У Вінниці тестуватимуть національний роумінг: збережіть інструкцію, щоб скористатись за нагоди

У Вінниці тестуватимуть національний роумінг: інструкція з підключення

17:20 04.04.2022

Вінниччина увійшла до переліку областей, в яких тестуватимуть внутрішній національний роумінг. Завдяки якому можна буде вільно перемикатися між мережами українських мобільних операторів, щоб завжди залишатися на зв’язку.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Запровадження в Україні національного роумінгу під час війни - це безпрецедентна подія в історії мобільного зв’язку у світі, повідомили у Міністерстві цифрової трансформації України. Тестування нацроумінгу запускають Vodafone, Київстар, lifecell разом з Державною службою спецзв’язку, Мінцифри та Нацкомісією, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку.

У Міністерстві пояснили, як підключитися до мережі іншого оператора. Всі пункти обов’язкові:

  • Відключити автовибір мережі на Android: Налаштування – Мобільна мережа (чи Підключення) – Оператор, на iOS: Параметри – Стільникові дані – Вибір мережі.
  • Знайти й вибрати доступну мережу: Vodafone UA, UA-KYIVSTAR чи LIFECELL.
  • Якщо зареєструватися не вдалось, спробувати ще раз або вибрати іншу мережу.
  • Перевірити можливість вихідного дзвінка, SMS.

Під час підключення до іншого оператора тариф залишається незмінним, наголошують розробники. Втім, потрібно бути готовими до можливого перенавантаження на мережі.

Це може впливати на якість роботи деяких послуг. Кожен із операторів перепрошує за можливі незручності, але такого раніше не робила ні одна країна у світі, тож багато чого доводиться виправляти "на ходу".

Поки нацроумінг працює в десяти областях України, які знаходяться у зоні бойових дій: Харківській, Херсонській, Сумській, Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Кіровоградській, Миколаївській.

Пізніше до них долучаться іще чотири – Вінницька, Чернігівська, Житомирська та Черкаська. Якщо тестування виявиться вдалим - дію національного роумінгу поширять на всю територію України.

Нагадаємо, в Україні запустили чат-бот "Знайди рідних", який дозволяє знайти тих, із ким втрачений зв’язок, незалежно від того, де вони зараз перебувають.

Читайте також

У Оратівській громаді оголошено день жалоби - зустрічатимуть загиблого земляка
Детальніше
На Козятинщині відкрили меморіальну дошку ще двом Героям-землякам
Детальніше
Укрзалізниця почала продавати "бойовий чай" у потягах
Детальніше
Вінниця прощатиметься з Героєм, який отримав смертельне поранення на харківському напрямку
Детальніше
Вбивство Ірини Фаріон: досліджують усі версії, включно з тією, що веде в Росію
Детальніше
В Україні запрацювала гаряча лінія «Струм» з питань енергетики
Детальніше