17 випускників отримали сертифікати «Школи гідів та амбасадорів Вінниці»

17 випускників отримали сертифікати «Школи гідів та амбасадорів Вінниці»

15:37 27.05.2024

Випускниками «Школи гідів та амбасадорів Вінниці» стали 17 слухачів курсу. В суботу, 24 травня, їм вручили сертифікати з гідівської справи, а одній з випускниць запропонували роботу в «Офісі туризму Вінниці».

Загалом це було 3 місяці інтенсивної підготовки та навчання від 33 професійних спікерів. Учасниками «Школи» були студенти, вчителі, гідеси, які бажали підвищити свою професійну кваліфікацію, вінничани за народженням та покликом серця. Вони почали навчання 1 березня у складі 23 осіб, серед яких були як учасники курсу «Амбасадор Вінниці», так і ті, хто продовжив навчання на базовому та повному курсах підготовки, щоб стати сертифікованим гідом.

17 випускників отримали сертифікати «Школи гідів та амбасадорів Вінниці»

Навчальна програма курсів була насиченою і багатовекторною: історія, архітектура, культура, урбаністика і модернізація, археологія і містобудування, європейська Україна та інтеркультурна Вінниця, туристичне блогерство, релігієзнавство тощо. А практична частина складалася з тренінгів першої медичної допомоги, акторської майстерності, психології, ділової української мови та англійської мови професійного спрямування, досліджень малих річок, відвідувань музеїв, а також демонстраційних турів від знаних вінницьких гідес. Варто відзначити й ентузіазм та інтерес учасників та учасниць Школи гідів, адже вони не відпускали спікерів допізна і ходили на додаткові активності поза навчанням.

17 випускників отримали сертифікати «Школи гідів та амбасадорів Вінниці»

У підсумку випускники та випускниці підготували шість авторських екскурсій у співпраці один з одним, що стало фінальним екзаменом у «Школи гідів»:

  • «Intermezzo» (за мотивами твору Михайла Коцюбинського);
  • «Вінниця. Бджоли. Вовки» (про уличів);
  • «Повний метр» (про розвиток кінематографа у Вінниці);
  • «1363. Середньовіччя & сучасність» (оглядова);
  • «Адресами Української революції»:
  • «Вінниця. Мистецький underground» (по маршруту від КЗ «Райдуга» до простору «Plai Піч»).

Директорка «Офісу туризму Вінниці» Тетяна Маєвська розповіла, що вже зовсім скоро у всіх охочих буде можливість потрапити на ці екскурсії безкоштовно. А найуспішніші з них Офіс туризму Вінниці візьме у ротацію на комерційній основі. Таким чином сертифіковані гіди зможуть заробити свої перші кошти від екскурсійної діяльності.

Важливим результатом цього курсу стало й те, що з 1 липня команда “Офісу туризму Вінниці” поповниться ще однією колегою – ми беремо на роботу Соломію Грон, випускницю нашої школи. Вона закінчує бакалаврат історичного факультету ВДПУ ім. Коцюбинського, вільно володіє англійською мовою, і показала досить високий рівень під час навчання. Це наш спільний вибір з групою експертів “Школи гідів та амбасадорів Вінниці”. І Соломія дала згоду – вона хоче працювати в нашій команді. Насправді кожен з випускників “Школи” може відкрити власну справу як ФОП чи найманий працівник, і співпрацювати з “Офісом туризму” на сталих умовах – так само, як ми співпрацюємо з іншими гідами. Впевнена, що ці обличчя вже незабаром будуть впізнавати і вінничани, і наші гості. Адже гіди та амбасадори Вінниці – це люди, що відчувають місто серцем і дарують свою любов до нього всім оточуючим! – розповіла директорка «Офісу туризму Вінниці» Тетяна Маєвська.

Випускники та випускниці курсу залишились задоволеними навчанням, а багато з них заявили про намір продовжити розвиватись у туристичній сфері, щоб в майбутньому займатись цим професійно.

  • Соломія Грон: «Враження про “Школу гідів та амбасадорів Вінниці” максимально позитивне, враховуючи об’єм цікавої і максимально пізнавальної інформації, яку нам дали. Плюс це й практичні навички, які можна відшліфувати і використовувати не тільки для екскурсій, а й у повсякденному житті. Тому я усім раджу на майбутнє: якщо побачите афішу, реєструватися на ці курси, поки є місця. Бо це неймовірний досвід, це спільнота, і це дуже цікаві програми та спікери. Я пройшла “Школу”, і дуже щаслива результатом».
  • Костянтин Щигорцов: «Я маю досвід проведення кількох екскурсій, і це навчання відкрило для мене нові горизонти. Я під іншим кутом побачив місто і познайомився з великою кількістю чудових людей, однодумців, що на мене дуже вплинуло. Я маю освіту в галузі туризму (одну із), тому хочу розвиватися в цьому напрямку також і займатися екскурсіями, може, не як основною діяльністю, а додатковою. Тому дякую “Офісу туризму Вінниці”, що надали мені таку можливість».
  • Анна Гертель: «В першу чергу це саморозвиток. Я дуже довго шукала такі курси і коли побачила анонс “Школи гідів”, без роздумів заповнила заявку. А коли потрапила вже безпосередньо на лекції, була здивована тим, наскільки тут різні люди, наскільки в них горять очі. Дуже цікаво було перебувати в такому середовищі ці три місяці. Ще сподобалось, що велика кількість професіоналів були запрошені як лектори. І найголовніше – нам одразу розказали, що ми можемо робити далі. Нас підтримали. Ось це супер».

Стратегічний проєкт «Школи гідів та амбасадорів Вінниці» є логічним продовженням попередніх освітніх заходів, що проводилися у місті з 2019 року, зокрема, «Школи вінницького гіда». Цьогорічний проєкт реалізував «Офіс туризму Вінниці» та департамент маркетингу міста та туризму ВМР у співпраці з Музеєм Вінниці, ВДПУ ім. М. Коцюбинського, ВТЕІ ДТЕУ, Київським національним університетом технологій та дизайну, Інститутом розвитку міст, Агенцією просторового розвитку, ДонНУ ім. Василя Стуса та іншими закладами.

Нагадаємо, офіс туризму Вінниці запрошує усіх охочих стати слухачами сертифікованого курсу з гідівської справи - програма очікується цікавою і дуже насиченою. Вона передбачає опановування не лише теорії, але й практичні заняття від кваліфікованих лекторів, викладачів провідних вишів України та досвідчених екскурсоводів міста.

Читайте також

Пройшла пішки понад 250 км, аби зібрати на інклюзивну автівку для захисників - вінничанка розповіла, як подолала шлях Camino Podolico
Детальніше
Ляльковий театр, музей моделей транспорту та зоодворик - місця, які варто відвідати у Вінниці
Детальніше
На костелі у Вінниці встановили сонячну мушлю - символ Шляху святого Якова
Детальніше
Влаштували поїздку для пів сотні дітей з родин воїнів мотопіхотної бригади ім.Якова Гандзюка
Детальніше
У Вінниці завершився перший етап Майстерні міських екскурсій про Коцюбинського
Детальніше
У Вінниці стартував новий проєкт - "Майстерня міських екскурсій"
Детальніше