Чому молоді матусі обирають Центр матері та дитини

Чому молоді матусі обирають Центр матері та дитини

18:23 29.11.2022

Десять хвилин як мама. Лариса не приховує свого щастя. І не лише від того, що має тепер омріяну донечку, а й вибору пологового.

Народжувати у центр матері і дитини жінка їхала аж з Тульчинського району. 

Дуже багато подруг тут народжували, також прочитала відгуки - дуже хороші були про цей пологовий, тож вирішила стати тут на облік, - говорить породілля Лариса та дякує усьому персоналу за уважність та підтримку.

Аби у цей відповідальний момент довірити своє життя та життя маленького янголятка професіоналам, жінки ладні долати сотні кілометрів. Адже Центр матері та дитини – заклад багатопрофільний, він надає другий рівень меддопомоги.

Фахівці «Центру матері та дитини»

Маємо поєднання двох великих служб. Перше - це акушерська допомога, акушерсько-гінекологічна допомога, неонатальна допомога і друга - це педіатрична допомога. Тобто ми - заклад на теренах всієї Вінницької області, який об’єднує такі дві служби... Починаємо від народження, переводимо в підлітковий вік, відпускаємо в активне життя і потім вони до нас знов повертаються і все це продовжується з покоління в покоління, - розповідає директор Центру матері та дитини Володимир Присяжнюк. 

Це доводить Тетяна. Жінка кілька днів тому народила доньку Марійку. Каже, ні секунди не сумнівалася у виборі пологового будинку. 

Я й сама народилася тут, тож це справді гарне продовження традиції. Про центр чула дуже багато гарних відгуків і колись зверталася сюди неодноразово до жіночої консультації. Контактувала з багатьма лікарями, всі дуже уважні, все дуже по-доброму, усі ввічливі, - говорить породілля Тетяна.

Фахівці «Центру матері та дитини»

Зручне ортопедичне ліжко для матусі, маленьке - для немовляти, плазмовий телевізор, шафа, мікрохвильовка, холодильник. Народжують тут з комфортом. Палати зовсім не схожі на лікарняні. Жінки кажуть, що почуваються тут як вдома.

Багато пеленальних столиків з тумбочками для всяких зручностей, два ліжка для мами та партнера - це може бути чи чоловік, чи бабуся, чи хтось інший, хто допомагатиме жінці, - говорить Тетяна.

Індивідуальні пологові зали, сучасні операційні блоки з інноваційним обладнанням. Також у центрі матері та дитини  підтримують партнерські та сімейні пологи.

Майже 80% пологів у нас відбуваються за присутності партнерів, бо це дуже добре. Жінка себе почуває комфортно й  така "сімейна обстановка" менш травматична, - пояснює завідувачка відділення з індивідуальними та сімейними пологовими залами Алла Максимова. - Більшість у нас - 80-85% йдуть на пологи під епідуральним знеболенням, це також добре діє на процес, добре жінки до цього відносяться.

Фахівці «Центру матері та дитини»

Готові у медзакладі на всі 100% і до зустрічі поспішайок. На базі центру матері та дитини створений найсучасніший перинатальний центр. Монітори пацієнта, апарати штучної вентиляції легень, медичні відсмоктувачі та лабораторне устаткування.

Виходжують "ранніх пташок" у відділенні інтенсивної терапії. Тут беруться навіть за найскладніші виклики, адже мають усе необхідне для порятунку та підтримки життя крихіток.

Займаємося всіма ускладненнями вагітності без соматичної патології та пов’язаними з цим всіма ускладненнями, які призводять до передчасних пологів і саме виношування цих дітей, - каже директор Центру матері та дитини.

Як тільки малюки стабілізуються їх переводять у відділення для реабілітації. Тут вони перебувають разом із батьками цілодобово. Такий контакт в рази пришвидшує одужання. Крім того, немовлята 24 на 7 під пильним наглядом персоналу.

Догляд на високому рівні, мені все розповідали. В мене це перша дитина, тож завжди заходили, допомагали, на будь-які питання була відповідь, - каже породілля Юлія.

Та навіть після виписки зв’язок поспішайок з лікарями не втрачається.

У нас є кабінет катамнезу, який проводить спостереження за цими дітьми. Вже маємо обладнання, яке замовлене, і десь ще приїде для реабілітації таких дітей. Це непростий шлях, бо вимоги НСЗУ та специфікація до цього досить жорстка. Зокрема, потрібно мати багато спеціалістів і ми готували їх протягом останніх двох років - це молоді інтерни, які перепрофілювалися в цю спеціальність, - розповідає Володимир Присяжнюк.

Піклуються у центрі матері та дитини і про жіноче здоров’я. Вінничанка Юлія лише кілька днів після операції. Небезпека вже минула. Тож дівчина емоцій не приховує.

Обстежувалася в багатьох клініках і жодна не могла поставити вірного діагнозу, - говорить жінка. - Тут мені помогли розібратися з моїм питанням буквально за два моїх прийоми, це вже є великим показником того, що тут відносять до відвідувачів дійсно як до людей. Сподобалося те як йшла на операцію - справді, без догляду мене не залишали, і це дуже класно.

У відділенні гінекології з малоінвазивними операціями використовують новітні технології. Приводять до ладу жіноче здоров’я у таких операційних. Навіть за відсутності світла.

Фахівці «Центру матері та дитини»

Всі сучасні операції в основному проводять саме у нас - на 99% це малоінвазивні лапароскопічні операції. До нас їдуть люди не тільки з Вінниці, а з усієї області, оперуємо і дорослих жінок, і маленьких діток, практично з народження. Трапляються випадки, коли потрібні дві оперативних бригади - акушер-гінеколог дістає дитину і тут же стоїть операційна бригада дитяча, яка готова до операції, - пояснює завідувач відділення гінекології з малоінвазивними операціями Станіслав Іщук.

Крім того, у закладі потурбувалися і про якісну послугу для маломобільних жінок.

У нас є електричні крісла, вони опускаються - пацієнт сам собі може відрегулювати, оглядаємо на кріслі, якщо ж є потреба транспортувати в відділення - сюди можна на візочку під’їхати, навіть без сторонньої допомоги пацієнти заїжджають і далі переїжджають у відділення, - розказує Станіслав Іщук.

Інвестиції в муніципальні медичні заклади, а відповідно, їхній розвиток та забезпечення вінничан якісними послугами - це пріоритет, який вже багато років є незмінним у міської команди управлінців.

За останніх десять років Центр матері та дитини значно змінився - як ззовні, так і внутрішньо. Один з двох корпусів нашої лікарні повністю термомодернізований, поміняли всі вікна, з врахуванням енергозберігаючих технологій, відремонтували дах відповідно до вимог енергозберігаючих технологій, також провели термомодернізацію цього корпусу з утепленням і заміною водопроводів, які проходили в підвалі. Це дало можливість значно економити на енергоносіях, - каже Володимир Присяжнюк.

Відчуває Центр матері та дитини й підтримку благодійників з усього світу. Нещодавно отримали спецавтівку, яка не простоює ані дня.

Завдяки цьому автомобілю ми змогли нарешті зробити виїзні мобільні бригади й почати виїжджати в населені пункти, які поряд з Вінницею. Але маємо вже дуже багато замовлень, щоб їхати у далекі райони, - говорить керівник закладу. - У склад виїзних мобільних бригад входять не тільки педіатри, а й акушери-гінекологи, мамологи. Тобто йдеться про комплексне обстеження жінок. Такі виїзні бригади матимуть мобільний апарат ультразвукової діагностики, де безпосередньо на виїзді можна оглянути й дитинку, і жінку, і вагітну жінку і гінекологічну жінку, і молочну залозу. Тобто це такий комплекс послуг, який ми будем надавати й поступово розширювати. 

Фахівці «Центру матері та дитини»

Та чи не найбільшою гордістю закладу є медперсонал, констатує Володимир Присяжнюк.

Без високого професійного рівня лікарів, які тут працюють, неможливо надавати якісну меддопомогу, Тому багато часу приділяємо покращенню професійних якостей наших спеціалістів, - говорить директор Центру. - Люди постійно навчаються, їздять на конференції, майстер-класи - не тільки в Україні, а й закордоном. Це надзвичайно важливо, тому що спеціаліста потрібно роками виховувати, а наші люди мають ентузіазм та велику любов до своєї професії.

У центрі матері та дитини діє золоте правило: стався до пацієнтів так, як хочеш, щоб ставились до тебе. У професійності та скрупульозності медиків переконують і самі пацієнти. Кажуть, у відповідальний момент це надважливо.

Персонал справді намагається приділяти максимум уваги і мамі, і дитині, і за татом також спостерігати, щоб він в усьому брав участь, - каже породілля Світлана.

Центр матері і дитини відомий у Вінниці й професійними лікарями дитячого стаціонару та амбулаторно-діагностичного відділення, які надають меддопомогу дітям до 18 років. Плани в адміністрації центру матері та дитини грандіозні. Вже у найближчому майбутньому хочуть стати кластерною лікарнею, де в комплексі надаватимуть ще більше якісних послуг.

Нагадаємо, 16 листопада спеціалізована мобільна бригада з Вінницької міської клінічної лікарні «Центр матері та дитини» відвідала село Бохоники, де впродовж дня здійснювали медичний огляд жінок та дітей.

Embedded thumbnail for Чому молоді матусі обирають Центр матері та дитини

Читайте також

Учні Вінницької дитячої художньої школи здобули призи на міжнародному конкурсі принтів
Учні Вінницької дитячої художньої школи здобули призи на міжнародному конкурсі принтів
Детальніше
У Вінниці дитячий волонтерський центр зібрав 70 тис. грн на підтримку Нацгвардії
У Вінниці дитячий волонтерський центр зібрав 70 тис. грн на підтримку Нацгвардії
Детальніше
Немовля задихалось - вінницькі патрульні супроводили до лікарні автомобіль з дитиною
Немовля задихалось - вінницькі патрульні супроводили до лікарні автомобіль з дитиною
Детальніше
Унікальні операції людям із критичною серцевою недостатністю
Унікальні операції людям із критичною серцевою недостатністю
Детальніше
Дивом вижили після ДТП на Стрілецькій
Дивом вижили після ДТП на Стрілецькій
Детальніше
У Вінниці провели 20 трансплантацію: пересадили серце
У Вінниці провели 20 трансплантацію: пересадили серце
Детальніше