У Вінницько-Хутірському окрузі започаткував роботу простір для освіти та розвитку молоді

У Вінницько-Хутірському окрузі започаткував роботу простір для освіти та розвитку молоді

17:40 17.05.2024

Більш як двісті учасників, тематичні куточки, круті тренери та можливість для розвитку, самореалізації та безпечного проведення часу. У Вінницьких Хуторах 17 травня відкрили простір для освіти та розвитку молоді «Молодіжний Хутір».

Тут можна скористатися Tik-tok майстернею, створити доробок на 3D-принтері, пограти в настільний теніс, перекусити, взяти участь у тому чи іншому майстеркласі, просто поспілкуватися між собою та з користю й в безпечних умовах провести дозвілля.

Загалом це простір, який дає можливість спілкуватися, знаходити та впроваджувати різні цікаві ідеї. Тому я вітаю всіх причетних з відкриттям та бажаю отримати тут максимум позитивних емоцій, – зазначив на відкритті простору Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Очільник міста також подякував усім, хто долучився до реалізації проєкту.

У Вінницько-Хутірському окрузі започаткував роботу простір для освіти та розвитку молоді

Проєкт «Молодіжний Хутір» громадської організації «Молодь 3.0» виконується в межах грантової програми «ТРИМАЙ», що впроваджує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з громадською організацією YouthUp за підтримки Німецького банку розвитку KfW.

Сьогоднішній "Молодіжний хутір" доповнив лінійку молодіжних осередків, які створені в області. Для нас дуже важливо, щоб кожна громада мала такі можливості для молоді, де вона зможе втілювати свої ідеї та плани. Дякую всім нашим партнерам, і хотів би також зазначити, що і ми є для вас партнерами в усіх ваших добрих ідеях. В добрий час! – зазначив голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий.

Як розповідає староста Вінницько-Хутірського округу Владислав Кривешко, «Молодіжний Хутір» – не просто місце для відпочинку та розваг, а ціла екосистема для освіти та розвитку.

Насправді сьогодні відбулась грандіозна подія, надзвичайно важлива для жителів нашого округу. Ми говоримо про продовження інтеграції до міського типу світогляду. Створення такого простору є важливими для молоді, адже він є частиною загальної мережі молодіжних просторів у Вінницькій області. Важливо, що нам вдалось залучити молодь. Сьогодні усі ті майстеркласи, зони та локації, – це все насправді не про меблі, а про душу, вкладену в цей простір нами та нашою молоддю. На цьому ми не зупинятимемось і надалі розвиватимемо наш молодіжний простір та молодіжний рух на території округу, – зазначив Владислав Кривешко.

В просторі планується проведення різноманітних заходів, таких як майстеркласи, лекції, творчі воркшопи та інші культурно-освітні програми, а також проведення заходів з підтримки та розвитку молодіжних ініціатив у громаді.

У Вінницько-Хутірському окрузі започаткував роботу простір для освіти та розвитку молоді

Як розповідає голова правління ГО «Молодь 3.0» Владислав Драчук, молодіжний простір забезпечений wi-fi та сучасною технікою, необхідною для комфортної роботи та відпочинку молодих людей. Тут є великий екран, 3D-принтер, проєктор, портативна колонка, принтер тощо.

Ми намагалися надати саме ту техніку, яка сьогодні буде доповнювати дозвілля молоді та допоможе їм якісно реалізовувати свої проєкти та ідеї. Крім того, ми робили акцент на тому, щоб уся техніка була мобільною. Наприклад, проєктор є абсолютно бездротовим, він на акумуляторі, його можна виносити в будь-яке місце і проводити з ним заходи. Так само як і колонка та інші речі, – каже він.

За словами організаторів, до простору вже долучилось близько 200 учасників.

Як каже радниця голови обласної ради з питань молоді, членкиня правління ГО «Молодь 3.0» Ірина Лозова, серед учасників – багато учнів Вінницько-Хутірського та Писарівського ліцеїв.

Сьогодні у вінницької молоді є дуже багато можливостей і ми хочемо, щоб такі можливості були й у молоді усієї територіальної громади. Ми дуже хочемо, щоб цей простір жив, щоб тут постійно була молодь. Ми хочемо, щоб тут працювала і долучалася до активностей і Вінницька молодіжна рада спільно з відділом молоді нашої міської ради. Ми також хочемо, щоб цей простір ввійшов в мережу молодіжних центрів і просторів, які ми сьогодні будуємо разом з молодіжним центром "Квадратом", – каже Ірина Лозова.

Як зазначила представниця ГО «Youth Up» Олександра Рябокінь, вона дуже рада співпраці, яка дала такий чудовий результат.

Надзвичайно надихає бачити таку круту синергію органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства. З громадською організацією "Молодь 3.0" ми співпрацюємо давно, вибудовуючи партнерські стосунки. Ми дуже раді цій співпраці, і сподіваємося, що буде вона буде лише набирати ще більших обертів, – каже Олександра Рябокінь.

Де розташований простір

Молодіжний простір знаходиться у місцевому Будинку культури за адресою: вул. Незалежності, 33-Б. Простір розташований на першому поверсі та є доступним для людей з інвалідністю.

Нагадаємо, виконували автентичні гаївки, водили хороводи та прославляли українські народні традиції. У Вінницьких Хуторах відбувся благодійний великодній мистецький захід "Де гаївка лунала".

Читайте також

Вінницьку молодь запрошують відвідати молодіжний форум «Зміни – це ми»
Детальніше
Сергій Моргунов представив Вінницю на Конференції з питань відновлення України в Берліні
Детальніше
«Урбан рух "У міста є Я"»: Вінниця завершує марафон знань
Детальніше
Для юних клієнтів Вінницького центру реабілітації влаштували майстерклас - виготовляли флікери
Детальніше
Вінницька молодь успішно стажувалась у виконавчих органах міськради
Детальніше
У Вінниці завершився навчальний курс «Must have» в межах Всеукраїнської школи з громадянської освіти
Детальніше