У Вінниці стартувала серія тренінгів з ефективної комунікації з ветеранами війни

У Вінниці стартувала серія тренінгів з ефективної комунікації з ветеранами війни

15:42 13.05.2024

Днями у Вінниці відбувся перший тренінг у межах проєкту Комунікаційна майстерня "Влада–Ветерани". Він проходив на базі Хабу "Місто змістів". Головна мета навчань - покращити розуміння потреб та якість спілкування із оборонцями, які повертаються з війни, а також із членами їхніх родин і сімей загиблих Захисників та Захисниць. До участі запросили фахівців із супроводу ветеранів, представників громадських організацій, працівників Вінницької міської ради. Проєкт реалізовується в межах Синергійного воркшопу "Від ідей до впливу", що впроваджується департаментом кадрової політики ВМР за сприяння Фонду громади "Подільська громада".

Як військові дії впливають на людей, як соціум має допомагати ветеранам адаптуватися після повернення, як правильно налагодити спілкування, щоб не нашкодити - саме такі запитання були в центрі обговорення. Відповіді на них упродовж тренінгового дня шукали команди учасників спільно із комунікаційницями ГО "Освітній простір 2.0" Оленою Солоїд та Вікторією Турчак.

Питання налагодження ефективної комунікації із військовослужбовцями сьогодні надзвичайно актуальне. І вибудовувати таку взаємодію потрібно за принципом "рівний - рівному". Він є головним у роботі, зокрема, помічників ветеранів у Вінниці, але і суспільство в цілому має покращувати рівень обізнаності та навичок коректного спілкування із воїнами такі як повага, гідне ставлення, толерантність, вчасна підтримка та допомога. Задля цього і втілюється проєкт Комунікаційна майстерня "Влада - Ветерани", - зазначила на початку зустрічі голова правління Фонду громади "Подільська громада" Олена Данілова.

У Вінниці стартувала серія тренінгів з ефективної комунікації з ветеранами війни

Першими відвідувачами майстерні стали близько двох десятків учасників. Вони отримали можливість пропрацювати у групах психологічні моделі різних ситуацій, які найчастіше виникають в процесі спілкування з ветеранами, навчалися слухати і чути, контролювати свої слова та дії.

На тренінгу панувала насправді атмосфера синергії між її учасниками та учасницями, де не було байдужих, а мала місце жвава дискусія і жива комунікація. Усі прагнули взяти від навчань якнайбільше знань та покращити свої вміння. Адже в центрі уваги - наші мужні оборонці, які зробили вагомий внесок у майбутню Перемогу України, - зазначила директорка департаменту кадрової політики Вінницької міської ради Тетяна Ласкавчук.

У Вінниці стартувала серія тренінгів з ефективної комунікації з ветеранами війни

Синергійний воркшоп "Від ідеї до впливу" проводиться в межах проєкту "Спільно", що впроваджується Фондом громади "Подільська громада" в межах проєкту "Посилення українських фондів громад" в рамках Угоди між Фондом Ч.С. Мотта та Громадською організацією "Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського починку Єднання" ІСАР Єднання.

Нагадаємо, з початку року помічники ветеранів, які працюють у Вінницькій громаді, надали 17,5 тисяч послуг і опрацювали майже дві тисячі звернень. Працюють помічники ветеранів у “Прозорих офісах” нашого міста. Коштом міського бюджету для них облаштовані робочі місця, надана техніка та необхідне програмне забезпечення.

Читайте також

У Вінниці зі 100-річчям привітали ветерана Другої світової війни, полковника Павла Кобу
Детальніше
Вінницькі патрульні здобували досвід на семінарі з бразильського джиу-джитсу
Детальніше
Як у Вінниці посилювали економічну спроможність жіноцтва
Детальніше
"Вільна українська" - у Вінниці стартували безкоштовні курси української мови
Детальніше
У Вінниці ухвалили проєкт Програми комплексного відновлення території
Детальніше
Ухвалено проєкт Програми розвитку безбар’єрного простору Вінницької громади на 2024-2027 роки
Детальніше