Безпеку вінничан оберігатимуть ще 49 поліцейських офіцерів громад
З початку війни Вінниця стала прихистком для майже 50 000 українців, які врятувались від війни, з них 11 тисяч дітей. Аби кожна людина почувала себе у безпеці, у Вінницькій міській територіальній громаді поліція посилює свою присутність на вулицях міста.
Про це інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.
Від 7 грудня ще 49 поліцейських офіцерів громад, серед яких 11 жінок, працюватимуть заради спокою 450 тисяч громадян, - йдеться у повідомленні.
З нагоди старту другого етапу проєкту «Поліцейський офіцер громади» з робочим візитом у Вінницю прибули:
- Голова Національної поліції України Іван Вигівський,
- начальник Департаменту превентивної діяльності НПУ Максим Ахрамєєв,
- перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.
Вінниця — це перший обласний центр в Україні, де цілковито забезпечений інститут поліцейських офіцерів громад. Я ще раз дякую всім, хто долучився до цього, і вітаю на службі нових поліцейських офіцерів громад, – зазначив Голова Нацполіції. – Це не тільки правоохоронець, а й помічник, сусід і друг. Адже він сам проживає на тій території, де і працює, там він і звітує перед людьми. З перших днів повномасштабної війни ПОГи займаються евакуацією мирного населення, доставляють гуманітарну допомогу, затримують колаборантів, виїжджають на місця обстрілів російськими окупантами.
Голова НПУ подякував американським партнерам, які передали Національній поліції 33 автомобілі з тих, що сьогодні були поставлені на посилення безпеки у громаді. А також головам громад, які долучились до втілення проєкту, та довели, що ефективна розбудова безпечного середовища – це реальний результат вдалої співпраці поліції та громади. А також відзначив вагомий внесок попереднього керівника ГУНП у Вінницькій області Івана Іщенко, який розпочинав та опікувався проєктом «Поліцейський офіцер громади» на Вінниччині.
Присутній на заході директор програми ICITAP в Україні Тім Яновік розповів, що в 1993 році в Чикаго реформа шерифів розпочалась у п’яти районах та поступово розповсюджувалась на все місто. Через п’ять років до цієї реформи долучили кримінальний аналіз. А у 2000-х роках вже рівень злочинності впав на 65%, а довіра до шерифів зросла до 80%.
Я дуже радий бути тут не лише з колегами, а й з моїми друзями, з якими ми разом рухаємо цю реформу вперед. На прикладі поліції Чикаго можна сказати, що зараз у вас є можливість не тільки як в поліцейських, а в першу чергу, як у громадян, зробити такий самий вклад у життя ваших громад і зробити так, щоб довіра до вас зростала, а злочинність знижувалась, - сказав директор програми ICITAP в Україні.
Одразу після вручення ключів від службових авто ПОГи відправились забезпечувати правопорядок на ввіреній території.
Один з них – капітан поліції Євгеній Біднячук, працює в поліції з 2008 року. Розпочав свою роботу на посаді дільничного. З 2015 року тричі брав участь у стабілізаційних заходах, працював із населення, документував прихильників «руського міру» в Краматорську, Бахмуті, Слов’янську та Дружківці.
Четверта ротація була на Харківщину в 2022-2023 роках. Має на своєму рахунку врятоване життя – цивільна жінка отримала поранення у результаті вибуху, коли їхня з чоловіком автівка наїхала на міну. Чоловік загинув, а вона, завдяки вчасній та професійно наданій поліцейським домедичній допомозі, вижила. Тепер ПОГ працюватиме із напарником у Вінниці, мікрорайон Масложир-Бучми та обслуговуватиме близько 25 тисяч людей.
Нагадаємо, начальник ГУНП у Вінницькій області Юрій Пархоменко разом із працівниками обласного главку завітав із подарунками до вихованців спеціальної школи. Про це інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.