Два БпЛА «Щедрик» передали з Вінниці для Сил Спеціальних Операцій ЗСУ

Два БпЛА «Щедрик» передали з Вінниці для Сил Спеціальних Операцій ЗСУ

11:22 22.07.2025

Високотехнологічні та маневрені, здатні просуватися вглиб позицій противника та збирати надзвичайно важливу інформацію. Це все про вінницький «Щедрик» – БпЛА літакового типу. Наразі дві такі машини в межах пріоритету «Безпека та оборона» міська рада спільно з громадою та Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом передала на озброєння оборонцям із Сил Спеціальних Операцій.

Такі авіаційні комплекси вже гарно зарекомендували себе на війні, їх випробовували на багатьох напрямках та удосконалювали відповідно до оперативних потреб, зауважив під час передачі техніки військовим Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

”Щедрики”за ініціативи Гуманітарного штабу та Володимира Гройсмана розпочали виробляти на території нашого регіону. Вони досить ефективно себе показали при здійснені розвідки ворожих позицій. Чергові апарати передаємо Силам Спеціальних Операцій для успішного виконання ними військових завдань, – зазначив він.

Два БпЛА «Щедрик» передали з Вінниці для Сил Спеціальних Операцій ЗСУ

За словами військовослужбовця із позивним «Банкір», на сьогодні за своїми тактико-технічними характеристиками – це один із найкращих авіаційних комплексів, який застосовується у зоні виконання бойових дій. Він містить багато поліпшень, зокрема на цих «літаках» стоїть найновітніша оптична камера, що дозволяє результативно вести розвідку та здійснювати корегування ураження ворога.

Передусім висловлюємо величезну подяку від моїх побратимів, від керівництва командування нашої частини Гуманітарному штабу та всій команді Володимира Гройсмана та особисто Сергію Анатолійовичу Моргунову, громаді Вінниці та області за неодноразову допомогу. Ви робите це майже з початку вторгнення. Без такого підсилення неможливо працювати ефективно сучасними засобами, – зазначив «Банкір».

А голова Вінницької облради Вячеслав Соколовий вкотре підкреслив важливість об’єднання усіх заради наближення Перемоги: 

Продовжуємо працювати далі, оскільки тільки згуртовано зможемо вистояти перед ворогом.

Безпека та оборона

Загалом Вінниця від початку повномасштабної війни підтримує на постійній основі 63 бойових підрозділи. Серед допомоги дрони, автівки, зарядні станції, мавіки тощо. На «Безпеку та оборону» цьогоріч передбачено понад 1 млрд грн.

Два БпЛА «Щедрик» передали з Вінниці для Сил Спеціальних Операцій ЗСУ

Бюджет громади на 2025 рік розподілений згідно з ключовими принципами та пріоритетами: «Безпека та оборона», «Стійкість», «Турбота».

Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб створено в березні 2022 року спільним рішенням вінницької обласної та міської рад. Штаб створено на період дії воєнного стану для координації зусиль місцевого самоврядування, бізнесу та волонтерів по допомозі армії (силам оборони України). Очолює штаб Володимир Гройсман.

Нагадаємо, оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик». Він створений вінницькими розробниками для ефективного виконання завдань на передовій.

Embedded thumbnail for Два БпЛА «Щедрик» передали з Вінниці для Сил Спеціальних Операцій ЗСУ

Читайте також

Гумштаб і Вінницька міськрада передали два позашляховики захисникам України
Гумштаб і Вінницька міськрада передали два позашляховики захисникам України
Детальніше
Вінницька міська рада передала військовим логістичну техніку
Вінницька міська рада передала військовим логістичну техніку
Детальніше
Вінницька громада передала спецпідрозділу ГУР МО «Артан» 300 FPV-дронів
Вінницька громада передала спецпідрозділу ГУР МО «Артан» 300 FPV-дронів
Детальніше
Ще два прикордонні загони отримали позашляховики від вінницької громади
Ще два прикордонні загони отримали позашляховики від вінницької громади
Детальніше
Спецпідрозділ Сил оборони отримав від вінничан десять ударних “камікадзе”
Спецпідрозділ Сил оборони отримав від вінничан десять ударних “камікадзе”
Детальніше
Дрони та роботизований комплекс для перевезень на лінії зіткнення вінничани підсилили ще три бригади
Дрони та роботизований комплекс для перевезень на лінії зіткнення: вінничани підсилили ще три бригади
Детальніше