Довідник для внутрішньо переміщених осіб розробили у Вінниці

Довідник для внутрішньо переміщених осіб розробили у Вінниці

13:34 11.04.2022

У довіднику зібрана корисна інформація для людей, які, рятуючись від небезпеки, залишили свої оселі та переїхали до Вінниці. Перш за все, у ньому роз'яснюють, куди звертатись для тимчасового поселення. Крім того, є розділ, де зазначається, як діяти переселенцям, якщо вони бажають залишитись у Вінниці, яку допомогу можуть отримати та як її оформити. Йдеться й про те, які необхідно мати документи та куди звертатись, щоб отримати статус ВПО, адресну державну допомогу, допомогу від міжнародних партнерів, житлову субсидію та пільги.

Тисячі людей щодня тікають від російських ракет та бомб, якими обстрілюють українські міста та села. Через бомбардування ворогом їхніх населених пунктів, вони змушені покидати власні домівки. Чимало українців їдуть через Вінницю транзитом на захід, втім дедалі більше людей вирішують залишитись у Вінниці.

Соціальні служби міста працюють в посиленому режимі 24/7. Фахівці стараються кожному приділити увагу, проконсультувати, оформити документи, допомогти. Міська влада всіма силами намагається підтримати людей, які втекли від рашистських обстрілів і бомбардувань. Для того, аби переселенці, які прибувають до міста, могли краще адаптуватись та отримати корисні відповіді на всі свої питання, у Вінниці розробили спеціальний довідник для внутрішньо переміщених осіб, - каже директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.

Прозорі офіси міста щоденно приймають переселенців і оформляють статус внутрішньо переміщеної особи. Відтак, наразі 18,5 тисяч переселенців з "гарячих" точок визначились з тривалим проживанням у Вінниці. Понад п'ять тисяч з них – це діти.

У довіднику зазначено, де переселенці можуть знайти житло, отримати медичну допомогу, одяг, речі, проконсультуватись з питань соціального захисту, як отримати довідку внутрішньо переміщеної особи, стати на облік та які види допомог є для ВПО. Тут є й інформація про допомогу від міжнародних партнерів, покроково розписано як її отримати. Можна дізнатись у довіднику й про те, як вінничанам отримати компенсацію за тимчасове розміщення переселенців, - зазначає заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович.

А ще у довіднику розповідається про те, які послуги надаються громадянам похилого віку та де їх отримати. Також зазначається, куди необхідно звертатись щодо працевлаштування або отримання статусу безробітного, і як стати на облік у військкоматі.

Є у довіднику й інформація про те, як отримати безкоштовно перукарські послуги. Окрім того, вказані номери "гарячої лінії" психологічної допомоги.

Довідник можна завантажити на офіційному сайті Вінницької міської ради за посиланням.

Нагадаємо, не залишились осторонь проблем та потреб переселенців й підопічні Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Близько 20 вінницьких бабусь прихистили біженців.

Читайте також

Маленькі маріупольці у Вінниці вже навчаються в «Академії майбутніх першокласників»
Детальніше
До ЗСУ найближчим часом зможуть піти понад 4 тисячі ув’язнених
Детальніше
З 18 червня в Україні має з’явитися електронний військовий квиток з QR-кодом
Детальніше
Вінницька громада спільно з гуманітарним штабом підсилила ще одну військову частину
Детальніше
У Вінниці зі 100-річчям привітали ветерана Другої світової війни, полковника Павла Кобу
Детальніше
На Вінниччині взяли на хабарі чоловіка, який обіцяв підприємцям вплинути на ТЦК
Детальніше