Мер Вінниці Сергій Моргунов доручив пришвидшити дооснащення шкільних укриттів

Мер Вінниці Сергій Моргунов доручив пришвидшити дооснащення шкільних укриттів

14:09 06.09.2022

Вінницький міський голова Сергій Моргунов доручив пришвидшити процес приведення до належного стану найпростіших укриттів у закладах освіти, у тому числі у контексті їх підготовки до опалювального сезону. 

На цьому він наголосив 6 вересня під час інспекції одного з таких захисних приміщень.

Мер Вінниці Сергій Моргунов доручив пришвидшити дооснащення шкільних укриттів

Міський голова зазначив, хоча Вінниця почала готувати школи до офлайн-навчання ще з червня, ця робота потребує ресурсів та часу.

На сьогодні на усі школи та дитячі садочки виділено 50,6 мільйона гривень, - зазначає Сергій Моргунов. - З них 36,3 мільйона – це кошти на капітальні видатки на проведення ремонтів. Також були виділені кошти на придбання біотуалетів (там, де не можна обладнати стаціонарні санвузли), на освітлення та закупівлю генераторів. Адже деякі школи, де є можливість по місткості, можуть використовуватися також як пункти обігріву для населення. А у випадку необхідності, коли може виникнути така надзвичайна ситуація, що не буде ні електроенергії, ні газу, – і для приготування їжі. Для цього школою закуповується потужний генератор на 24 кВт, аби готувати їжу у шкільному харчоблоці. Це велика робота, але нам необхідно зробити її, принаймні, до кінця вересня цього року по всіх школах, щоб ми могли повноцінно забезпечити офлайн-навчання.

Загалом із 44 шкіл, які знаходяться на території Вінницької об’єднаної міської громади, найпростіші укриття наявні фізично у 30 закладах. 14 шкіл не мають підвалів. П’ять з них уклали угоди з сусідніми організаціями, які мають відповідні захисні споруди в 500 метровій доступності.

Мер Вінниці Сергій Моргунов доручив пришвидшити дооснащення шкільних укриттів

Усі укриття мають відповідати затвердженим вимогам, зокрема мають бути:

  • запасні виходи, 
  • освітлення, 
  • санвузол, 
  • меблі, 
  • вентиляція тощо. 

Це передбачено рекомендаціями Державної служби з надзвичайних ситуацій. 

Нам дістався досить важкий спадок: в основному всі школи, заклади освіти будувались під час Радянського Союзу і в жодному закладі освіти не передбачалось укриття. Ми адаптуємо підвальні і цокольні приміщення під найпростіші укриття, - зазначила директор департаменту освіти Оксана Яценко. - Щоб ці приміщення виконували функції укриття, мають бути дотримані вимоги ДСНС. Зокрема, в вимогах передбачена точка Wi-Fi. Це пов'язано не так з освітнім процесом, як з системою оповіщення. Якщо люди спускаються, вони мають чути про початок та відбій тривоги.

Оксана Яценко повідомила, що у серпні Мінцифри оголосило про проєкт щодо підключення закладів освіти до Wi-Fi.

25 подали заявку на Мінцифри, шість закладів забезпечили самостійно Wi-Fi. Тому в тих приміщеннях, де дозволяє квадратура, площа та умови - там може продовжуватися освітній процес. І це важливо, тому що нашим дітям потрібен безперервний процес і відчуття безпеки, - додала вона.

Укриття в закладах освіти

Всього у Вінницькій громаді нараховується 117 комунальних закладів освіти. 71 з них мають власні укриття, сім закладів уклали угоди про спільне використання найближчих укриттів. Наразі тривають ремонтні роботи та придбання обладнання у найпростіші укриття у 32 закладах освіти коштом бюджету.

Також до їхнього облаштування долучились міжнародні організації (ЮНІСЕФ), колективи закладів освіти та батьківська громада.

Нагадаємо, 20 ОСББ, що перемогли у проєкті “Укриття для життя” підписали угоди з фондом громади “Подільська громада”. Головною умовою участі було зробити власний внесок для облаштування сховища. 

Читайте також

Студенти авіаційного університету приїхали до Вінниці, аби поділитись досвідом з ліцеїстами
Детальніше
У Вінниці відбувся захід із публічних виступів для молоді
Детальніше
Вінницький осередок Veteran Hub допомагає Захисникам, Захисницям та їхнім рідним
Детальніше
“Талант року – 2024” у Вінниці відзначили учнів, які здобули перемоги найвищого рівня
Детальніше
Війна та освіта: як Вінниці вдалося успішно адаптувати навчальні заклади до нових реалій
Детальніше
Громада міста-побратима закупила для Вінниці наркозну станцію і транспортний ШВЛ
Детальніше