У Вінниці презентували дослідження “Хто ми портрет українця очима українців”

У Вінниці презентували дослідження: “Хто ми: портрет українця очима українців”

21:32 25.11.2021

Україна - не Росія. У Вінниці презентували результати соціологічного дослідження “Хто ми: портрет українця очима українців”. Його провів український інститут майбутнього. 

У межах всеукраїнського дискусійного туру, цього разу результати роботи презентували у Вінниці в Донецькому національному університеті імені Василя Стуса.

Українці як політична нація відбулися. Тобто ми чітко розуміємо, чим ми відрізняємося, як ми відрізняємося і що дуже важливо комплекс меншовартості, який був одним із домінантних напевно ще наприкінці 80-90-х років, він по суті зникає. Більше того українці починають говорити про себе краще, ніж те є насправді. Тобто ми набагато працьовитіші, ніж наші сусіди, ми набагато доброзичливіші, ми набагато гостинніші - це переоцінка себе, - каже виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко. 

У дослідженні взяли участь 5 тисяч респондентів у п'яти макро-регіонах України: Захід, Схід, Південь, Центр та Донбас. Проводили опитування методом “фейс ту фейс”. Статистична похибка становить 1,41%. У Донецькому університеті переконані, такі дослідження краще допомагають зрозуміти в якому напрямку має рухатися держава.

Такі дослідження повинні показувати політикуму та державному менеджменту те, що тут слід людей чути й прислуховуватись до них і найголовніше сьогодні - це добробут людей і це те, що людей об’єднує, - говорить ректор Донецького національного університету імені В.Стуса Роман Гринюк.

Серед серйозних проблем, які виявили під час дослідження – в українців відсутнє бачення майбутнього. І проблема в тому, що ані держава, ані політики це майбутнє не пропонують. Крім того, мешканці Донбасу через російську окупацію живуть ніби окремо від усієї країни, і держава явно не хоче звертати на це увагу, констатують автори-дослідники.

Людина і держава живуть в паралельних світах. Друга глобальна проблема - це те, що де-факто в українців немає приводів для гордості в сучасності. Тобто ми говоримо про те, що наш найкращий період - це козаччина, це - наш золотий вік. А якщо говорити про сьогоднішній день, то люди не розуміють чим їм гордитися. І це є величезною проблемою взагалі для будь-якої нації, - каже Вадим Денисенко.

В цілому українці готові рухатися у європейському напрямку, проте поняття “європейські цінності” для людей є дуже обмеженим. Тобто Європа сприймається як втілення добробуту, матеріальних благ та покращення життя.

Виправити ситуацію можна, переконують в інституті майбутнього. Для цього необхідно розпочати суспільний діалог.

Ми маємо знати про результати цих соціологічних опитувань і маємо їх на основі виправляти ситуацію і проводити так звану роботу над помилками. Адже є три рушійні сили - гордість, довіра, майбутнє. І ми маємо слідувати цим силам, як ідеалам, - переконана студентка 3 курсу юридичного факультету Катерина Лапчевська.

Нагадаємо, про портрет українців очима українців в проєкті "На часі" на телеканалі "ВІТА" говоримо з виконавчим директором Українського інституту майбутнього Вадимом Денисенком.

Embedded thumbnail for У Вінниці презентували дослідження: “Хто ми: портрет українця очима українців”

Читайте також

Переговори в Стамбулі про що домовились сторони й заяви Володимира Зеленського
Переговори в Стамбулі: про що домовились сторони й заяви Володимира Зеленського
Детальніше
У Вінниці відбулася дискусія «Енергоефективність, EU Green Deal та європейська інтеграція України»
У Вінниці відбулася дискусія «Енергоефективність, EU Green Deal та європейська інтеграція України»
Детальніше
Парад путіна в москві: хто з світових лідерів приїхав і як кремлівський диктатор привласнив перемогу
Парад путіна в москві: хто з світових лідерів приїхав і як кремлівський диктатор привласнив перемогу
Детальніше
Франція, Німеччина, Польща, Британія й Україна ухвалили заяву щодо необхідності перемир'я
Франція, Німеччина, Польща, Британія й Україна ухвалили заяву щодо необхідності перемир'я
Детальніше
На безпековому форумі знають як подолати перешкоди на шляху до збільшення підтримки України
На безпековому форумі знають як подолати перешкоди на шляху до збільшення підтримки України
Детальніше
Інтерактивна карта водойм у Вінниці стартував проєкт Мапування малих річок
Інтерактивна карта водойм: у Вінниці стартував проєкт "Мапування малих річок"
Детальніше