У Вінниці представили програму розвитку безбар'єрного простору

У Вінниці представили програму розвитку безбар'єрного простору

16:44 15.05.2024

14 травня у Вінниці відбулись громадські слухання з обговорення проєкту Програми розвитку безбар'єрного простору Вінницької громади на 2024-2027 роки. Ідея та тематичні заходи, прописані у документі, перегукуються з іншими міськими програмами та відповідають таким пріоритетам, як безпека та оборона, стійкість, турбота. Присутні - представники міської влади, громадських організацій та інші слухачі - почули детальну інформацію про розробку проєкту Програми та висловили свої пропозиції.

Заступник міського голови Сергій Матусяк у вітальному слові зазначив, що ключовим елементом суспільства, яке прагне до рівноправності та демократії, є безбар'єрний доступ до різних аспектів соціально-економічного життя - інфраструктури, послуг та інформації. Він також подякував всім, хто долучався до обговорень та брав участь у тематичних фокус-групах, а зараз - знайшли час на громадські слухання.

Питання безбар'єрності для нашої громади - не нове. Вінницька міська рада працює в цьому напрямі з 2006 року. Програма розроблена відповідно до Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору України на період до 2030 року. Передусім ми маємо визначити етапи розвитку цього процесу. І перше завдання, яке ставили перед собою розробники, - це дослідити, наскільки Вінниця є безбар’єрною в усіх напрямах: фізичній, інформаційній, цифровій, суспільній та громадянській, освітній, економічній безбар’єрності, - зазначив Сергій Матусяк. - Надважливе питання, яке порушували на всіх фокус-групах - це доступ до роботи. Ми маємо знайти баланс між можливостями працівників та роботодавців, тому плануємо активно співпрацювати з бізнесом для того, щоб створювати належні умови для покращення умов на ринку праці для всіх без винятку, хто хоче і може працювати. Власне, ми прагнемо до того, щоб за безбар'єрність не потрібно було боротись, це питання має стати нашою філософією. Не лише у Вінницькій громаді, а й в усій Україні.

У Вінниці представили програму розвитку безбар'єрного простору

Представила проєкт Програми начальниця відділу енергоменеджменту та безбар'єрності департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Вікторія Яворовенко. За її словами, документ спрямований на всіх жителів громади та враховує інтереси усіх верств населення: осіб з інвалідністю, людей старшого віку, багатодітних сімей та інших.

Проєкт Програми спрямований на вдосконалення інфраструктури, громадського транспорту, безперешкодного доступу до закладів охорони здоров'я, освіти та культури, а також на створення безпечних та комфортних просторів для відпочинку та активного дозвілля. Оскільки успіх програми залежить від залученості всіх зацікавлених сторін, ми активно працювали з профільними експертами, небайдужими вінничанами та лідерами громадської думки, - додала Вікторія Яворовенко.

У Вінниці представили програму розвитку безбар'єрного простору

Так, громадським слуханням передували громадські обговорення. Цей процес тривав понад місяць: він розпочався на початку квітня та охопив чимало заходів - протягом цього часу проводили низку засідань робочої групи та фокус-груп, де йшлося про основні виклики й труднощі, які виникають у жителів Вінницької міської територіальної громади в контексті безбар’єрності. Крім того, проводили тематичні опитування, яке охопили понад 650 респондентів.

Основна ідея громадських слухань полягає в можливості громадськості взяти безпосередню участь у прийнятті рішень органами місцевого самоврядування. Тож учасники заходу мали можливість поставити питання та отримати відповіді на них.

У Вінниці представили програму розвитку безбар'єрного простору

Нагадаємо, у Вінниці відбулося чергове засідання робочої групи з безбар'єрності. Учасники обговорювали напрацювання проєкту Програми розвитку безбар'єрного простору Вінницької громади на 2024-2027 роки, у межах якого досліджували потреби населення нашої громади та виклики, з якими зіштовхуються люди. Залучення громадськості до цього процесу допомогло міській владі у подальшому системно прибирати бар’єри та знаходити нові можливості.

Читайте також

Представництво Вінниці у Брюселі ініціювало дослідження зеленої складової економіки міста
Детальніше
У Вінниці стартувала серія тренінгів з ефективної комунікації з ветеранами війни
Детальніше
У Вінниці дітей Захисників та ВПО познайомили зі світом графічного та вебдизайну
Детальніше
До Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Вінниці організували культурно-мистецький проєкт
Детальніше
Мери міст-побратимів Нансі, Карслруе та Вінниці зустрілися із представниками громадської думки
Детальніше
Жителі Ямпільщини проголосували проти видобутку надр в Буші
Детальніше