У Вінниці схвалили проєкт бюджету - майже мільярд на безпеку й оборону

У Вінниці схвалили проєкт бюджету - майже мільярд на безпеку й оборону

20:31 07.12.2023

Сектор безпеки та оборони залишиться пріоритетом. На нього планують спрямувати близько 1 млрд грн. Серед ключових напрямів також – стійкість та турбота. На них передбачають майже 2 млрд грн. 

Таку суму видатків на пріоритетні цілі заклали у проєкті бюджету Вінницької міської територіальної громади на наступний рік. 7 грудня його розглянув та ухвалив виконавчий комітет Вінницької міськради. А фінальне голосування стосовно основного фінансового документа відбудеться у сесійній залі.

Важливої складовою формування бюджетного процесу є широке обговорення із залученням великої кількості людей до обговорення бюджету. Незмінними принципами формування бюджету залишаються також прозорість, збалансованість та реалістичність, – зауважила під час презентації директорка департаменту фінансів Антоніна Лесь.

Першочергові завдання бюджету

Першочергові завдання бюджету в 2024 році, на які спрямовуватимуться кошти, такі:

  • підтримка підрозділів Збройних сил України, Національної гвардії, правоохоронних органів, добровольчих формувань ТРО та інших військових формувань, а також забезпечення безпеки мешканців громади – безпека та оборона;
  • зміцнення економічної самостійності Вінницької міської територіальної громади, ефективна робота критичної інфраструктури громади: житлово-комунального господарства, транспорту, охорони здоров’я, освіти – стійкість;
  • забезпечення соціальної підтримки: військовослужбовців, членів їх сімей, родин загиблих під час військової агресії російської федерації проти України, дітей, які потребують підвищеної уваги, особливо дітей — сиріт та позбавлених батьківського піклування, дітей із багатодітних родин, людей із інвалідністю, найбільш незахищених верств населення, внутрішньо переміщених осіб, малозабезпечених сімей – турбота.

Згідно із документом, за доходами бюджет на 2024 рік сформовано в обсязі 6,3 млрд грн, а це на 3% менше за очікуваний показник 2023 року.

Головним фактором, що вплине на зменшення надходжень до бюджету нашої громади, є зарахування «військового» податку на доходи фізичних осіб до державного бюджету. Водночас для бюджетів територіальних громад на 2024 рік відсоток відрахувань «не військового» ПДФО збережено на рівні 64%, тобто цей податок залишиться серед основних бюджетоутворюючих, – зазначила Антоніна Лесь.

За її словами, за рахунок власних доходів очікується отримати 5,4 млрд грн, а 921, 6 млн грн становитимуть трансферти з обласного та державного бюджетів. У формуванні бюджету основну роль відіграватиме загальний фонд, оскільки забезпечує 96, 4 % доходів.

У Вінниці схвалили проєкт бюджету - майже мільярд на безпеку й оборону

Щодо видатків бюджету, то вони сформовані в обсязі 6,5 млрд грн, із яких 5,6 млрд грн за рахунок власних доходів, а 921,6 млн грн – субвенцій із державного та обласного бюджетів.

Наприклад, левову частку видатків бюджету за пріоритетним напрямом «Безпека та оборона» передбачено спрямувати на виконання заходів із підвищення обороноздатності нашої країни, підтримку військових частин. Так, кошти у сумі 610,2 млн грн підуть на придбання транспортних засобів, квадрокоптерів, тепловізорів, хімічних грілок та іншого обладнання за запитами військових.

Крім того у 2024 році планується продовжити роботу з будівництва протирадіаційних укриттів у восьми закладах освіти, а саме у шести ліцеях (№11, 12, 13, 23, 30, 33), а також у двох закладах дошкільної освіти (№28, 60). Відповідний ресурс передбачено і на здійснення ремонту таких споруд у садочках (№21, 47, 67, 77) та у закладах охорони здоров’я. Кошти планують спрямувати і на модернізацію та забезпечення функціонування системи оповіщення громади.

Найбільшим отримувачем бюджетних коштів залишиться галузь «Освіта», на яку у наступному році планується спрямувати майже 2,6 млрд грн, що на 19,2 відсотки більше проти планових показників 2023 року. На підтримку у належному стані роботи критичної інфраструктури – 1 млрд грн. Значна увага приділяється соціальному захисту населення – понад 358 млн грн. Загалом, бюджет прийдешнього року сформовано так, щоб забезпечити стабільне функціонування всіх галузей громади в умовах воєнного стану. Всі вільні кошти бюджету, крім захищених статей, розподілено згідно з визначеними міською радою ключових пріоритетів – безпека та оборона, стійкість і турбота, – підсумувала Антоніна Лесь.

Наразі в громаді тривають інформаційні зустрічі з обговорення бюджету.

Вони проходять активно. На семи публічних представленнях проєкту бюджету Вінницької міської територіальної громади, які вже відбулися, цей документ підтримано одноголосно, – розповів заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний. – У нас ще декілька буде таких зустрічей і 15 грудня відбудуться фінальні громадські слухання, після чого 22 грудня проєкт рішення буде винесено на розгляд депутатів міської ради.

Нагадаємо, в умовах воєнного стану одним із пріоритетів роботи міської ради є стійкість громади, а для цього має бути безперебійна та ефективна робота критичної інфраструктури. Саме це знайшло відображення в новому бюджеті, проєкт якого представили на зібраннях у двох комунальних підприємствах: «Вінницяміськтеплоенерго» та «Вінницька транспортна компанія».

Embedded thumbnail for У Вінниці схвалили проєкт бюджету - майже мільярд на безпеку й оборону

Читайте також

На Вінниччині відбувся черговий випуск поліцейських офіцерів громад з усієї України
У Вінниці відбувся черговий випуск поліцейських офіцерів громад з усієї України
Детальніше
У Вінниці взяли під варту підозрюваних у крадіжці 1,5 млн грн бюджетних грошей
У Вінниці взяли під варту підозрюваних у крадіжці 1,5 млн грн бюджетних грошей
Детальніше
У Вінниці звітували про підтримку Збройних Сил та соціально-економічний розвиток громади
У Вінниці звітували про підтримку Збройних Сил та соціально-економічний розвиток громади
Детальніше
Вакцинація домашніх улюбленців
Вакцинація домашніх улюбленців
Детальніше
Вінницька громада отримала два шкільних автобуси для приєднаних територій
Вінницька громада отримала два шкільних автобуси для приєднаних територій
Детальніше
На Вінниччині бухгалтерка привласнила понад 400 тисяч гривень бюджетних коштів
На Вінниччині бухгалтерка привласнила понад 400 тисяч гривень бюджетних коштів
Детальніше