору

Це перший такий приклад в Україні, коли такий ліфт зробили в уже зведеному будинку, – зазначає Євгенія Штельмах, начальниця відділу безбар'єрності департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради.

Ця багатоповерхівка є відправною точкою першого в місті безбар'єрного маршруту, який має протяжність 12 кілометрів та пролягає від Зулінського до середмістя Вінниці.

Маршрут реалізовується в рамках флагманського проєкту «Рух без бар’єрів» Міністерства розвитку громад та територій України, ініційованого першою леді Оленою Зеленською.

Роботи виконувались в межах зобов’язань Вінницької міської ради на замовлення департаменту житлового господарства.

Крім ліфта облаштували і простір біля будинку: пандуси, доступний тротуар до зупинки громадського транспорту, а також оновили під потреби маломобільних мешканців і самі зупинки.

На зупинках облаштовані кассельські бордюри, смуга тактильної плитки, також оновлені самі павільйони та електронні табло. Такий комплексний підхід вирішили впровадити, тому що безбар'єрний маршрут – він, власне, теж про комплексність та запровадження принципів, які дозволяють цілком та повністю осягнути всі бар'єри й нівелювати їх, – каже Євгенія Штельмах.

Як Вінниця працює над облаштуванням безбар’єрного простору

Я двічі-тричі на тиждень відвідую медичний заклад для реабілітації, то завдяки облаштуванню ліфта та простору навколо будинку, ми з дружиною можемо долати цей шлях самостійно. Виходимо з дому, далі чекаємо тролейбус, потім робимо пересадку в місті й таким чином дістаємось до госпіталю, – розповідає ветеран.

Крім того, за його словами, завдяки перетворенням в будинку і навколо нього, він може просто більше часу гуляти біля будинку і займатися тими чи іншими справами.

Дуже добре, що в нас реалізуються такі проєкти, і було б добре, якби подібні речі робили в якомога більшій кількості будинків, – каже він.

У Вінниці над створенням такого безбар’єрного простору працюють постійно. Ще 2006 року в місті затвердили програму «Вінниця зручна для всіх» за ініціативи тодішнього міського голови Володимира Гройсмана та Раїси Панасюк.

Будинок на Зулінського, 49 – це не єдина багатоповерхівка, де реалізуються безбар’єрні рішення. Наприклад, цього року в місті також завершили облаштування доступного ліфта на вулиці А. Первозванного в комплексі з електричним підйомником у під'їзді. А в будинку на вулиці А. Янгеля, встановили зовнішній пандус в комплексі з електричним підйомником в під'їзді. Крім того, не рахуючи таких комплексних об’єктів, цьогоріч в місті встановили близько 10 пандусів біля під’їздів будинку.

Рух без бар’єрів

«Рух без бар’єрів» – це флагманський проєкт Міністерства розвитку громад та територій України, який втілюється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської "Без бар’єрів” і охоплює 15 пілотних громад, де створюються безбар’єрні маршрути. На сьогодні це Київ, Одеса, Дніпро, Житомир, Тернопіль, Львів, Рівне, Чернівці, Полтава, Вінниця, Славутич, Кропивницький, Буча, селища Опішня та Бородянка.

Нагадаємо, Вінницька міська рада продовжує покращувати доступність житлового сектору, встановлюючи пандуси, які полегшують пересування маломобільних груп населення. Нещодавно таку конструкцію встановили біля другого під'їзду багатоквартирного будинку на вулиці Павла Тичини, 13. 

Читайте також

У Вінниці облаштовують безбар’єрний простір на площі Героїв Майдану
У Вінниці облаштовують безбар’єрний простір на площі Героїв Майдану
Детальніше
У Вінниці водії громадського транспорту вчилися допомагати пасажирам на кріслах колісних
У Вінниці водії громадського транспорту вчилися допомагати пасажирам на кріслах колісних
Детальніше
У Вінниці розпочинають облаштування доступного простору на частині майдану Небесної Сотні
У Вінниці розпочинають облаштування доступного простору на частині майдану Небесної Сотні
Детальніше
Вінницькі правоохоронці пройшли навчання на тему безбар’єрності
Вінницькі правоохоронці пройшли навчання на тему безбар’єрності
Детальніше
У Вінниці для ветеранів та ветеранок проведуть чайну церемонію
У Вінниці для ветеранів та ветеранок проведуть чайну церемонію
Детальніше
У Вінниці тимчасово призупинять рух ділянкою вулиці Архітектора Артинова
У Вінниці тимчасово призупинять рух ділянкою вулиці Архітектора Артинова
Детальніше