"Роботодавці не мають боятися змін": як адаптувати простір для людей із порушенням зору

"Роботодавці не мають боятися змін": як адаптувати простір для людей із порушенням зору

Вчора 12:01

«Роботодавців треба стимулювати до того, щоб вони не боялися придумати розумні пристосування для адаптації робочого місця для людей з порушенням зору», - говорить керівниця відділу реабілітації людей з порушенням зору центру «Поділля».

У день білої тростини до студії ТЕЛЕРАНОК СВІТАНОК завітали Артем Бондарев – ветеран російсько-української війни та Юлія Бабаєва — керівниця відділу реабілітації людей з порушенням зору центру «Поділля».

Цей день нагадує про необхідність створювати умови, щоб люди з порушеннями чи з повною втратою зору відчували себе включеними в життя, мали доступ до інформації, рівні можливості навчатися, заробляти, відпочивати.

Існує безліч стереотипів навколо незрячих людей. Багато хто переконаний, що люди, які втратили зір не можуть повноцінно функціонувати у суспільстві. Це не так! Більшість із них займає буденні для нас професії: юристи, психологи, програмісти, оператори кол-центрів, масажисти. Важлива умова – адаптувати ринок праці для людей з порушенням зору. Насправді це не так важко. Але дуже допоможе багатьом відчути себе повноцінним членом суспільства з рівними можливостями.

Чудовими помічниками для людей з порушенням зору є собаки-поводирі. Вони допомагають орієнтуватися в просторі, обходити перешкоди, попереджають про небезпеку та навіть кличуть про допомогу. Поширені породи для цієї непростої місії — ротвейлер, німецька вівчарка, лабрадор-ретривер, різеншнауцер.

Собак-поводирів навчають у два етапи – спочатку майбутній помічник приблизно рік проживає в родині, щоб призвичаїтись до оточення та людей, а вже потім тварину готують на курсах. Для людей з порушенням зору, чотирилапі друзі – це надійні партнери та члени сім’ї. Адже, вони виконують не тільки свою професійну роль, але й чудово розвантажують емоційно, люблять обійматися та проводити вільний час поряд зі своїм господарем.

Нагадаємо, у Вінниці вперше організували табір для реабілітації ветеранів з порушенням зору на базі ВНМУ ім. М. Пирогова. В ньому учасники з різних регіонів України навчалися орієнтуватися у просторі, самостійно пересуватися містом, вести побут, користуватися комп’ютером, а також готувати їжу та обслуговувати себе.

Embedded thumbnail for "Роботодавці не мають боятися змін": як адаптувати простір для людей із порушенням зору

Читайте також

Вінницькі волонтерки годують безхатніх собак та котів, лікують та знаходять їм тимчасовий прихисток
Вінницькі волонтерки годують безхатніх собак та котів, лікують та знаходять їм тимчасовий прихисток
Детальніше
Адаптація робочих місць та підтримка як роботодавцям готуватись до працевлаштування ветеранів
Адаптація робочих місць та підтримка: як роботодавцям готуватись до працевлаштування ветеранів
Детальніше
Каштановий донат у Вінниці як маленькі волонтери збирають кошти для військових
"Каштановий донат" у Вінниці: як маленькі волонтери збирають кошти для військових
Детальніше
Працевлаштування ветеранів у Вінниці адаптація робочих місць і нові можливості для демобілізованих
Працевлаштування ветеранів у Вінниці: адаптація робочих місць і нові можливості для демобілізованих
Детальніше
Рятувальники отримали сучасний безпілотник DJI Mavic 3Т
Вінницькі рятувальники отримали сучасний безпілотник DJI Mavic 3Т
Детальніше
Вінницяміськтеплоенерго отримало чергову допомогу від USAID для ремонту мереж
Вінницяміськтеплоенерго отримало чергову допомогу від USAID для ремонту мереж
Детальніше