Автентичні гаївки, ярмарок та воркшопи: у Вінницьких Хуторах провели благодійний захід

Автентичні гаївки, ярмарок та воркшопи: у Вінницьких Хуторах провели благодійний захід

16:40 08.05.2024

Виконували автентичні гаївки, водили хороводи та прославляли українські народні традиції. У Вінницьких Хуторах 7 травня відбувся благодійний великодній мистецький захід "Де гаївка лунала". Під час дійства також провели майстеркласи та концертну програму. Учасники та відвідувачі донатили кошти на підтримку Збройних Сил України.

Організували подію заклад культури "Вінницька централізована клубна система" у співпраці з КЗ "Вінницько-Хутірська дитяча школа мистецтв" та департаментом культури міської ради.

Усі учасники та відвідувачі мистецької події мали нагоду взяти участь у захопливих майстеркласах. Хлопці та дівчата отримали можливість навчитись базової практики різноманітних ремесел, таких як: писанкарство, лялька-мотанка, ткацтво, в’язання гачком, рогозоплетіння, виготовлення свічки з вощини тощо. Також вони долучались до майстеркласів із виготовлення великоднього кошика, створення великоднього панно з рогози й верби та розпису великої писанки, - зазначають у Вінницькій міській раді.

Автентичні гаївки, ярмарок та воркшопи: у Вінницьких Хуторах провели благодійний захід

Крім того, в межах події відбувся благодійний ярмарок на підтримку Збройних Сил України, де місцеві майстрині та учні Вінницько-Хутірського ліцею презентували свої вироби та авторські солодощі й випічку.

Як майстриня, дебютувала на заході місцева мешканка Анастасія Кліщук. Вона займається в’язанням гачком - амігурумі, а кошти від продажу виробів дівчинка спрямовує на підтримку військових, - додають у міськраді.

Автентичні гаївки, ярмарок та воркшопи: у Вінницьких Хуторах провели благодійний захід

Завдяки спільним зусиллям було зібрано понад 11 тисяч гривень на підтримку військових.

Як зазначила директорка Вінницької централізованої клубної системи Тетяна Казанська-Гавриш, усім охочим було запропоновано власноруч створити щось особливе та відчути себе часткою багатої культурної спадщини. А воркшопи додали ще більше барвистості та неповторності у святкову атмосферу заходу.

Основна мета нашого мистецького заходу - це відродження українських традицій, навчання діток веснянкам, гаївкам, великоднім обрядам. Також ми вже домалювали нашу велетенську "Писанку єднання", яку почали створювати минулого року. І сьогодні, попри війну, ми хочемо нашим дітям подарувати щасливі спогади, відволікти їх від страшних подій. Власне культурою, традиціями ми прагнемо зростити високодуховних, свідомих українців. І як би наші вороги не намагались нас знищити, ми продовжуватимемо боротись. Адже Збройні Сили України щодня стоять на захисті нашої держави. Ми вдячні їм за кожен світанок, який зустрічаємо, - зазначає Тетяна Казанська-Гавриш.

Автентичні гаївки, ярмарок та воркшопи: у Вінницьких Хуторах провели благодійний захід

Староста Вінницько-Хутірського старостинського округу Владислав Кривешко зазначив, що захід сприяв підтримці та популяризації українських культурних традицій.

Такі ініціативи відновлюють дух спільноти, підтримуючи нашу ідентичність та культурне багатство. Сьогодні важливо пам’ятати українські традиції, адже вони дозволяють нашим нащадкам зберегти зв'язок із нашою спадщиною та зрозуміти своє місце в історії. Тому подібні заходи необхідні для розвитку нашої Вінницької громади, розбудови сильної та злагодженої спільноти для майбутніх поколінь, - говорить Владислав Кривешко.

Нагадаємо, напередодні Великодня вчителі, батьки та учні Вінницького ліцею №7 організували благодійний ярмарок, під час якого продавали пасхальну випічку та сувеніри.

Читайте також

У Вінницько-Хутірському окрузі відбувся перший дитячий турнір з футболу
Детальніше
У Вінницько-Хутірському окрузі відкриється нова аптека
Детальніше
Учні Вінницько-Хутірського ліцею придбали шість дронів-камікадзе для ЗСУ
Детальніше
До Дня Захисту дітей у вінницьких старостинських округах провели низку заходів
Детальніше
Під час пожежі в будинку у Вінницьких Хуторах загинула літня жінка
Детальніше
Вінницька бібліотека запрошує долучитися до збору коштів на ЗСУ
Детальніше