Гройсман, Зеленський, Кличко - у лідерах народної довіри

Гройсман, Зеленський, Кличко - у лідерах народної довіри

13:01 03.02.2021

Трійка українських політиків, яким довіряють найбільше, залишається стабільною – її формують Президент Володимир Зеленський, лідер партії "Українська стратегія Гройсмана" Володимир Гройсман та мер Києва Віталій Кличко. 

Такими є дані нещодавнього дослідження Київського міжнародного інституту соціології.

Соціологи зауважують, що показник Гройсмана зріс – до 30,9% при одночасному суттєвому зниженні рівня недовіри до нього – на 8% у порівнянні з груднем 2020 року. Також Володимир Гройсман увійшов до першої п’ятірки політиків, за яких українці готові голосувати в разі участі у виборах Президента України. А його рейтинг наближається до 6% і є стабільним протягом останніх двох місяців.

В останні півроку журналісти і політики нарікають соціологам, через те, що дані соціологічних опитувань, проведених  приблизно в той самий час, відрізняються. Справа в тому, що через COVID-19 похибка результатів, отриманих методом особистих ("обличчям-до-обличчя") інтерв’ю збільшилася, частина людей відмовляється пускати інтерв’юєрів до квартири. Якщо раніше (у 2019 році) такі опитування були більш надійні, ніж телефонні інтерв’ю, то зараз ситуація ускладнилася. У телефонному опитуванні, як показав наш експеримент, який ми провели спільно з Фондом "Демократичні ініціативи", відповідають люди більш освічені і заможні, ніж в face-to-face опитуванні (наприклад, людей з вищою освітою більше на 10%). Через це рейтинги в дослідженнях, що проведені різними методами, трохи відрізняються, - коментує результати гендиректор КМІС Володимир Паніотто.

Довіра до лідерів інших держав 

Також респондентам ставилося аналогічне запитання щодо довіри до лідерів деяких інших держав. У списку лідерів, найбільше респондентів – 36% – довіряють Олександру Лукашенку. Але при цьому 53,6% не довіряють йому.

Джо Байдену і Емманюелю Макрону довіряють, відповідно, 26,7% та 26,2% українців, а не довіряють – 23,3% і 23,2%. 

Найгірше українці ставляться до Володимира Путіна – 79,8% йому не довіряють проти 14,4% тих, хто довіряє.

За відставку і розпуск

Цікаво, що 55,4% респондентів скоріше або повністю підтримують ідею відставки чинного Уряду і формування нового Кабінету Міністрів. Не підтримують – 29,2%, а 15,4% не змогли відповісти на запитання.

60,7% респондентів скоріше або повністю підтримують ідею розпуску Верховної Ради і проведення позачергових виборів. Не підтримують – 27,7%, а 11,5% не змогли відповісти на запитання.

47,6% респондентів скоріше або повністю підтримують ідею відставки Президента Володимира Зеленського і проведення позачергових виборів. Не підтримують – 41,1%, а 11,4% не змогли відповісти на запитання.

Методологія

Київський міжнародний інститут соціології проводив опитування громадської думки з 27 січня до 1 лютого 2021 року. Методом особистого інтерв’ю з використанням планшетів опитано 1205 респондентів, що мешкають у 86 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 3-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і без врахування дизайн-ефекту) не перевищує: 2,9% — для показників, близьких до 50%, 2,5% — для показників, близьких до 25%, 1,9% — для показників, близьких до 12%, 1,3% — для показників, близьких до 5%.

Нагадаємо, результати опитування: "Українська стратегія Гройсмана" - в лідерах.

Читайте також

Форум "Молодь у післявоєнному відновленні України" розпочався у Вінниці
Форум "Молодь у післявоєнному відновленні України" розпочався у Вінниці
Детальніше
Сергій Моргунов: "В оздоровчому таборі "ЯМаріуполь. Родина" стартував новий сезон"
Сергій Моргунов: "В оздоровчому таборі "ЯМаріуполь. Родина" стартував новий сезон"
Детальніше
Мер Вінниці Сергій Моргунов: "Очікуємо 16 трамваїв "Tram 2000" цього року"
Мер Вінниці Сергій Моргунов: "Очікуємо 16 трамваїв "Tram 2000" цього року"
Детальніше
Міський голова Вінниці дякував представникам місцевого самоврядування
Міський голова Вінниці дякував представникам місцевого самоврядування
Детальніше
Володимир Гройсман диктаторські амбіції путіна загрожують всьому демократичному світові
Володимир Гройсман: диктаторські амбіції путіна загрожують всьому демократичному світові
Детальніше
Володимир Гройсман ми направили “каравани” підтримки туди, де це було необхідно
Володимир Гройсман: направили “каравани” підтримки туди, де це необхідно
Детальніше