У Вінниці відбувся тренінг для роботодавців - говорили про створення інклюзивних робочих місць

У Вінниці відбувся тренінг для роботодавців - говорили про створення інклюзивних робочих місць

11:16 26.11.2024

У Вінниці відбувся тренінг для роботодавців по адаптації людей з інвалідністю та створенню інклюзивних робочих місць. Захід реалізований ПРООН у межах проєкту «Підтримка реабілітації людей з інвалідністю, спричиненою війною» за фінансування урядів Республіки Корея та Німеччини, а також за інформаційної підтримки Вінницької міської ради.

Тренінгові сесії для роботодавців по адаптації людей з інвалідністю та створенню інклюзивних робочих місць також проходитимуть у м. Київ, Дніпро та Львів і допоможуть дізнатися про інструменти адаптації робочих місць та створення інклюзивного середовища, а також отримати більше інформації про можливості для бізнесу та зруйнувати стереотипи, пов'язані з інклюзією.

Перед учасниками тренінгу виступила директорка департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Ольга Ремешевська. Вона розповіла про розвиток безбар’єрності у Вінницькій громаді та напрацювання муніципалітету в цьому напрямі. Йшлося про затверджений документ, в межах якого у ВМТГ вдосконалюється просторовий розвиток та інші сфери соціально-економічного життя, – Програму розвитку безбар’єрного простору ВМТГ на 2024-2027 роки.

За словами Ольги Ремешевської, Програма охоплює одразу шість різних напрямків: фізичну безбар’єрність, інформаційну безбар’єрність, цифрову безбар’єрність, суспільну і громадянську безбар’єрність, освітню безбар’єрність, а також економічну безбар’єрність.

Останній напрям стосується не лише доступності, а й формування суспільства, де кожен має можливість реалізувати свій потенціал незалежно від фізичних, соціальних чи економічних особливостей. Тож потрібно розуміти, що розвиток інклюзивного середовища не лише сприятиме інтеграції людей з інвалідністю в економічне життя громади та країни, але й забезпечить низку переваг для бізнесу. Воно є частиною відповідального підходу до управління, що формує надійну основу для розвитку суспільства та економіки України, – додала Ольга Ремешевська.

Нагадаємо, «Роботодавців треба стимулювати до того, щоб вони не боялися придумати розумні пристосування для адаптації робочого місця для людей з порушенням зору», - говорить керівниця відділу реабілітації людей з порушенням зору центру «Поділля».

Читайте також

Водій вінницького тролейбуса понад 40 років віддав улюбленій справі
Водій вінницького тролейбуса понад 40 років віддав улюбленій справі
Детальніше
На Вінниччині завершили перший заїзд родинних таборів з соціально-психологічної реабілітації ветеранів з інвалідністю
На Вінниччині завершився заїзд родинних таборів з соціально-психологічної реабілітації ветеранів з інвалідністю
Детальніше
Дозвілля та самопізнання у Вінниці стартувала друга зміна табору для дітей з інвалідністю
Дозвілля та самопізнання: у Вінниці стартувала друга зміна табору для дітей з інвалідністю
Детальніше
У Вінницькому інноваційно-технологічному парку Кристал провели екскурсію для містян
У Вінницькому інноваційно-технологічному парку "Кристал" провели екскурсію для містян
Детальніше
У Вінниці стартував табір для підлітків з інвалідністю
У Вінниці стартував табір для підлітків з інвалідністю
Детальніше
Вінницьку молодь знайомили з роботою сучасних фармацевтичних компаній
Вінницьку молодь знайомили з роботою сучасних фармацевтичних компаній
Детальніше