На одній сцені з Coldplay виступили й вінницькі діти - учасники хору дітей-біженців

На одній сцені з Coldplay виступили й вінничани - учасники хору дітей-біженців

14:51 03.08.2022

Дитячому хору Color music, серед учасників якого є й вінничани, нещодавно вдалося заспівати на одній сцені з культовими музикантами — британським гуртом Coldplay.

Художня керівниця та диригентка колективу Олена Петрикова в інтерв'ю у програмі "Ранок Вдома" розповіла, як їй вдалося організувати новий дитячий хор для дітей-біженців у Німеччині, зібрати своїх учнів із Дніпра та виступити на одній сцені зі знаменитостями.

По-перше, ми мали мрію. Це мрія всього нашого великого колективу, який вже давно став популярним на Youtube. Ми мріяли заспівати разом. І хоча озвучували таке бажання, ніколи не уявляли, що це може колись статися. У вересні кожен творчий колектив підбирає музичний репертуар. Саме тоді у гурту Coldplay вийшла нова пісня My Universe. У цей момент ми побачили, що незабаром буде світовий тур гурту. І тоді наша сім'я, мої діти, мій чоловік ми вирішили, що ми обов'язково маємо на ці концерти потрапити. Тоді в нас з'явилася мрія побачити цих зірок, щоби почути наживо ті пісні, які ми переспівуємо. У листопаді ми придбали квитки на концерт у Польщі. І гадки не мали, що щось у нашому житті так кардинально може змінитися, що може наступити такий страшний час як війна, - говорить Ольга Петрикова.

Коли почалась війна, учасники хору були розкиданими по всій Європі.

Ми добиралися до Німеччини. Я приїхала спочатку до Зальцгіттера завдяки одній дівчинці з хору, яка вже була на той момент у цьому місті. Потім я приїхала до міста Брауншвейг. Насамперед пішла до собору, бо душа моя не знала спокою. Мені потрібне було якесь спілкування з вищими силами. Можливо, я хотіла почути якісь відповіді. І я побачила, що у цьому соборі співає дитячий хор. І зрозуміла, що не просто так прийшла туди. Я одразу підійшла до керівниці цього дитячого хору. Попри те, що я ніколи не мріяла бути навіть у Німеччині. Не знала німецької, але завдяки перекладачу запитала, що це за хор, чи можу я хоча б просто приходити та слухати дітей. Виявилося, що Елька Ліндеман — керівниця найбільшого дитячого та юнацького хору у Німеччині. Пізніше ми зустрілися та обговорили можливість занять для українських дітей-біженців. Я знала, що вже у Брауншвейгу було понад дві тисячі зареєстрованих українців. За кілька тижнів я організувала новий дитячий хор. Це близько 25 дітей біженців із Києва, Вінниці, Донецька, Житомира, Кривого Рогу, Дніпра. То була зустріч рідних дітей. Ми ніби тільки познайомилися, але всі разом відчували біль, який пережив кожен, - пригадує диригентка.

Через деякий час почались постійні заняття з дітьми, хор зміцнювався.

Я ще раз поговорила з керівницею німецького колективу та сказала: чи можемо ми провести благодійні концерти? У нас 14 дітей приїхало з країн Європи та 18 дітей приїхали з Дніпра для того, щоб провести благодійні концерти заради України. Тобто це була найголовніша мета. Потім, коли ми про це почали говорити, нас підтримало керівництво міста. Ідея за один вечір виникла. А за тиждень ми вже знали, скільки родин готові прийняти українські сім'ї. А потім я згадала, що незабаром концерт Coldplay. І я написала ще Філу Харві, що не можу приїхати до Польщі, тому що у нас концерти благодійні тут, у Німеччині. Він сказав, що це добре, тому що 10 числа вони будуть у Берліні. І нас усіх запросили. Ось так все і сталося, - резюмує Ольга Петрикова.

Нагадаємо, люди, яким війна поламала долі, знайшли у Вінниці не лише прихисток і підтримку, а й можливість перезавантажити та підлікувати свій емоційний стан. Двері Вінницької обласної філармонії ім. М.Д. Леонтовича навстіж відчинені для гостей нашого міста. 

Embedded thumbnail for На одній сцені з Coldplay виступили й вінничани - учасники хору дітей-біженців

Читайте також

VinSmart продовжує урізноманітнювати дозвілля дітей-переселенців
VinSmart продовжує урізноманітнювати дозвілля дітей-переселенців
Детальніше
Вінничанка розказала про плюси та мінуси навчання в італійській школі
Вінничанка розказала про плюси та мінуси навчання в італійській школі
Детальніше
У Хмільницькому районі 35-річний чоловік сяде за згвалтування 12-річної дівчинки
У Хмільницькому районі 35-річний чоловік сяде за згвалтування 12-річної дівчинки
Детальніше
Як маленькі вінницькі музиканти збирали кошти на допомогу захиснику
Як маленькі вінницькі музиканти збирали кошти на допомогу захиснику
Детальніше
Як відомий комік-стендапер з Вінниці виступав у бункері для військових
Як відомий комік-стендапер з Вінниці виступав у бункері для військових
Детальніше
Італійська асоціація передала у Вінницю планшети для родин переселенців
Італійська асоціація передала у Вінницю планшети для родин переселенців
Детальніше