Розбиту російську техніку забирають з Європейської площі у Вінниці

Розбиту російську техніку забирають з Європейської площі у Вінниці

12:49 06.05.2022

Сьогодні, 6 травня, знищену російську техніку, яка тимчасово демонструвалася на Європейській площі, перевезено на зберігання до Історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму – філії Вінницького обласного краєзнавчого музею.

У подальшому вона стане частиною експозиції новоствореного Музею Мужніх, в якому зокрема і висвітлюватимуться події сучасної російсько-української війни від 2014 року.

Знищена українськими воїнами російська техніка доставлена зі звільнених від окупантів українських територій саме напередодні 8 травня – річниці капітуляції нацистської Німеччини та Дня пам’яті та примирення, яке у цей день відзначають в Україні. Ми згадуємо цю важливу пам’ятну дату в умовах повномасштабної військової агресії Росії, яка посягає на нашу незалежність і територіальну цілісність, а також на саме право існування українців як нації. Сьогоднішня війна – це битва за нашу Свободу та Незалежність, - повідомили на фейсбук-сторінці "Культурний код. Вінниця".

Розбиту російську техніку забирають з Європейської площі у Вінниці

У 1939–1945 роках ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму. Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!

Як йдеться у Вікіпедії, рашизм – це політична ідеологія та соціальна практика владного режиму росії кінця XX — початку XXI століття. Вона базується на ідеях "особливої цивілізаційної місії" росіян, "старшості братнього народу", нетерпимості до елементів культури інших народів та є різновидом нацизму, фашизму і синонімом терміну "російський нацизм".

Нагадаємо, 5 травня на Європейській площі у Вінниці розмістили справжні російські бойові машини піхоти і десанту. Їх розбили у тяжких боях під Бучею та Ірпенем.

Читайте також

Вінниця прощається з двома оборонцями України, які загинули на Донеччині
Детальніше
"Мабуть, я ще не все зробив" - історія вінничанина, який постраждав від ракетного удару по Вінниці
Детальніше
На Вінниччині прощались з родиною, яка загинула під час ракетного обстрілу Києва
Детальніше
У Вінниці вшанують пам’ять жертв ракетного удару 14 липня 2022 року
Детальніше
У Вінниці провели захід пам'яті жертв терору 14 липня 2022 року
Детальніше
14 липня у Вінниці День жалоби — друга річниця страшного ракетного удару по місту
Детальніше