У Вінниці готують для висадки квіти, які виростили взимку

У Вінниці готують для висадки квіти, які виростили взимку

12:31 06.05.2022

Колектив "Вінницязеленбуд" уже готує для висадки на міських клумбах квіти, які працівниці підприємства виростили упродовж зимового періоду у теплицях та на території парникового господарства. Чекають лише теплішої погоди, бо ранкові заморозки на ґрунті можуть призводити до загибелі квітів.

Уже традиційно восени з міських квітників зібрали насіння довгоцвіту та чорнобривців, щоб висіяти його в теплицях. Де також зимували після черенкування бегонії, колеус та альтернатера. До теплиць на зимівлю забрали іще 4 види квітів, які вінничани звикли бачити у місті: канни, жоржини, рео та хлорофітум. Працівниці "Зеленбуду" за ними доглядали упродовж всього холодного сезону, і тепер уже розсаду можна висаджувати у відкритий ґрунт. Але перед тим, як це робити, її виносять з теплиць на територію підприємства на деякий час для акліматизації.

У нас фактично безвідходне виробництво виходить - насіння ми не купували, бо з квітників збираємо своє або ж черенкуємо квіти. І потім вирощуємо взимку цю розсаду в теплицях. Поливаємо її водою з нашої ж свердловини, де вона набирається у спеціальний резервуар і там відстоюється. А для обігріву тепличного комплексу ми використовуємо твердопаливні котли. Вони працюють на щепі. Для якої ми використовуємо гілля від щорічних заходів по обрізці дерев, взимку нам люди часто приносять ялинки після свят, також подрібнюємо видалені сухостійні аварійні дерева, - розповідає заступниця директора "Вінницязеленбуд" Тетяна Прибиш.

У Вінниці готують для висадки квіти, які виростили взимку

Також на території парникового господарства "Зеленбуду" вирощують і багаторічні квіти та рослини: лаванду, шавлію та хосту. Восени робітниці підприємства з них зрізають черенки, з яких вирощують нові квіти. Але ці види зимують на відкритому ґрунті.

Нагадаємо, минулої осені у 164 дворах вінницьких багатоповерхівок були висаджені 800 молодих дерев. Нині ж вінничанам нагадують про необхідність дбати про дерева.

Читайте також

Вінничан запрошують в одноденний тур «Заліщики та Джуринський водоспад»
Детальніше
Лавандове поле поблизу Вінниці приваблює туристів та допомагає збирати кошти для ЗСУ
Детальніше
Судитимуть чотирьох жителів Вінниччини, які вирубали дерев майже на 3 млн грн
Детальніше
Незаконно вирубали дерев на 1,5 млн грн: на Вінниччині судитимуть злочинну групу
Детальніше
На більшості вінницьких водойм стартував риболовний сезон
Детальніше
Незаконно нарубали дерев на Вінниччині на майже на 3 мільйони гривень
Детальніше