У Вінниці прозвітували про виконання бюджету громади за дев'ять місяців

У Вінниці прозвітували про виконання бюджету громади за дев'ять місяців

17:16 09.11.2023

Видатки на оборону та безпеку, соціальний захист мешканців громади, підтримку стабільної роботи підприємств критичної інфраструктури, муніципального транспорту – основні завдання, які стоять перед муніципалітетом і реалізовувалися в межах виконання бюджету Вінницької міської територіальної громади за 9 місяців поточного року. 

Про це звітувала директорка департаменту фінансів Вінницької міської ради Антоніна Лесь 9 листопада під час засідання виконавчого комітету.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що принцип прозорості у інформуванні населення щодо витрат залишиться незмінним. Водночас він звернув увагу керівників департаментів Вінницької міської ради на те, що до реалізації запланованих проєктів потрібно підходити реалістично та збалансовано.

До формування бюджету на 2024 рік ми приступили, відштовхуючись від наших основних пріоритетів – безпека, оборона, стійкість, турбота. Наступного року ми повинні зберегти стабільність в громаді, підтримувати ЗСУ та безпековий сектор і ефективно використовувати ресурси, які матимемо в наявності. Проєкти розвитку Вінниці залишаємо на післявоєнний період, але вже зараз активно шукаємо інвесторів, які могли б нам допомогти покращити добробут громади, – наголосив він.

Антоніна Лесь зауважила, що виконання бюджету вже другий рік відбувається в умовах воєнного стану. Позаяк і доходи, видатки формуються відповідно до викликів, які стоять перед громадою.

Так, за звітний період до бюджету надійшло 4,9 млн грн. Зокрема йдеться про 4,2 млн грн за рахунок власних доходів та ще 705,5 млн за рахунок трансфертів із інших бюджетів.

Виконання видаткової частини бюджету громади за 9 місяців поточного року становить 4,9 млн грн, в тому числі за рахунок власних доходів – 4,2 млн грн.

Характерною рисою видатків залишається соціальне спрямування. Маємо досить високий відсоток видатків, які направляються на утримання соціальної сфери – це 56,6%. Зокрема, йдеться і про соціальний захист населення – значна частина коштів була спрямована на соціальну підтримку малозахищених верств населення, а також сімей загиблих Захисників та Захисниць України, внутрішньо переміщених осіб, – додала вона.

Так, на такі галузі, як освіта, соцзахист, житлово-комунальне господарство – було спрямовано 71% усіх видатків (понад 2,2 млн грн).

Антоніна Лесь розповіла, що місто продовжує фінансувати коштом бюджету підрозділи ЗСУ, Національної гвардії України, правоохоронних органів, підрозділів територіальної оборони та інших військових формувань, позаяк безпека та оборона залишаються незмінними пріоритетами Вінницької міської ради.

Протягом 10 місяців на це спрямовано 251,6 млн грн, які профінансовані в сумі 142,9 млн грн. Крім того, за рішенням міської ради вільні кошти в сумі 96,5 млн грн бюджету направлялись на придбання військових облігацій. Вінниця стала одним із перших муніципалітетів, яка закупила військові облігації, цільовим призначенням яких є допомога ЗСУ, – наголосила Антоніна Лесь.

Нагадаємо, Вінниця продовжує підтримувати Захисників та Захисниць, які борються за незалежність України. Так, нещодавно міський голова Сергій Моргунов, у межах роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, передав чергову партію допомоги військовослужбовцям одного із вінницьких підрозділів. 

Читайте також

Щонайменше у 15 криницях Вінницького району вода не відповідає питним стандартам
Детальніше
У що українцям вигідно вкладати свої заощадження
Детальніше
Байден і Зеленський підписали безпекову угоду між Україною та США
Детальніше
Як вінничанам захистити облікові записи в соцмережах - поради кіберполіції
Детальніше
Питання реабілітації ветеранів розглянули на Координаційній раді з питань місцевого самоврядування
Детальніше
Гуртківців VinSmart Центрів навчали правил безпеки на дорозі
Детальніше