У Вінниці стартував табір для підлітків з інвалідністю

У Вінниці стартував табір для підлітків з інвалідністю

Сьогодні 15:06

23 червня розпочалася друга зміна в інклюзивному просторі підтримки та розвитку – таборі центру реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк. 

Організатори залучили близько 20 учасників: хлопців та дівчат віком 13-18 років. Протягом п’яти днів на них чекатиме насичена програма, об’єднана спільною темою «Таємниці джунглів».

Інклюзивними таборами ми охоплюємо три вікові групи наших клієнтів: дітей (7-12 років), підлітків (13-18 років) та молодь (18-35 років). Для підлітків ми підготували особливу програму під назвою “Таємниці джунглів”. Тему таку обрали невипадково, адже підлітковий вік – складний та заплутаний період, який часто нагадує джунглі. Разом із нашими педагогами, психологами підлітки спробують розібратися в ньому, зрозуміти себе та навколишній світ краще, – зазначила директорка центру реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк Олена Чорнобривенко.

Кожний табірний день розпочинатиметься з руханки, згодом на підлітків чекає психологічна група, а далі – веселі активності. Протягом п’яти днів учасники відвідають кінотеатр, зоопарк, розважальні заклади, візьмуть участь у тематичних прогулянках. Усе це – з акцентом на безпеку, комфорт та участь кожного. Важливо, що центр реабілітації «Гармонія» має укриття, в якому проходитиме частина заходів, а активності поза межами закладу, у разі повітряної тривоги, перериватимуться, щоб учасники перечекали небезпеку в укриттях.

Інклюзивний табір – це час не тільки для веселощів, але й для розвитку та самопізнання. Щодня з підлітками проводитимуть психологічні зустрічі. Перша присвячена самоідентифікації “Хто я?”, друга має назву “Ти – поряд” про найближче оточення, третя – “Ми разом”. Це важливо, щоб підлітки могли себе асоціювати з певною групою, соціалізуватись та водночас краще розуміли самих себе, – розповіла одна з організаторок табору, соціальний вихователь Тетяна Тетер.

Деякі з учасників вже мали досвід перебування у тогорічному таборі, тож з нетерпінням чекали старту зміни – 2025. Одна з таких учасниць – 16-річна Анна Огородник.

Табір минулого року я запам’ятала дуже добре. Ми каталися на катамаранах, проходили квести, багато гуляли. У “Гармонії” я спілкуюся зі своїми друзями та знаходжу нових, загалом, дуже весело проводжу час, – говорить дівчина.

Своєю чергою, мама Ані – Олена – радіє, що донька проводить час цікаво і з користю.

Тут моїй доньці цікаво, безпечно і комфортно. А головне – вона щаслива. Табір в “Гармонії” -– це вже наша традиція. Як тільки починається літо, Аня з нетерпінням чекає табору. Це для неї нові враження, якими вона живе цілий рік та знову чекає табору. Вже понад 10 років донька є клієнткою центру, тут є і оздоровчі заняття і ті, що направлені на розвиток самостійності у побуті, як-от кулінарія, а також різні майстер-класи та конкурси, – розповідає мама Ані.

Табір для підлітків «Таємниці джунглів» триватиме до 27 червня. А вже 7 липня центр реабілітації зустрічатиме на останню, третю, зміну молодь.

Нагадаємо, щоліта центр реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк збирає клієнтів різного віку, щоб весело та з користю провести час в інклюзивних таборах. У Вінниці стартувала табірна зміна для дітей віком від 7 до 12 років. 

Читайте також

Вінницька студія сучасного танцю GRACIA виборола гран-прі у Греції
Вінницька студія сучасного танцю GRACIA виборола гран-прі у Греції
Детальніше
У вінницьких школах триває підготовка до навчального року для дітей з особливими освітніми потребами
У вінницьких школах триває підготовка до навчального року для дітей з особливими освітніми потребами
Детальніше
У Бершаді на п'ятирічну дитину впала велика суха гілка дерева
У Бершаді на п'ятирічну дитину впала велика суха гілка дерева
Детальніше
Вінницьку молодь знайомили з роботою сучасних фармацевтичних компаній
Вінницьку молодь знайомили з роботою сучасних фармацевтичних компаній
Детальніше
Тиждень на Вінниччині почнеться з потепління, вдень до +26 градусів
Тиждень на Вінниччині почнеться з потепління, вдень до +26 градусів
Детальніше
На Вінниччині підліток отримав високовольтний удар струму на даху вагона-цистерни
На Вінниччині підліток отримав високовольтний удар струму на даху вагона-цистерни
Детальніше