У Вінниці розширили антикорупційні інструменти - встановили інформаційні постери
У Вінниці вдосконалюють підходи до комунікації з громадянами щодо запобігання корупційним правопорушенням. До вже наявної робочої «гарячої лінії» для повідомлень про можливі корупційні правопорушення додали новий інструмент – антикорупційні інформаційні постери.
Постери встановили у Центрах надання адміністративних послуг «Прозорий офіс», щоб розширити канали комунікації з громадянами, підвищити обізнаність та зробити процес інформування більш доступним для кожного.
Інформаційні постери привертають увагу до теми доброчесності та нагадують, що кожен має можливість повідомити про порушення анонімно, конфіденційно та безпечно.
Ми прагнемо створити просту і зрозумілу систему, де кожен мешканець може бути почутим. Внутрішні канали повідомлень – це дієвий інструмент, який уже функціонує, а встановлення інформаційних постерів – це наступний етап у налагодженні відкритої взаємодії з громадою. Закликаємо мешканців не бути байдужими, адже кожен сигнал допомагає зробити нашу громаду більш прозорою та справедливою, – зазначає начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції Вінницької міської ради Артем Швець.
На зв'язку з громадою
- У Вінницькій міській раді понад 10 років діє «гаряча лінія» зв’язку з громадянами.
Номер каналу повідомлень (гарячої лінії): (0432) 59-53-16.
Також свої повідомлення можна надіслати на електронну пошту: anti-corruption.vmr.gov.ua
- Вінницька міська рада підключена до порталу (викривачів) НЗК.
Нам пишуть на електронну пошту і телефонують на гарячу лінію відділу. Ми постійно збираємо інформацію про важливі факти можливих порушень та передаємо їх у правоохоронні органи, – додає Артем Швець.
Вінниця – перше місто, яке запровадило таку ініціативу. Вона є частиною ширшої інформаційної кампанії. Найближчим часом аналогічні постери з’являться у закладах охорони здоров’я та освіти Вінницької громади.
- Вінниця у ТОП-3 найпрозоріших міст України за рейтингом Transparency International Ukraine у 2025 році.
Нагадаємо, на черговій 50 сесії Вінницької обласної ради депутати ухвалили Антикорупційну програму Вінницької обласної ради на 2024-2026 роки. Її розробили на виконання вимог статті 19 Закону України "Про запобігання корупції" та відповідно до методології управління корупційними ризиками.