Підопічні Вінницького терцентру відкрили літній велосезон

Підопічні Вінницького терцентру відкрили літній велосезон

19:01 23.05.2024

Підопічні Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування підтримують активний спосіб життя. 23 травня спортсмени закладу віком 60+ відкрили літній сезон велосипедів. 

Близько 25 пенсіонерів осідлали двоколісні та провели першу у цьому сезоні велопрогулянку середмістям Вінниці.

Велосезон в Терцентрі – це вже наша добра традиція з початком кожного теплого сезону. Щороку ми влаштовуємо такі велопрогулянки для наших відвідувачів. У Терцентрі в користуванні є сім велосипедів. Охочих покататися у нас, звісно, більше, тому кататимуться підопічні по групах. Велопрогулянки проводитимуть тричі на тиждень по 1,5 години, – розповідає завідувачка відділення денного перебування Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування Ганна Ковбенко.

З рожевим велосипедом і в рожевій літній сукні сьогодні колесить парком 67-річна пані Світлана. Вперше за кермо велосипеда вона сіла у 64 роки, вже як підопічна Терцентру.

Велоспорт – це для мене як для риби вода. Кожного року беру участь у велопрогулянках в Терцентрі. Дуже люблю це заняття і дякую за дозвілля. Мені подобається швидкість та відчуття адреналіну, – ділиться пані Світлана.

Про захоплення катанням на велосипеді розповідає і 75-річний Микола Сидорук.

У свої 75 років я веду активний спосіб життя: займаюся плаванням, катаюсь на велосипеді, багато ходжу пішки та працюю на дачі. Пам’ятаю, як у 5 класі батьки купили мені велосипед. Я на ньому їздив до школи 5 км і потім назад. Тому я звик до цього “коника”. Гарна компанія і перебування на свіжому повітрі додає енергії. Приємно, що про нас, пенсіонерів, наша влада не забуває. Хоч зараз всім складно, іде війна, у мене син та внук воюють, але ми підтримуємо наші Збройні Сили України у міру своїх сил. Хай наші вороги бояться нас! – говорить відвідувач Терцентру Микола Сидорук.

Опановує велоспорт разом з Терцентром і 62-річна Олена Луньова.

Я записалась до Терцентру у 2022 році. З початком повномасштабної війни я знаходилася у ступорі, нічим не могла займатися, навіть своїм улюбленим в’язанням. Тому шукала для себе інші заняття: плела сітки, робила заготівлі сухого борщу для Захисників. А потім почала відвідувати Терцентр, чим дуже задоволена. Востаннє я каталася на велосипеді ще в дитинстві. Але м’язова пам’ять працює, і я швидко відновила навички, - каже жінка.

Гурток здорового способу життя дуже популярний у Терцентрі. Медична сестра закладу Валентина Морнова розповідає, що окрім велоспорту, підопічні опановують скандинавську ходу, займаються лікувальною фізкультурою.

Фізична активність корисна у будь-якому віці, а для літніх людей – особливо. Вона корисна для підтримання тонусу м’язів і суглобів, покращує стан серцево-судинної системи, дихання, вестибулярний апарат. А ще, звісно, підвищує настрій, – зазначає Валентина Морнова.

Де отримати послуги

Для отримання соціальних послуг у Вінницькому міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) звертайтеся за адресою: вул. Соборна, 50, каб. 101 та за номером телефону: 67-05-90.

Нагадаємо, у Вінниці відбувся Відкритий Чемпіонат області з чирлідингу. У ньому взяли участь 105 команд у різних вікових категоріях, зокрема, і команда Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування «Golden age 60+». 

Читайте також

У Вінниці для людей старшого віку проводять психологічні заняття з елементами арттерапії
Детальніше
Вінницькі велосипедисти здобули перемоги на чемпіонаті в Кропивницькому
Детальніше
У Вінниці велосипедист порушив правила і потрапив під колеса Hyundai
Детальніше
Працюючі пенсіонери Вінниччини в червні отримають перераховані пенсії
Детальніше
У Немирові 60-річний велосипедист потрапив під колеса ВАЗу
Детальніше
У Вінниці відбувся концерт ансамблю Терцентру «Зорі над Бугом»
Детальніше