Мер Вінниці Сергій Моргунов: "Потрібно скоординувати зусилля влади та волонтерів"

Мер Вінниці Сергій Моргунов: "Потрібно скоординувати зусилля влади та волонтерів"

17:53 04.04.2022

Сьогодні, 4 квітня, у Вінницькій міській раді відбулася зустріч міського голови Сергія Моргунова та голови обласної Ради Вячеслава Соколового з представниками волонтерських та благодійних організацій. Захід відбувся в рамках роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу. Керівники міста та області обговорили з волонтерами налагодження співпраці та координацію зусиль для допомоги внутрішньо переміщеним особам, військовим та мешканцям міст із зони активних бойових дій.

У Вінниці нещодавно створили Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб. Він працює за трьома напрямами: отримання гуманітарної допомоги від різних організацій та волонтерів; допомога внутрішньо переміщеним особам, які зареєструвались у Вінниці та області; а також - економічний напрямок. У рамках функціонування штабу 4 квітня керівники міста та області обговорили з представниками волонтерських та благодійних організацій основні виклики та узгодили механізм координації дій.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів, що задля допомоги тим, хто її потребує, потрібно скоординувати зусилля місцевої влади з волонтерами.

Вже 40-ий день війни. Кожен з вас займається важливою справою. Допомога переселенцям, вінничанам, і нашим військовим підрозділам – все це дуже важливо. Але, на жаль, немає повноцінної координації дій. Тому що кожен займається безпосередньо своїми напрямками, контактами щодо отримання гуманітарної допомоги. На базі Вінницької міської ради і Вінницької обласної Ради ми створили координаційний штаб для того, щоб систематизувати інформацію щодо гуманітарної допомоги. Також є напрямки, де ми працюємо з різними міжнародними організаціями: ООН, ЮНІСЕФ, Гуманітарна місія Швейцарії. Ми би хотіли, щоб всі разом могли скоординувати наші зусилля, - зазначив Сергій Моргунов.

Мер Вінниці Сергій Моргунов: "Потрібно скоординувати зусилля влади та волонтерів"

Сергій Моргунов сказав, що перший напрям, за яким потрібно організувати спільну роботу – це формування потреб і надання відповідної гуманітарної допомоги.

Йдеться не тільки про продуктові набори чи засоби гігієни, а й про те, що потрібно розповідати внутрішньо переміщеним особам, яку фінансову допомогу вони можуть отримати через наші органи соціального захисту. Наприклад, якщо сьогодні ООН видає по 75 доларів – 2220 грн на кожну внутрішньо переміщену особу, наше завдання – дати можливість людям скоріше отримати цю допомогу. Якщо, наприклад, ЮНІСЕФ надає допомогу не тільки внутрішньо переміщеним особам, а й багатодітним сім’ям, то ми повинні донести цю інформацію, щоб наші вінничани теж отримували відповідну допомогу. Або урядова програма "Прихисток", яка діє в Україні: це відшкодування в розмірі 450 грн за комунальні послуги на кожну людину, яку прихистили у себе місцеві. Ми повинні сприяти отриманню цієї допомоги, - сказав Сергій Моргунов.

Очільник міста додав, що наразі у Вінницькій громаді зареєстровано більше 11 тисяч внутрішньо переміщених осіб, у Вінницькій області - біля 30 тисяч.

Наше завдання – сформувати, які є потреби у громадах, і через єдину базу даних ту допомогу, яка приїжджає до Вінниці, розподілити за потребами громад для внутрішньо переміщених осіб, - сказав міський голова Сергій Моргунов.

Також мер Вінниці наголосив на важливості доставляти гуманітарну допомогу нашим військовим. Він зазначив, що через координацію дій міської та обласної влади з волонтерськими та благодійними організаціями, можна сформувати відповідні потреби по військових підрозділах і спільно надати суттєву допомогу захисникам.

Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що система гуманітарної допомоги повинна працювати злагоджено.

Коли ми будемо розуміти потребу, легше буде формувати отримання вантажів та робити їх переадресацію. Щоб ми не працювали фізично з товаром, який є внадлишку. Централізований системний облік товарів, продуктів і речей – це дуже важливо. Зазначу, що наразі Вінниччина прихистила загалом біля 80 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Ми спостерігаємо, що багато громад вже виснажились. Вони звертаються до нас, ми адресуємо в координаційний гуманітарний штаб. Єдина гуманітарна база допоможе один одному допомагати і вирішувати питання, - сказав Вячеслав Соколовий.

Також на зустрічі йшлось про те, що чимало підприємств з регіонів, де тривають бойові дії, нині розглядають Вінниччину як майданчик для можливого переміщення бізнесу. Заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний розповів про роботу з релокації українських виробництв на територію Вінницької громади. За його словами, наразі є запити від 54 потенційних компаній, які виявили бажання розмістити свій бізнес на території Вінницької громади.

Ми співпрацюємо з обласною військовою адміністрацією і обласною Радою. За місяць спільної роботи вже маємо певні результати. В цілому на область надійшло 96 запитів, з них визначили 54, які опрацьовує місто. Є вже 38 потенційних об’єктів, які можуть прийняти ці підприємства. Ми маємо 9 зареєстрованих компаній у Вінниці. Сім підприємств з Маріуполя, одна – з Дніпра, і одна –з Харкова. Дуже добре було б скоординувати наші спільні дії. Тому, якщо будуть у вас якісь пропозиції, можете звертатись до департаменту економіки і інвестицій міської ради, - сказав Андрій Очеретний.

Більше двох десятків представників волонтерських та благодійних організацій мали можливість розповісти про свої напрямки роботи. Зокрема, голова правління БФ "Волонтерська сотня" Олена Масоріна представила свій осередок та розповіла про злагоджену роботу з іноземними волонтерами.

У нас велика група – близько 400 людей. Ми маємо чотири буси, якими доставляємо допомогу по Україні. Зараз канадійці прислали медикаменти для потреб Вінниччини. Вантаж прямує до Вінницької громади. Ми маємо великий досвід і вже напрацьована комунікація зі США, Канадою, Польщею, Німеччиною. Німецькі фахівці готові приймати наших важкопоранених бійців. Зокрема, із кульовими пораненнями. Тому нам потрібно налагодити комунікацію з військовим шпиталем, - сказала голова правління БФ "Волонтерська сотня" Олена Масоріна.

Нагадаємо, Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб запустив роботу кол-центру, де обробляється інформація про реальні потреби та можливості партнерів, в тому числі – закордонних, які сьогодні надають підтримку Україні. Дзвінки приймають щодня з 08:00 до 18:00 за номерами (096) 165-02-07; (096) 165-00-70.

Читайте також

Вінниця прощається із 26-річним воїном, який став на захист країни на початку масштабної російської агресії
Вінниця прощається із 26-річним воїном, який став на захист країни на початку масштабної російської агресії
Детальніше
https://drive.google.com/drive/folders/1PrxPYETot7GXeUnhMS56f1mRKbFR4Vwn?usp=sharing
Центру "ЯМаріуполь" передали обладнання для облаштування дитячого куточку
Детальніше
Захисник з Козятинської громади отримав "Золотий Хрест"
Захисник з Козятинської громади отримав "Золотий Хрест"
Детальніше
Вінницькі прокурори повідомили про підозру "жене пленного солдата ВСУ"
Вінницькі прокурори повідомили про підозру "жене пленного солдата ВСУ"
Детальніше
Як триває набір та які спеціальності обирають в муніципальних рекрутингових центрах Вінниці
Як триває набір та які спеціальності обирають в муніципальних рекрутингових центрах Вінниці
Детальніше
Вінницькі піротехніки очищають деокуповані території від вибухонебезпечних предметів
Вінницькі піротехніки очищають деокуповані території від вибухонебезпечних предметів
Детальніше