Готовність №1. Як у Вінниці протидіятимуть подвійній епідемії: коронавірусу і грипу?

Готовність №1. Як у Вінниці протидіятимуть подвійній епідемії: коронавірусу і грипу?

11:34 16.09.2020
48

За міською програмою «СтопГрип» вже замовили першу партію ампул із захистом. А поки на їх поставку чекають, мер Сергій Моргунов проінспектував одне з місцевих фармацевтичних підприємств і оглянув умови, в яких мають зберігатись вакцини.

Вінниця готується до подвійної епідемії. Поруч із коронавірусом восени традиційно настає сезон грипу. І по-справжньому рятівною тут може стати вакцинація. Тож фінансування муніципальної програми «Стоп грип» цьогоріч збільшили на 40%. Для придбання 15 тисяч доз вакцин. Третину вже замовили. 

мер Вінниці Сергій Моргунов та керівник фармацевтичного підприємства Олександр Мудрий

Glaxo — один із найбільших у світі виробників. Так само Sanofi. І корейська вакцина. Це перевірені відомі виробники, — зазначив керівник фармацевтичного підприємства Олександр Мудрий. 

Виробники цих вакцин – Корея, Голландія і Франція. Наразі на першу партію ампул із захистом чекають усі.

З приводу термінів – сподіваємось на кінець вересня, але все-таки будемо реалістами – це буде початок жовтня. І ми зробили замовлення і теж чекаємо. Як тільки вакцина з’явиться в Україні, вона буде і в нас, буде у вільному доступі. Всі охочі зможуть купити, але вакцинувати звісно повинен фахівець, — зазначив керівник фармацевтичного підприємства Олександр Мудрий.

мер Сергій Моргунов продумує кожен крок у підготовці до протидії подвійній епідемії і перевіряє, чи достатньо засобів захисту і вакцин у вінницьких фармацевтів

А поки мер Сергій Моргунов продумує кожен крок у підготовці до протидії подвійній епідемії і перевіряє, чи достатньо засобів захисту і вакцин у вінницьких фармацевтів.

На початку другої хвилі пандемії для нас дуже важливо, щоб аптечна мережа та лікарняні заклади були забезпечені всім необхідним для боротьби з коронавірусом та іншими хворобами, — наголосив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

ревізією вирушив на один з найбільших фармацевтичних складів в області, сертифікований за міжнародними стандартами

А тому з ревізією вирушив на один з найбільших фармацевтичних складів в області, сертифікований за міжнародними стандартами. Запаси тут достатні – в наявності понад 20 тисяч найменувань продукції. На вході все серйозно: дезінфекція рук, маски, бахіли і халати. Далі очільнику міста демонструють, за яких температур зберігаються ліки.

Найхолодніше – у кімнатах для вакцин

Найхолодніше – у кімнатах для вакцин. Там, термометри тримаються в середньому на позначці 4 градуси за Цельсієм. 

умови зберігання вакцин у Вінниці

Це умови зберігання вакцин. Нашої потужності достатньо, щоб зберігати мінімум 50 тисяч доз вакцин. Якщо вакцину зберігати в неналежних умовах вона перестає бути вакциною, а тут вони будуть зберігатися виключно в належних умовах, — зазначив керівник фармацевтичного підприємства Олександр Мудрий.

Тому транспортують їх теж у спеціальних холодильних боксах. А в аптеках і лікарнях – зберігають їх у холодильниках. Мер Вінниці поцікавився, хто за цим всім слідкує. 

 Мер Вінниці поцікавився, хто за цим всім слідкує. 

Контролює і несе відповідальність за температурні датчики і режими головне медична сестра, — відповів директор КП «Вінницька міська клінічна лікарня №1» Костянтин Ліваковський.

Цікавить мера й те, чи не повториться під час 2-ї хвилі ситуація із захисними масками, адже на початку епідемії в аптеках був дефіцит.

Наразі вже повно українських виробників. Маски відрізняються по якості, навіть у Вінниці є один невеличкий виробник, — розповів Олександр Мудрий.

Запитує Моргунов і про ціни. Наскільки доступні засоби індивідуального захисту для містян.

Запитує Моргунов і про ціни. Наскільки доступні засоби індивідуального захисту для містян.

Проблем немає і не буде, і ціни як мінімум рости не будуть, — відповів Олександр Мудрий.

А яка зараз середня ціна? — запитує мер.

Є 3 грн, є 4, — відповів Олександр Мудрий.

А тоді було по 16 і по 30, — нагадує мер.

За 20, да, — відповідають співробітники фармацевтичного підприємства.

Я пам’ятаю, що тоді була дискусія. Що ціна була 1,60, і підскочила одразу до 16, а то й до 20 грн, — уточнив Вінницький міський голова.

Наразі на рівні оптових поставок є усі необхідні медикаменти і засоби, щоб забезпечити лікарні найнеобхіднішим для боротьби з коронавірусом та іншими хворобами. А в них самих додають ліжка для COVID-пацієнтів. У Вінниці — 3-їй і першій міських.

Розгорнули 210 інфекційних ліжок, з них 200 — для лікування COVID і з підозрами, 149 пацієнтів у лікарні — з підозрами і підтвердженим COVID-19

Розгорнули 210 інфекційних ліжок, з них 200 — для лікування COVID і з підозрами, 149 пацієнтів у лікарні — з підозрами і підтвердженим COVID-19. Процес продовжується, і сьогодні запустили ще 39 кисневих точок, тобто ми готуємось до збільшення кількості пацієнтів, — зазначив Костянтин Ліваковський.

Вінниця – від початку тижня у помаранчевій зоні і щодень ковідних пацієнтів, тільки додається

Вінниця – від початку тижня у помаранчевій зоні і щодень ковідних пацієнтів, тільки додається.

Ми госпіталізуємо лише пацієнтів з перебігом хвороби середньої тяжкості і тяжким. Це приблизно 35-40 пацієнтів на день, — розповів Костянтин Ліваковський.

Та разом з тим, у місті маємо гарну статистику одужань.

Динаміка тих, хто видужав, у Вінниці — найкраща в Україні. Так, людей хворіє багато, але разом з тим, ефективне лікування нашими медичним працівниками допомагає вінничанам швидко одужувати, — підкреслив Сергій Моргунов.

у Вінниці створили 3-місячний запас медикаментів та засобів індивідуального захисту в медзакладах. Закупили додаткове обладнання, а персонал отримує щомісячні доплати

Крім того, нагадаємо, за розпорядженням мера у Вінниці створили 3-місячний запас медикаментів та засобів індивідуального захисту в медзакладах. Закупили додаткове обладнання, а персонал отримує щомісячні доплати.

Закупили додаткове обладнанн

Читайте також
Місто
6
COVID-19: у Вінниці підтверджено 3100 випадків
Станом на 29 вересня на території Вінницької області зареєстровано 7953…
коронавірус
хвороба
COVID-19
Детальніше
Embedded thumbnail for Новини 13:00 за 29 вересня 2020 року
Місто
17
Новини 13:00 за 29 вересня 2020 року
новини1300
Вінниця
Детальніше
Місто
10
Бабин Яр. Ми пам’ятаємо…
79 років тому сталась одна з найбільших масових акцій знищення мирного…
трагедія
ДеньПам'яті
СергійМоргунов
Детальніше
Embedded thumbnail for Випуск новин ВІТА за 28 вересня 2020 року
Місто
31
Випуск новин ВІТА за 28 вересня 2020 року
новини1900
Вінниця
Детальніше