У вересні вартість оренди житла у Вінниці дорожчатиме, кажуть експерти

У вересні вартість оренди житла у Вінниці дорожчатиме, кажуть експерти

09:54 02.09.2022

Українці, які масово виїжджали зі своїх домівок з 24 лютого активно повертаються в рідні міста. Зворотна міграція зачепить насамперед такі міста, як Вінниця, куди повернуться робітники та студенти.

Це призведе до змін вартості оренди житла. Водночас експерти переконані, що подорожчання будуть фіксувати далеко не у всіх регіонах України, пише 24 канал.

Що впливає на ціну оренди

Вартість оренди залежить від попиту на житло у регіоні. Так, його збільшення внаслідок переселення українців у західні області України призвело до зростання цін на житло від власників. Відповідно у містах, де фіксувалося масове виселення, вартість оренди помітно просіла. Приміром у серпні ціна за оренду однокімнатної квартири у Києві становила 9 тисяч гривень. Для порівняння у лютому аналогічне житло коштувало 13 тисяч гривень на місяць.

У вересні ж очікується зворотна міграція. Українці будуть переїжджати у ті населені пункти, де реальніше знайти роботу. Тобто ті, хто переїхав в Тернопільську, Закарпатську чи Івано-Франківську область почнуть підшукувати житло у Києві, Вінниці, Житомирі. В той самий час обласні центри на заході збережуть підвищений попит на житло.

Також продовжиться відтік населення зі сходу та півдня України. Це стосується тимчасового окупованих, прифронтових територій.

Де найбільше подорожчає

За словами Юрія Піта, президента Асоціації фахівців з нерухомості, сильніше за все підвищення вартості оренди торкнеться Києва та Одеси. Так само, воно буде актуальним для інших великих міст у відносно спокійних регіонах центральної України.

Можливо ціна підвищиться в Києві та Одесі через активне повернення та переїзд людей в столицю. Оренда може зрости на 10-15%, – зазначив Юрій Піта.

Водночас ціна покупки житла, за його прогнозами, буде знижуватися. Адже на такий крок зараз йдуть лише переселенці з достатніми статками. Для інших покупців вкладення у житло є ризикованим кроком.

Разом з тим передбачається зниження розцінок на оренду в таких регіонах:

  • східні області – більше ніж 30;
  • західні області – до 20%.

Нагадаємо, проблеми із житлом із початком війни виникли у значної частини українців. Одні змушені були його залишити, втікаючи від окупантів. Помешкання інших зруйнували ворожі снаряди.

Читайте також

У Вінниці на аукціони виставлять земельні ділянки - де й коли відбудуться торги
Детальніше
Орендар не платив за користування ставком на Вінниччині понад чотири роки
Детальніше
У власність Ямпільської громади повернули приміщення вартістю 10,4 млн грн
Детальніше
В недобросовісного орендаря на Вінниччині забрали греблю вартістю 166 млн грн
Детальніше
У Вінниці переселенці можуть отримати допомогу на оренду житла
Детальніше
У власність Ямпільської громади повернули приміщення вартістю 10 млн грн
Детальніше