У Вінниці обговорили Програму економічного і соціального розвитку на наступний рік

У Вінниці обговорили Програму економічного і соціального розвитку на наступний рік

17:03 07.12.2021
27

Сьогодні, сьомого грудня, відбулися громадські слухання "Про виконання Програми економічного і соціального розвитку Вінницької міської територіальної громади на 2021 рік та затвердження Програми економічного і соціального розвитку Вінницької міської територіальної громади на 2022 рік". Директор департаменту економіки і інвестицій міської ради Максим Мартьянов під час слухань розповів про те, що вдалося виконати в рамках програми у цьому році та що планується на наступний рік. 

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

На початку громадських слухань заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний зазначив, що Програма економічного і соціального розвитку та бюджет 2022 – це два надважливі документи, за якими громада житиме весь наступний рік.

Вони забезпечують стабільне функціонування всіх сфер життєдіяльності громади і визначають напрямки її розвитку у короткостроковій перспективі. Проєкт Програми економічного і соціального розвитку сформований відповідно до завдань і цілей Стратегії Вінницької міської територіальної громади. Програма містить заходи, які спрямовані на реалізацію, в першу чергу, інвестиційних проєктів у провідних сферах економічної діяльності. Зокрема у промисловості і запровадженні інноваційних та енергозберігаючих технологій, – каже заступник міського голови Андрій Очеретний.  

Програму презентував директор департаменту економіки і інвестицій  міської ради Максим Мартьянов. Він зауважив, що документ сформований з урахуванням пріоритетів Стратегії розвитку Вінницької міської територіальної громади до 2030 року.

Розвиток інноваційних підприємств

В наступному році планують продовжити облаштування Вінницького індустріального парку необхідними об'єктами інфраструктури (інженерної та дорожньо-транспортної мережі). Також – завершити будівництво заводу з виробництва спорядження для зимових видів спорту на території індустріального парку "Вінтер спорт" "HEAD Вінниця".

Одним із пріоритетних стратегічних напрямів Програми є розвиток інноваційних підприємств, зокрема в промисловому секторі економіки. У цьому році не припинялись роботи з будівництва автомобільних доріг в межах Вінницького індустріального парку. Влаштували півтора кілометра земляного полотна під майбутню бетонну дорогу. Розпочали будівництво заводу  з виробництва спортивного спорядження для зимових видів спорту на території індустріального парку "Вінтер Спорт". Будівельні роботи тривають, – каже Максим Мартьянов.

Розвиток туризму та маркетингу

Для покращення туристичного сервісу у Вінниці планується встановити нові елементи навігації. Для подальшого розвитку Території SUN, як мистецької платформи та рекреаційної зони, у наступному році заплановано розробку концепції ревіталізації цієї території.

Наприкінці літа наступного року у планах затвердити Маркетингову стратегію, а також - проведення першого фестивалю вінницької гастрокультури "проСАЛО і доСАЛА" у партнерстві з "Вінницька асоціація гостинності "ХлібСіль" та "Клуб подільської кухні".   

Розвиток дорожньої інфраструктури

У цьому році у Вінниці розпочали ще одну масштабну реконструкцію дороги –  на вул. Батозькій – від проспекту Коцюбинського до вулиці Академіка Янгеля. У цьому році заасфальтовані дороги на 11 вулицях в районах приватної забудови.

Під час  ремонтних робіт створили нові велосипедні доріжки протяжністю 9,5 км. Тривала модернізація та оновлення рухомого складу муніципального пасажирського транспорту. А саме, завершили зборку семи тролейбусів VinLine,  ще один – буде завершений  до кінця року. На умовах лізингу придбали десять газових автобусів турецького виробництва, нові автобуси відповідають вимогам європейських стандартів, екологічні та комфортні.

Для безпеки руху збудували світлофорний об'єкт на вулиці Сергія Зулінського в районі будинку №43 та два світлофорних об'єкти на автомобільній дорозі М-30 на повороті до приєднаних сіл: Щітки та Писарівка. В планах наступного року - придбання десяти електроавтобусів (в рамках Кіотського протоколу) та отримання першої партії трамвайних вагонів "Tram2000" (за проєктом "Цюрихські трамваї"). "Вінницька транспортна компанія" планує виконати зборку семи тролейбусів "VinLine".

Розвиток у сфері житлово-комунального господарства

У сфері житлово-комунального господарства реконструйовано 2,747 км мереж водопроводу, 1,071 км мереж каналізації та 0,507 км теплових мереж. Збудовано 1,945 км  мереж каналізації в районах приватної забудови.  Збудовано 0,526 км мереж зовнішньої зливової каналізації. Завершено модернізацію вуличного освітлення, що здійснювалось у співпраці з НЕФКО (вул. Пирогова, Келецька, Барське та Хмельницьке шосе). 

До кінця року планується завершити реконструкцію мереж зовнішнього освітлення з встановленням шаф управління зовнішнім освітленням в приєднаних до Вінницької міської територіальної громади селах: Вінницькі Хутори, Писарівка, Стадниця, Гавришівка, Щітки.

Програма соціально-економічного розвитку Вінницької міської територіальної громади на наступний рік, яку представили під час громадських слухань, далі буде розглядатись на засіданні виконавчого комітету. Після чого документ винесуть на розгляд сесії Вінницької міської ради, яка відбудеться наприкінці грудня, коли на початку засідання Вінницький міський голова Сергій Моргунов уже традиційно звітуватиме про підсумки роботи міської ради та її виконавчих органів у цьому році та розповість про ключові проєкти в рамках Стратегії "Вінниця 3.0", які будуть реалізовуватись у громаді в наступному році.

Нагадаємо, у Вінниці обговорили розробку Стратегії розвитку культури Вінницької міської територіальної громади. Презентувати Стратегію розвитку культури планують навесні 2022 року.

Embedded thumbnail for У Вінниці обговорили Програму економічного і соціального розвитку на наступний рік

Читайте також

Чергова сесія міської ради за 27 травня 2022 року
Чергова сесія міської ради за 27 травня 2022 року
Детальніше
У Вінниці виділять додаткові кошти військовим та на ліки немовлятам
У Вінниці виділять додаткові кошти військовим та на ліки немовлятам
Детальніше
З закрутками на зиму вінничанам, мабуть, доведеться зачекати
З закрутками на зиму вінничанам, мабуть, доведеться зачекати
Детальніше
Європейський парламент підтримав скасування імпортних мит на весь український експорт
Європейський парламент підтримав скасування імпортних мит на весь український експорт
Детальніше
Сергій Моргунов Знаково, що Head Group відновив будівництво заводу у Вінниці
Сергій Моргунов: "Знаково, що Head Group відновив будівництво заводу у Вінниці"
Детальніше
У Вінницькій міській раді на період війни прийом громадян проводитимуть онлайн
У Вінницькій міській раді на період війни прийом громадян проводитимуть онлайн
Детальніше