Вінничан закликають не вмикати обігрівачі одночасно з багатьма іншими електроприладами

Вінничан закликають не вмикати обігрівачі одночасно з багатьма іншими електроприладами

14:10 17.10.2025

Восени, в міжопалювальний період, традиційно частішає використання електричних засобів обігріву: кондиціонерів, електрокамінів, тепловентиляторів, масляних радіаторів та інфрачервоних обігрівачів. 

Саме в цей час зростає кількість пожеж, пов’язаних з порушенням правил експлуатації електроприладів. Тому вінничан закликають свідомо використовувати електроприлади з дотриманням пожежної безпеки та не вмикати велику їх кількість одночасно.

Саме в цей період люди досить часто починають використовувати додаткові електричні засоби обігріву. Зазвичай це відбувається у вечірній час, коли разом з іншими побутовими приладами додатково вмикаються ще й електрообігрівачі. На жаль, така ситуація суттєво підвищує ризик виникнення пожеж в побуті. Тому звертаюсь до вінничан з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки й не використовувати в піковий період одночасно всі побутові прилади та прилади обігріву, – зазначив заступник міського голови Вінниці Роман Фурман.

Основні причини пожеж, пов’язаних з обігрівачами пов'язані з перевантаженням електромережі (через одночасне підключення потужного обігрівача, чайника, праски та інших приладів до однієї розетки), використання саморобних пристроїв, особливо з відкритим нагрівальним елементом та порушення дистанції між електрообігрівачами та легкозаймистими предметами. Крім того, причиною пожежі може бути експлуатація несправних приладів та залишення електроприладів без нагляду.

У Вінницькому районному управлінні ДСНС у Вінницькій області наголошують: дотримання елементарних правил безпеки може врятувати життя. Тож вінничанам радять використовувати лише справні електроприлади, обмежити доступ до них дітей, не використовувати обігрівачі для сушіння одягу тощо.

Крім того, в умовах, коли ворог продовжує нищити критичну інфраструктуру та енергооб’єкти країни, свідоме використання електроприладів - це внесок не лише у власний добробут, а й енергетичну безпеку країни в умовах обмеженості енергоресурсів та запровадження графіків знеструмлень в різних регіонах країни.

Нагадаємо, Вінницький міський голова Сергій Моргунов на черговому засіданні виконавчого комітету міської ради 16 жовтня прокоментував ситуацію із початком опалювального сезону в житловому секторі. За його словами, зараз важливо ощадливо використовувати енергоресурси та забезпечити стабільність енергосистеми країни. 

Читайте також

П’ятниця у Вінниці: чи чекати на відключення світла та де комунальники лататимуть мережі
Де у Вінниці 17 квітня не буде води та світла: повний перелік адрес та важливе попередження
Детальніше
Кінологи, вибухотехніки й спецспорядження вінницькі ліцеїсти опановували правила виживання
Кінологи, вибухотехніки й спецспорядження: вінницькі ліцеїсти опановували правила виживання
Детальніше
Де у Вінниці 16 квітня зникне світло та вода повний перелік «проблемних» адрес
Де у Вінниці 16 квітня зникне світло та вода: повний перелік «проблемних» адрес
Детальніше
Вінничан попереджають про масштабні відключення де 15 квітня не буде води та електрики
Вінничан попереджають про масштабні відключення: де 15 квітня не буде води та електрики
Детальніше
Через займання електрообігрівача загинув 32-річний чоловік на Вінниччині
Через займання електрообігрівача загинув 32-річний чоловік на Вінниччині
Детальніше
Де 14 квітня у Вінниці лагодитимуть комунальні мережі
Де 14 квітня у Вінниці лагодитимуть комунальні мережі
Детальніше