У Вінниці комунальні служби відновили роботу з вивозу сміття вночі

У Вінниці комунальні служби відновили роботу з вивозу сміття вночі

15:44 20.04.2022

У Вінницькій громаді після запровадження комендантської години відбулися зміни у графіку вивезення побутових відходів. Сміттєвози підприємства "ЕкоВін" почали працювати з 8:00 до 21:00, але цього виявилось не достатньо – кількість сміття постійно збільшувалась.

Містяни часто нарікали, що на контейнерних майданчиках накопичуються відходи. Щоб Вінниця і надалі залишалась чистою, було прийняте рішення, що "ЕкоВін" частково повернеться до системи роботи, яка була раніше, і кілька автомобілів підприємства працюватимуть вночі. Про це повідомили у департаменті комунального господарства та благоустрою міської ради.

Сміттєвози "ЕкоВіна" з кінця минулого тижня, коли були вирішені всі організаційні питання, почали в тестовому режимі вивозити побутові відходи в нічний час. На сьогодні вдень на маршрути виходить дванадцять автомобілів, а вночі три.

До вторгнення росії в Україну вінницькі комунальники вивозили сміття переважно вночі і жодних нарікань від вінничан не було. Тому що ця система у нас була налагоджена, працювала роками. Але після запровадження комендантської години побутові відходи почали вивозити лише вдень, і це стало неабиякою проблемою. Сміттєвози дуже часто не можуть під’їхати до контейнерних майданчиків, щоб забрати та вивезти сміття. Їх роботі перешкоджає приватний транспорт, припаркований перед самими майданчиками, та й кількість побутових відходів зросла в рази. Адже кількість людей, яких прийняла Вінницька громада з місць проведення бойових дій, щоразу збільшується. Сміттєві контейнери швидше заповнюються і, відповідно, відходи треба вивозити частіше. Аби вирішити цю проблему, прийнято рішення, що комунальники будуть вивозити сміття вдень і вночі. Спершу у тестовому режимі працював кілька ночей один сміттєвоз. Ми побачили позитивний результат і додали ще два автомобілі, - говорить директор департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Юрій Семенюк.

Він додає, що тепер згідно графіка на один контейнерний майданчик впродовж доби заїжджає два сміттєвози. Дев’ять автомобілів вдень збирають вологі відходи, а вночі працюють три, які проходять тими ж маршрутами та вивозять сухі. Крім того, забирають сміття на контейнерних майданчиках, до яких не вдалось дістатись спецтехніці впродовж дня. Ще три сміттєвози "ЕкоВіна" впродовж дня обслуговують територію приватного сектора. Загалом побутові відходи нині у Вінниці вивозять 15 автомобілів.

Нагадаємо, у Вінниці завершили весняні заходи з прибирання прибудинкових територій багатоповерхівок. Щороку ці роботи у Вінницькій громаді управлінські компанії починають у березні.

Читайте також

Річку Мурафа на Вінниччині забруднювали відходами з підприємства 
Детальніше
Покосили траву та відремонтували майданчики: у Вінницько-Хутірському окрузі провели благоустрій території
Детальніше
Молодь Жмеринки провела екоакцію - довели до ладу територію скверу
Детальніше
У Вінниці формують фокус-групи в межах роботи над Планом управління відходами громади
Детальніше
Реагування на звернення вінничан – пріоритет роботи Асоціації органів самоорганізації населення
Детальніше
У Вінниці завершили капітальний ремонт чергового контейнерного майданчика
Детальніше