Майже 6 тисяч вінничан вакцинувались проти грипу за муніципальною програмою

Майже 6 тисяч вінничан вакцинувались проти грипу за муніципальною програмою

16:54 15.12.2023

У Вінниці продовжує діяти муніципальна програма «Здоров’я вінничан». У її межах мешканці Вінницької територіальної громади, у тому числі зі статусом внутрішньо переміщених осіб, мають можливість імунізуватись проти грипу за половину від вартості вакцини. Інша частина коштів покривається з бюджету громади. 

Окрім того, дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям з інвалідністю вакцинація проводиться безоплатно. 

Відтак, це відповідає принципам та пріоритетам Вінницької міської ради, а саме: стійкості та турботі. Адже підтримка галузі охорони здоров’я на належному рівні є вкрай важливою. Програма діє у межах ініціативи "Вінничани важливі".

У департаменті охорони здоров’я Вінницької міської ради повідомляють, що станом на 15 грудня за програмою уже імунізувались 5956 вінничан, серед них 1335 дітей. Фахівці департаменту закликають громадян не нехтувати власним здоров’ям та здоров’ям своїх близьких й при першій же нагоді вакцинуватись. Зробити це можуть усі охочі: як дорослі, так і діти віком від 6 місяців, якщо у них немає протипоказань до щеплення. Дорослим та дітям віком від 9 років вводиться одна доза вакцини. Дітям до 9 років, які раніше не були вакциновані, а також не хворіли на грип, слід ввести дві дози вакцини, з інтервалом в один місяць.

Лікарі зазначають, що грип – високозаразне та небезпечне захворювання, яке може викликати цілий ряд ускладнень. Зокрема, гострий бронхіт, пневмонію, гострий отит тощо.

Тому рекомендується першочергово вакцинуватись громадянам, які належать до таких категорій:

  • Медичним працівникам;
  • Вагітним жінкам;
  • Особам літнього віку;
  • Пацієнтам із хронічними захворюваннями;
  • Учителям, соціальним працівникам та усім, хто працює в місцях масового скупчення людей.

Фахівці департаменту охорони здоров’я Вінницької міськради зазначають, що наразі у Вінницькій територіальній громаді імунізація проводиться чотирикомпонентною вакциною «Джисі Флю».

Ми рекомендуємо громадянам подбати про своє здоров’я та імунізуватись проти грипу. Оскільки це єдиний ефективний спосіб захистити себе від цього небезпечного і високозаразного захворювання та тих ускладнень, які воно може викликати. Навіть якщо імунізована людина все-таки підхопить це захворювання, то воно пройде у легшій формі та без ускладнень, – зазначає директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міськради Олександр Шиш.

Куди звертатись

Для того, аби вакцинуватись необхідно звернутись до одного із центрів первинної медико-санітарної допомоги міста у робочі дні з 09:00 до 17:30.

Нагадаємо, попри війну Вінниця продовжує підтримувати галузь охорони здоров’я на належному рівні. Оскільки це відповідає принципам та пріоритетам Вінницької міської ради, а саме стійкості та турботі. 

Читайте також

Ситуація з грипом на Вінниччині дедалі покращується
Детальніше
Базовий рівень захворюваності на грип на Вінниччині не перевищений
Детальніше
На Вінниччині захворюваність на грип зростала на 1,8% за тиждень
Детальніше
Складна ситуація з грипом на Вінниччині тримається лише у Тульчинському районі
Детальніше
На Вінниччині поступово знижується рівень захворюваності на грип
Детальніше
Ще одна людина померла від грипу на Вінниччині
Детальніше