Вінниця долучилась до всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”

Вінниця долучилась до всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”

21:22 25.11.2021
42

Розірвати коло насильства. Щорічно в Україні з 25-го листопада до 10-го грудня триває акція “16 днів проти насильства”. Щоб привернути увагу суспільства до цієї проблеми та зупинити мовчанку, ініціативу підтримала і Вінниця. 

На проспекті Космонавтів розгорнули інтерактивну виставку “Річ у тім, що...”, героями якої стали українські зірки, що розповідають моторошні історії щодо насилля з реальних кримінальних справ. Перехожим роздавали інформаційні буклети та розповідали куди звертатись загнаним у глухий кут жертвам. 

У планах до кінця акції відвідати з інформаційною кампанією військові частини  Національної гвардії та запрошують усіх охочих на перегляд фільму “Розірви коло насилля”.

“Річ у тім, що...”

Папа розсердився та почав мене бити мокрими колготами ... тоді все і почалось. 

Подушка, гаманець, самокат, скрипка – 16 реальних побутових предметів, які використовувалися як знаряддя насильства. Усі вони з реальних кримінальних справ, що примушують кров стигнути в жилах.

Я виросла й усвідомила, то був не масаж... ти знаєш, дядя Толя, а що як я всім розкажу.  

І таких історій – тисячі. За допомогою цих предметів зірки кіно та спорту, музиканти – відомі українські особистості привертають увагу людей до домашнього насильства. Сьогодні вони звертаються до вінничан. Інтерактивну виставку “Річ у тім, що...” розгорнули на проспекті Космонавтів. Щоб прослухати моторошну історію – достатньо навести камеру на кюар-код.

Це лише частина всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”.

Не треба боятися

Ми хочемо донести інформацію до людей, що вони можуть не боятися, - каже інспектор ГУ НП у Вінницькій області Петро Ткачук.

Інформаційну кампанію задля запобігання домашньому насильству в Вінниці спільними силами запустили поліцейські, громадські активісти та представники соціальних служб.

В країні кожна п'ята жінка страждає від домашнього насилля. Проводимо такі акції разом із правоохоронними органами, громадськими організаціями, саме для того, щоб люди бачили куди можна звертатись, вказуємо номера телефонів, щоб надати таким людям допомогу і підтримку, яку вони потребують, - говорить директор департаменту соціальної політики міськради Валентина Войткова.

На площі розгорнули величезний яскравий банер, який вже за годину рясніє написами асоціацій із цим жорстоким явищем. А ще перехожим роздавали буклети та нагадували, що робити, коли від страждань опускаються руки.

У нас в центрі соціальних служб працює мобільна бригада, коли є проток, виїжджає, надає соціальну, психологічну і юридичну. Жінка може до нас прийти, побути вдень, - говорить директор Вінницького центру соціальних служб Наталія Добровольська.

Кризовий центр знаходиться за адресою - пр.Космонавтів, 32. Працює він без вихідних. Одночасно там можуть знайти прихисток до восьми осіб. І випадків, коли жінка залишається сам на сам із дітьми на руках, та без підтримки - безліч.

Нагадаємо, у Вінницькій обласній державній адміністрації відкрилась виставка "Річ у тім - 2" в рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".

Читайте також

У Вінниці внаслідок отруєння чадним газом загинули троє чоловік
У Вінниці внаслідок отруєння чадним газом загинули троє людей
Детальніше
Зелене перевтілення двору по вулиці Генерала Гандзюка у Вінниці
Зелене перевтілення двору по вулиці Генерала Гандзюка у Вінниці
Детальніше
У Вінниці відбулися змагання з армреслінгу серед поліцейських
У Вінниці відбулися змагання з армреслінгу серед поліцейських
Детальніше
У Вінниці водій, під амфетаміном та канабісом, врізався у Mercedes
У Вінниці водій під амфетаміном та канабісом врізався у Mercedes
Детальніше
У Вінниці поліцейські зупинили нетверезу водійку, яка мала при собі наркотики
У Вінниці поліцейські зупинили нетверезу водійку, яка мала при собі наркотики
Детальніше
Вінницькі поліцейські покращували навички спілкування з людьми з інвалідністю
Вінницькі поліцейські покращували навички спілкування з людьми з інвалідністю
Детальніше