У Вінниці нагородили земляків, які здобули золото на XII Всесвітніх іграх 2022

15:06 03.08.2022

2 серпня у Вінниці вітали переможців XII Всесвітніх ігор у Бірмінгемі. Це сумоїст Важа Даіаурі та акробати Данило Стецюк та Богдан Пограничний. Під час урочистостей спортсменам вручили сертифікати на річну стипендію Вінницької міської ради.

Всесвітні ігри проходили у Бірмінгемі з 7 по 19 липня. Вінничани вибороли золоті медалі, які додали у скарбничку української команди.

Збірна України показала найкращий результат за всю історію участі у Всесвітніх іграх. Приємно, що наші спортсмени причетні до цього. Пишаємося чемпіонами та їхніми тренерами! Сила українців - у волі до перемоги, - наголосив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Україна посіла третє місце у медальному заліку. Маємо 45 медалей: 16 золотих, 12 срібних, 17 бронзових.

Одна із нагород найвищого ґатунку на рахунку вінницького сумоїста Важі Даіаурі. Тренує спортсмена його батько - Заслужений тренер України, Заслужений працівник галузі фізичної культури та спорту Важа Даіаурі.

Було дуже непросто готуватись до Всесвітніх ігор, до того ще й відчувався психологічний тиск. Тому, ця перемога далась мені вдвічі важче. Мій шлях до золотої нагороди був сповнений різних перешкод, але перемога від цього ще більш приємна, - каже переможець Важа Даіаурі.

«Золото» на Всесвітніх іграх у США здобув і дует акробатів з Вінниці. До змагань Данило Стецюк та Богдан Пограничний готувались старанно та довго, разом спортсмени почали тренуватись із 2017 року. Привела їх у спортивну акробатику Заслужений тренер України Валентина Ровенчак. Далі тренером пари став Заслужений тренер України Юрій Голяк. До Всесвітніх ігор юнаків готував спільно із Заслуженим тренером України Галиною Ковальчук.

Коли ми виходимо на майданчик і розпочинаємо виступ у нас одна ціль і мета – продемонструвати, що українці – нація переможців. А уже після цього нас переповнюють емоції, - говорить чемпіон-акробат Всесвітніх ігор 2022 Данило Стецюк.

Велику роль у змаганнях відіграв досвід наших вінницьких спортсменів.

Все залежить від раніше набутих знань. Чудовий тандем вінницьких акробатів у складі Данила та Богдана показав найкращий виступ у спортивному житті акробатики України. До цього таких виступів не було, - каже заслужений тренер України зі спортивної акробатики Юрій Голяк.

Голова комітету по фізичній культурі та спорту міської ради Сергій Краєвський наголосив, що вінницькі спортсмени доклали неймовірні зусилля і отримали гідний результат

Вони своєю важкою щоденною працею досягли великих успіхів. І їх імена вже вписані в скрижалі спортивної історії України та світу. Ми впевнені, що ці медалі – лише початок у спортивній кар’єрі хлопців. Ці золоті медалі ціняться ще більше, бо в час, коли Україна перебуває в стані війни з рф, і, коли наш Прапор підіймається та лунає наш Гімн на весь світ – це на сьогодні неоціненний внесок у розвиток і перемогу нашої держави, - говорить  Сергій Краєвський.

Нагадаємо, днями у Болгарському сонячному місті Кітен проходили змагання зі спортивної радіопеленгації – 15-й Чемпіонат Балканських країн та Кубок Чорного моря. Спортсмени змагалися у чотирьох вправах.

Embedded thumbnail for У Вінниці нагородили земляків, які здобули золото на XII Всесвітніх іграх 2022

Вінничанин, який з кулемета скосив ворожий загін, отримав орден «За мужність»
Юні “нивівці” вдома здолали конкурента в боротьбі за вихід до плей-офф
Вінничанки привезли медалі з Всеукраїнського турніру з художньої гімнастики «CRYSTAL CLUBS 2024»