У Вінниці обговорили плани соціально-психологічної підтримки Захисників і Захисниць

У Вінниці обговорили плани соціально-психологічної підтримки Захисників і Захисниць

16:18 08.02.2024

8 лютого відбулося засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Вінницькій міській раді.

На зустрічі підбили підсумки роботи за 2023 рік та обговорили плани роботи у 2024 році щодо надання соціального супроводу та соціально-психологічної підтримки Захисникам і Захисницям, а також їхнім родинам.

Головне завдання Координаційного центру підтримки цивільного населення, яке стоїть на сьогодні, – це поділитися своїми напрацюваннями за минулий рік та окреслити перспективи на 2024 рік. Наші пріоритети в соціальній сфері на цей рік – належна турбота про малозахищені верстви населення, Захисників і Захисниць, робота помічників ветеранів. Також в планах – створення Ветеранського хабу, який має стати майданчиком для об’єднання ветеранів і надання їм широкого спектра послуг, – зауважила заступниця міського голови Галина Якубович.

Як зазначила директорка департаменту соціальної політики Валентина Войткова, станом на 1 лютого 2024 року під соціальним супроводом департаменту соцполітики перебувають сім’ї загиблих та померлих Захисників і Захисниць України.

За дорученням міського голови ми працюємо для того, щоб кожна сім'я Захисників і Захисниць відчували нашу опіку та допомогу. Ми надаємо їм повний соціальний супровід. Це не тільки муніципальні пільги, які діють в нашій громаді, але й систематичне підтримання морально-психологічного стану, сприяння вирішенню питань матеріально-побутового забезпечення та інше. Належна турбота про родини Захисників і Захисниць – це один із пріоритетів міської ради і наш обов’язок як департаменту соціальної політики, – зазначила Валентина Войткова.

Також департамент соціальної політики продовжує проводити анкетування щодо визначення соціальних та психологічних потреб сімей Захисників та Захисниць України. Наразі опрацювали вже понад 7 тисяч анкет.

У 2023 році надали психологічну підтримку сім’ям Захисників і Захисниць: дорослим – 140 консультацій, дітям – 79. Також 172 Захисники та Захисниці України отримали медичні послуги з реабілітації.

У Вінниці обговорили плани соціально-психологічної підтримки Захисників і Захисниць

Департамент соцполітики продовжує надавати підтримку у вигляді продуктових наборів таким категоріям:

  • ВПО, 
  • сім’ям Захисників і Захисниць (зокрема загиблих (померлих), зниклих безвісти), 
  • малозабезпеченим особам, 
  • багатодітним родинам, 
  • одиноким пенсіонерам, 
  • учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, 
  • особам з інвалідністю І групи та дітям з інвалідністю.

Важливий підсумок нашої роботи за 2023 році – впровадження низки нових муніципальних виплат для підтримки сімей загиблих (померлих) та безвісти зниклих ветеранів війни, а саме допомога на оздоровлення дітей, одноразова матеріальна грошова допомога для дітей, які йдуть до першого класу, матеріальна грошова допомога до Дня пам'яті захисників України; грошова допомога дітям до Дня святого Миколая, грошова компенсація за самостійно проведене санаторно-курортне лікування, – розповіла Валентина Войткова.

Також Валентина Войткова нагадала, що з 1 травня 2023 року в «Прозорих офісах» соціального спрямування розпочав функціонувати в тестовому режимі адмінсервіс «Ветеран».

Цей сервіс є унікальним, працює у форматі “єдиного вікна”, призначений допомагати ветеранам російсько-української війни, членам їхніх родин та членам сімей загиблих (померлих) військових та передбачає широкий спектр послуг – адміністративних, соціальних, побутових, земельних, медичних, освітніх тощо. Він направлений на допомогу сім’ям військовослужбовців та членів їх сімей, а також для сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць. За 2023 рік фахівці адмінсервісу «Ветеран» надали понад 9 тисяч послуг, – зазначила Валентина Войткова.

На засіданні Координаційного центру згадали також про запровадження інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя. Помічники ветеранів працюють у Вінниці з жовтня 2023 року.

Головним завданням помічника ветерана є всебічна допомога і сприяння Захисникам та Захисницям у повноцінній адаптації до мирного життя: від налагодження побуту й порозуміння в родині до працевлаштування, реалізації проєктів власного бізнесу, навчання нових навичок, реабілітації й лікування, юридичного захисту і глобально – робота в контексті діалогу конкретного ветерана зі своєю громадою проживання, трудовим колективом та державою загалом, – зазначила директорка Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська.

З жовтня по 31 грудня 2023 року 12 помічників ветеранів надали 5 479 послуг, опрацьовано 1 151 звернення від 949 осіб.

У Вінниці обговорили плани соціально-психологічної підтримки Захисників і Захисниць

Марія Довжик, директорка «Ветеранського простору», доповіла що в період з 20 грудня 2023 року по 31 січня 2024 команда закладу здійснила три виїзди в громади Вінницької області. У населених пунктах фахівці надавали консультації ветеранам, членам родин полеглих Захисників та Захисниць та пораненим військовим. Загалом послугою охопили 55 людей.

Наостанок заступниця директора Вінницької філії Вінницького обласного центру зайнятості Світлана Кривенко розповіла про професійну самореалізацію для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Продовжуємо підтримувати вразливі категорії населення міста: малозабезпечені сім’ї, дітей, позбавлених батьківського піклування, тих, хто опинився в складних життєвих обставинах. Особливу увагу і надалі приділятимемо нашим оборонцям, а також їхнім сім’ям, – підсумувала заступниця міського голови Галина Якубович.

На пріоритет «Турбота» цьогоріч у бюджеті громади передбачено понад 800 мільйонів гривень, а це – 27% коштів, які не входять до захищених статей.

Нагадаємо, Гумштаб об’єднався, щоб допомогти військовим, аби вони могли закрити наше небо, захистити землю, бути мобільними та швидкими, нагодованими й зігрітими, а також аби мали комфорт у польових умовах. Оборона та безпека й надалі залишається основним пріоритетом для роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу.

Читайте також

У Вінницькому ліцеї № 29 зібрали понад 200 тисяч гривень на дрон для оборонців
Детальніше
Учні вінницького ліцею №8 влаштували благодійний ярмарок
Детальніше
У Вінниці розробили «Дорожню карту Захисника»
Детальніше
Як помічники ветеранів допомагають військовим та їхнім сім’ям - історія вінничанки Алли Поліщук
Детальніше
У Вінниці багатодітним родинам роздали пакунки з продуктами та засобами гігієни
Детальніше
FPV-дрони, "мавіки" та тепловізори передала Вінниця бійцям семи військових частин
Детальніше