Пандемія і сезонний грип. У Вінниці готують лікарні і закуповують вакцини

Пандемія і сезонний грип. У Вінниці готують лікарні і закуповують вакцини

09:55 14.09.2020
16

У 3 рази перевищений показник захворюваності на COVID-19 в Вінниці, перепрофілювання 3 міської лікарні і підготовка до навали сезонних грипів. Ці теми стали головними під час щотижневого брифінгу мера Вінниці. 

Пандемія і сезонний грип. У Вінниці готують лікарні і закуповують вакцини

Перевищення норми у три рази! Така напружена ситуація із захворюваністю на COVID-19 — в останні тижні у місті. Лише за минулий — на нього захворіли 228 вінничан. І з понеділка Вінниця — у «помаранчевій зоні». 

Сергій Моргунов

На стаціонарному лікуванні у медичних закладах перебуває 93 вінничанина із підтвердженим COVID-10 і 109 пацієнтів із підозрою або контактні особи. В реанімаційному відділенні МКЛ №1 зараз лікують 11 пацієнтів, з них — 8 з COVID-19 і три — з підозрою. Їхній стан — стабільно важкий. Всього на кисню в Міській клінічній лікарні №1 перебувають 76 пацієнті, — сказав Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

До спалаху коронавірусу в місті почали готуватися заздалегідь

До спалаху коронавірусу в місті почали готуватися заздалегідь. Ще на початку пандемії на придбання засобів захисту для лікарів, медикаментів для хворих, додаткового обладнання і доплати медикам з бюджету громади вже витратили 72 мільйони гривень. У першій лікарні кількість ліжок збільшили до 200. Нині для допомоги хворим з ковідом готують і Третю міську лікарню. Її теперішніх пацієнтів переводять до Пироговки.

Після виписки всіх пацієнтів, які зараз перебувають на лікуванні у МКЛ №3 та отримання висновку Держпродспоживслужби ця лікарня розпочне прийом хворих на COVID-19. Орієнтовно з наступного тижня, — зазначив Вінницький міський голова на брифінгу у п’ятницю 11 вересня.

фінансування муніципальної програми «СТОПгрип» збільшили на 40% для придбання 15 тисяч доз вакцин

А паралельно в місті готуються до зустрічі з сезонними грипами. За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я цьогоріч нас атакуватимуть одразу кілька штамів. Тож фінансування муніципальної програми «СТОПгрип» збільшили на 40% для придбання 15 тисяч доз вакцин. Третину вже замовили.

Безкоштовно щеплення наші заклади будуть робити дітям з інвалідністю, дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування. Всі інші категорії населення традиційно зможуть зробити щеплення за півціни від вартості вакцини, — сказав Сергій Моргунов.

Медики непохитні, щеплення – єдина гарантія того, що грип пройде без ускладнень або у легкій формі. Дослухатись до них рекомендує і мер.

Знаю, що і серед вінничан є багато скептиків щодо вакцинації, тому очікую коментарі, в яких буде говоритись, що ви спочатку собі зробіть щеплення, а потім заставляйте нас чи проводьте агітацію. Хочу Вам доповісти, що щороку, не менше 4 років я особисто це роблю, і заступники міського голови, і директори департаментів Вінницької міської ради і майже всі працівники ВМР.І вважаю щеплення проти грипу дієвим способом убезпечитись від захворювання на грип, — підкреслив Сергій Моргунов.

12-13 веренся вінничани мали б відзначати День народження міста. Традиційне святкування відмінили і перевели його в режим в онлайн

Але життя не зупинити. І 12-13 веренся вінничани мали б відзначати День народження міста. Традиційне святкування відмінили і перевели його в режим в онлайн. Але, зауважив мер, у місті є традиції, яких не скасує жодна пандемія. Це безкоштовний проїзд у громадському транспорті та подарунки малюкам, які з’являться на світ у День народження Вінниці.

Традиційне святкування відмінили і перевели його в режим в онлайн

Бажаю нашій Вінниці розвитку і процвітання! Щоби ми далі пишалися своїм містом, дуже важливо, щоб ми були патріотами нашого міста, щоб ми берегли те, що разом з Вами створюємо у нашому місті, щоб ми відчували себе тут комфортно, впевнено, щоб нам було весело, спокійно. І щоб всі вінничани були здорові, щасливі і щб у нас над головою було мирне блакитне небо. Дякую Вам, з святом Вас, — наголосив Вінницький міський голова Сергій Моргунов. 
 

Читайте також
Embedded thumbnail for Новини 13:00 за 22 вересня 2020 року
Місто
7
Новини 13:00 за 22 вересня 2020 року
новини1300
Вінниця
Детальніше
Embedded thumbnail for Випуск новин ВІТА за 21 вересня 2020 року
Місто
55
Випуск новин ВІТА за 21 вересня 2020 року
новини1900
Вінниця
Детальніше
Місто
12
Світ в пошуках вакцини від коронавірусу
У світі з надією очікують на появу першої вакцини від COVID-19. Наразі,…
вакцина
коронавірус
Вірус
ковід
Детальніше
Embedded thumbnail for Новини 13:00 за 21 вересня 2020 року
Місто
31
Новини 13:00 за 21 вересня 2020 року
новини1300
Вінниця
Детальніше