Лікарняний через COVID-19: як оформлюють та хто його оплачує

Лікарняний через COVID-19: як оформлюють та хто його оплачує

16:16 04.02.2021

Нежить, кашель та біль у горлі.  Симптоми, із якими люди не завжди звертались до лікаря. Температури ж не має і самопочуття не таке вже й погане. Тож часто йшли на роботу та переносили вірусні інфекції так би мовити "на ногах". Однак, це було до появи коронавірусу. Пандемія змусила уважніше ставитись до свого здоров’я.  Медики констатують, у минулому році значно зросла кількість хворих, які йдуть на лікарняний, збільшився і середній термін лікування

Змінила пандемія і правила відкриття лікарняних. Раніше  візит до лікаря для цього був обов’язковим. А тепер МОЗ дозволив медикам виписувати лист непрацездатності після розмови з хворим по телефону.

У разі, якщо тривалість захворювання більше 15 днів, то листок непрацездатності до 30 днів продовжує сімейний лікар із завідуючим амбулаторії, пояснює заступниця медичного директора з питань експертизи тимчасової непрацездатності Наталя Коцюра. Також у випадку з COVID-19, на лікарняний готові відправляти і контактних осіб.  Довідку теж видає сімейний лікар. 

Всі 14 днів за нею спостерігає сімейний лікар. Якщо клініки немає температура нормальна, почуває себе добре, через 14 днів лікарняний закривається і вона йде на роботу, - говорить Наталя Коцюра.

Лікарняний через COVID-19: як оформлюють та скільки триває

Якщо ж хворий потрапляє у стаціонар, то лікарняний лист оформлює персональний лікар. Видається довідка на весь термін хвороби.

Якщо хворий поступає, і в нього вже був відкритий лікарняний, то ми його продовжуємо. Якщо хворий викликає швидку і не отримував раніше лікарняного, ми його відкриваємо як первинний. І в залежності від результату лікування, лікарняний з певними помітками або закривається або з поміткою "продовжує хворіти" продовжується на місці послідуючого лікування, - розповів телефоном директор Вінницької міської лікарні №1 Костянтин Ліваковський

Що ж до оплати за лікарняними листами, то і тут є новації. Контактним особам, які знаходились на самоізоляції, весь час відсутності на роботі оплачують коштом Фонду соціального страхування.  У решті випадків, перші 5 днів хвороби відшкодовує роботодавець. А далі весь час до одужання -  соцстрах.

Нагадаємо, За минулу добу на COVID-19 захворіли майже сотня вінничан

Читайте також

Розпочався сезон кліщів: у чому небезпека та як врятуватись?
Детальніше
Ситуація з грипом на Вінниччині дедалі покращується
Детальніше
Базовий рівень захворюваності на грип на Вінниччині не перевищений
Детальніше
На Вінниччині лікарі фіксують зменшення захворюваності на гепатит А
Детальніше
На Вінниччині захворюваність на грип зростала на 1,8% за тиждень
Детальніше
Складна ситуація з грипом на Вінниччині тримається лише у Тульчинському районі
Детальніше