У Вінниці нараховують державну допомогу внутрішньо переміщеним особам

У Вінниці нараховують державну допомогу внутрішньо переміщеним особам

23:27 15.04.2022

У березні вимушені переселенці почали оформлювати допомогу за державною програмою підтримки ВПО. Мова йде про щомісячні виплати у розмірі дві тисячі гривень на дорослу людину та три тисячі - на кожну дитину. Така ж сума допомоги передбачена і для людей з інвалідністю.

Департамент соціальної політики Вінницької міської ради проводить прийом документів від переселенців. Наразі здійснили нарахування понад шістьом тисячам одержувачам допомоги ВПО (9350 осіб) на загальну суму 44 мільйони гривень.

Очікуємо перший транш від держави для виплат грошової допомоги вимушеним переселенцям. Кошти, що виділили на фінансування за березень і квітень, надійдуть найближчим часом. Мінсоцполітики спрямувало Ощадбанку гроші, а Ощадбанк перерахує їх на рахунки людей в українські банки, які отримувачі допомоги вказали у заявах на виплати. Нагадаю, що днями Уряд ухвалив рішення про продовження терміну оформлення допомоги до 30 квітня. Допомога внутрішньо переміщеним особам, які звернулись за її наданням до 30 квітня, нараховуватиметься за два місяці – березень і квітень, - розповіла директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.

Валентина Войткова додає, що для реєстрації статусу переселенця необхідно звернутись до найближчого Центру надання адміністративних послуг соціального спрямування за фактичним місцем перебування.

Необхідні роз’яснення та консультації можна отримати за номерами:

  • (097)101-45-18, (063)856-62-75, 50-86-69 - управління соціального захисту населення (Лівобережне);
  • (097) 101-58-40, (063) 856-62-72, 50-83-91 - управління соціального захисту населення (Правобережне).

Нагадаємо, що нещодавно у Вінниці розробили довідник для внутрішньо переміщених осіб. У ньому зібрана корисна інформація для людей, які, рятуючись від небезпеки, залишили свої оселі та переїхали до Вінниці. Перш за все, у ньому роз'яснюють, куди звертатись для тимчасового поселення. Крім того, є розділ, де зазначається, як діяти переселенцям, якщо вони бажають залишитись у Вінниці, яку допомогу можуть отримати та як її оформити. Йдеться й про те, які необхідно мати документи та куди звертатись, щоб отримати статус ВПО, адресну державну допомогу, допомогу від міжнародних партнерів, житлову субсидію та пільги.

Довідник можна завантажити на офіційному сайті Вінницької міської ради за посиланням.

Читайте також

Вінничан попереджають про банкноти, які підробляють найчастіше
Детальніше
Як вінницькі тренери організовують дитяче дозвілля у таборі «ЯМаріуполь.Родина»
Детальніше
В Україні з серпня почнуть вилучати з обігу “старі” банкноти 500 грн
Детальніше
Жителі Писарівського округу допомагають пораненим військовим
Детальніше
Маріупольці у Вінниці отримують непродовольчі гуманітарні набори
Детальніше
Укрзалізниця почала продавати "бойовий чай" у потягах
Детальніше