Мери міст-побратимів Нансі, Карслруе та Вінниці зустрілися із представниками громадської думки

Мери міст-побратимів Нансі, Карслруе та Вінниці зустрілися із представниками громадської думки

22:08 11.05.2024

Говорили про те, що об’єднує. 11 травня мери трьох міст-побратимів Нансі, Карслруе та Вінниці – Матьє Кляйн, Франк Ментруп, Сергій Моргунов зустрілися з очільниками та представниками низки громадських організацій нашої громади.

Головною метою зустрічі стало знайомство та напрацювання можливих векторів міжнародного партнерства у, так би мовити, горизонтальній площині – на рівні громадянського суспільства.

Мери міст-побратимів Нансі, Карслруе та Вінниці зустрілися із представниками громадської думки

На початку зустрічі міський голова Сергій Моргунов зазначив, що Хаб «Місто змістів», який створили у Вінниці, був першим таким майданчиком в Україні, де громадські організації отримали можливість чути і бачити одне одного, об'єднуватися задля втілення спільних проєктів, в тому числі у тісній комунікації із міською владою. На базі Хабу сформувалася мережа «Місто змістів», яка налічує наразі 68 громадських організацій. Саме вони, за його словами, становлять потужний громадський сектор – «насправді є дієвими та реально працюють».

Мери міст-побратимів Нансі, Карслруе та Вінниці зустрілися із представниками громадської думки

Представники таких об'єднань, які були присутні на зустрічі, мали нагоду представити інформаційні стенди та детально розповісти про свою діяльність. Це і волонтерство, і робота з ветеранами та членами їхніх родин, а також сім'ями загиблих чи зниклих безвісти, і розбудова громадянського суспільства, і все, що стосується правової освіти та підтримки людей вразливих категорій.

Фактично на цій платформі громадські організації знайшли між собою точки дотику зради вирішення своїх завдань і в цілому допомоги місту в рамках своєї діяльності. І головне, що така співпраця дає позитивний результат. Переконаний, що і місту, і об'єднанням громадян дуже важливо налагоджувати контакти і комунікацію з Карлсруе та Нансі, адже це є прикладом саме горизонтальних зв'язків на партнерському рівні, – зауважив Сергій Моргунов. – Динаміка відносин між нашими містами розвивається неймовірно стрімко. Хочу моїм колегам подякувати за те, що наші фахівці вже працюють в частині впровадження Зеленого Курсу, енергозбереження, з питань критичної інфраструктури, охорони здоров'я, що включає протезування, і реабілітацію, оздоровлення дітей із сімей Захисників та Захисниць, родин загиблих воїнів, переселенців, малозабезпечених, налагоджено також міжуніверситетську співпрацю. Тобто крок за кроком нарощується така дуже гарна допомога із їхнього боку щодо нашої територіальної громади.

Своєю чергою очільники міст-побратимів подякували за можливість зустрітися з лідерами громадської думки. Кажуть, що їх вражає рівень згуртованості, взаєморозуміння та синергії зусиль у Вінниці на всіх рівнях: міста, суспільства, громадських організацій – те як усі працюють заради спільної мети. А також запевнили, що не збавлятимуть обертів міжнародної співпраці.

Мери міст-побратимів Нансі, Карслруе та Вінниці зустрілися із представниками громадської думки

Зокрема, мер Карлсруе Франк Ментруп висловив зацікавленість у налагодженні зв’язків щодо роботи із переселенцями, а мер Нансі Матьє Кляйн – готовність розвивати діалог у сфері ортопедії. А також запропонував провести зустріч на онлайн-платформі із громадськими організаціями Вінниці та свого міста для визначення інших перспективних напрямів роботи. У зв’язку із чим в учасників зустрічі виникла зворотна пропозиція – з такою ж метою влаштувати Форум відразу трьох міст-побратимів.

Нагадаємо, у Вінниці з робочим візитом перебуває німецько-французька делегація. Після урочистої церемонії ратифікації угоди про побратимство нашого міста з Нансі та Тристоронньої угоди Карлсруе, Нансі та Вінниці гості мали можливість оглянути низку локацій та обговорити напрями подальшої співпраці.

Читайте також

У Вінниці формують фокус-групи в межах роботи над Планом управління відходами громади
Детальніше
Вінницьку молодь запрошують відвідати молодіжний форум «Зміни – це ми»
Детальніше
Як у Вінниці посилювали економічну спроможність жіноцтва
Детальніше
Вінницька делегація в Ukraine Recovery Conference та обмін досвідом з Берліном: міжнародні новини
Детальніше
Євросоюз готовий вкладати гроші у соціальні та культурні програми Вінниці
Детальніше
У Вінниці з робочим візитом побувала Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова
Детальніше