У Вінниці повторно обстежують місця, де можна перечекати повітряну тривогу

У Вінниці повторно обстежують місця, де можна перечекати повітряну тривогу

20:26 09.09.2022

У Вінниці 70 робочих груп повторно провели обстеження споруд, де можна перечекати повітряну тривогу. До переліку увійшло 1339 об’єктів – це підвали у висотках, а також приміщення приватної власності. 

Під час повторного огляду сховків, комісія звертала увагу як на загальний стан підвалів, так і наявність:

  • комунікацій, 
  • вентиляції, 
  • місць для сидіння
  • радіоприймачів
  • засобів пожежогасіння. 

Хоча це - лише частина вимог до укриття.

Має бути додатковий евакуаційний вихід, а також первинні засоби гігієни, пожежогасіння. Як бачите, деякі ОСББ вже навіть облаштували автономне електроживлення, - говорить начальник сектору районного управління ГУ ДСНС В'ячеслав Гончар.

В умовах воєнного часу облаштування укриттів в підвалах висоток - це запорука виживання, кажуть експерти. 

У Вінниці повторно обстежують місця, де можна перечекати повітряну тривогу

Ми також наголошуємо головам ОСББ, керівникам організацій, підприємств, на балансі яких знаходяться підвальні приміщення, що відповідно до керівних документів вся відповідальність по облаштуванню, утриманні відповідних приміщень лежить на балансоутримувачі. І ми, і працівники мерії лише надаємо пропозиції рекомендаційного характеру, а всі заходи виконуються за кошти ОСББ, або керівників підприємств, на балансі яких знаходяться відповідні приміщення, - говорить В'ячеслав Гончар.

Мешканці однієї з вінницьких висоток до порад вже прислухались. Кажуть, грошей витратили не багато, а почуваються значно спокійніше.

На початку війни закупили вогнегасники та прилади аварійного освітлення, тобто ліхтарі які працюють на батарейках, закупили у великій кількості воду, також провели технічну воду у підвал, поставили біотуалети, поставили лавки, стільці, вивели розетку в підвалі, щоб можна було зарядити  телефон, або радіо, - говорить голова ОСББ Марія Лісецька. 

У Вінниці повторно обстежують місця, де можна перечекати повітряну тривогу

Що стосується особистого комфорту – все необхідне люди зібрали у своїх комірчинах.  

Взагалі наше підвальне укриття виглядає досить скромно. Але це тому, що практично у всіх власників є свої приміщення, де вони зберігають теплі речі, їжу, воду. Там можуть бути розкладні стільці, розкладні ліжка, - додає Марія Лісецька.

Перевірили 1300 об'єктів

Загалом, на території громади повторну перевірку вже пройшли понад 1300 підземних об'єктів. 

Ми ще раз відпрацюємо всі об’єкти, побачимо недоліки, що було зроблено з часу попереднього відпрацювання, зробимо висновки та відповідно покажемо зміни на нашій мапі, - каже директор департаменту цивільного захисту міської ради Олег Парфілов.

Електронна мапа з наявними укриттями у тестовому режимі запрацювала з середини серпня. Там можна знайти найближче до місця свого знаходження, а також дізнатись на скільки місць розраховане сховище.  

Нагадаємо, вінницький міський голова Сергій Моргунов доручив пришвидшити процес приведення до належного стану найпростіших укриттів у закладах освіти, у тому числі у контексті їх підготовки до опалювального сезону. 

Читайте також

У полі на Вінниччині вибухотехніки поліції знешкодили російську ракету
Детальніше
Вінниця прощається з талановитим педагогом педагогічного університету
Детальніше
Вшановуємо пам'ять Героїв-земляків
Детальніше
Священника УПЦ (МП) з Вінниччини судитимуть за схвалення збройної агресії росії
Детальніше
Передчасно обірвалося життя Героя-захисника із Сальника
Детальніше
У Вінниці молились за воїнів, які захищають Україну
Детальніше