У Вінниці триває розробка проєкту Програми розвитку безбар'єрного простору

У Вінниці триває розробка проєкту Програми розвитку безбар'єрного простору

17:32 08.05.2024

8 травня у Вінниці відбулося чергове засідання робочої групи з безбар'єрності. Учасники обговорювали напрацювання проєкту Програми розвитку безбар'єрного простору Вінницької громади на 2024-2027 роки, у межах якого досліджували потреби населення нашої громади та виклики, з якими зіштовхуються люди. Залучення громадськості до цього процесу допомогло міській владі у подальшому системно прибирати бар’єри та знаходити нові можливості.

Заступник міського голови Сергій Матусяк зауважив, що за останній час представники департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради провели тематичні фокус-групи з представниками виконавчих органів та громадських організацій, під час яких йшлося про основні напрями подальшої роботи. Предметом обговорень стали фізична, інформаційна, цифрова, суспільна та громадянська, освітня, економічна безбар’єрність.

Всі ці напрями визначені у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору України на період до 2030 року. Хочу подякувати всім, хто долучився до цієї роботи та разом готовий створювати належні умови для розвитку нашої громади відповідно до принципів доступності та інклюзії, - сказав Сергій Матусяк.

У Вінниці триває розробка проєкту Програми розвитку безбар'єрного простору

Директорка департаменту відновлення та розвитку ВМР Ольга Ремешевська додала, що окрім фокус-груп, у Вінниці проводили тематичне опитування, завдяки якому вдалося дізнатися про основні труднощі, які виникають у мешканців нашої громади в контексті безбар’єрності. В опитуванні взяли участь понад 600 респондентів - це люди з інвалідністю, люди з тимчасовими порушеннями здоров’я, вагітні жінки, люди з дитячими візочками, люди похилого віку та ті, хто не відносять себе до категорії маломобільних груп населення.

За її словами, наступним етапом буде створення Ради безбар’єрності при міському голові та Комісії доступності. Представники останньої будуть моніторити громадські простори щодо інклюзії.

Таким чином ми сформуємо базу даних і будемо розуміти, в якому напрямі рухатися далі. Ми маємо працювати не лише над подоланням бар’єрів, а й над формуванням філософії створення нових можливостей для людей. На кожному з цих етапів важливо застосовувати розроблені державою відповідні інструменти. Це універсальний дизайн, безбар’єрна мова, створення рівних та зручних умов для залучення всіх учасників, незалежно від їхніх фізичних, когнітивних чи сенсорних відмінностей відповідно до Гайду безбар’єрних подій. Помічником у цьому процесі також буде довідник безбар’єрності та, звісно, впровадження норм доступності при новому будівництві, - сказала Ольга Ремешевська.

У Вінниці триває розробка проєкту Програми розвитку безбар'єрного простору

Під час засідання учасники робочої групи також обговорили низку організаційних питань, пов’язаних з проєктом Програми.

Нагадаємо, вже 14 травня у Вінниці відбудуться громадські слухання щодо нового документу. Початок о 17:30 год за адресою: вул. Театральна, 15, молодіжний центр "Квадрат".

Нагадаємо, про Вінницю доступну кожному поговорили у студії "Новини за день" із директором департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради Олександром Вешелені.

Читайте також

Активні містяни планують створити громадську організацію "Малі річки Вінниці"
Детальніше
"Вільна українська" - у Вінниці стартували безкоштовні курси української мови
Детальніше
Рейтинг міст з доступності для людей з інвалідністю очолила Вінниця
Детальніше
У Вінниці ухвалили проєкт Програми комплексного відновлення території
Детальніше
Ухвалено проєкт Програми розвитку безбар’єрного простору Вінницької громади на 2024-2027 роки
Детальніше
«Урбан рух "У міста є Я"»: Вінниця завершує марафон знань
Детальніше