Три громади на Вінниччині зобов'язали створити органи охорони культурної спадщини

Три громади на Вінниччині зобов'язали створити органи охорони культурної спадщини

15:18 27.05.2024

Вінницький окружний адміністративний суд задовольнив позов прокуратури до Мурованокуриловецької селищної ради, яка не створила спеціально уповноважений органу охорони культурної спадщини.

Селище Муровані Курилівці внесено до Списку історичних населених місць України. Утім, всупереч цій обставині та в порушення законодавства, Мурованокуриловецька селищна рада не утворила уповноважений орган у сфері охорони культурної спадщини.

Відсутність такого органу унеможливлює контроль за станом збереження характерного середовища, цінної історичної забудови, що може призвести до невідворотних змін території, - інформує пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Також Гайсинська та Немирівська окружні прокуратури задовольнили позови про утворення спеціально уповноважених органів охорони культурної спадщини, відповідно, у Гайсинській міській та Оратівській селищній радах. На сьогодні відкрили провадження у справах. 

Нагадаємо, ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду закрито провадження в адміністративній справі за позовом Могилів-Подільської прокуратури у зв’язку з добровільним усуненням відповідачем порушень, які стали підставою для звернення до суду. Йдеться про позов до власника частини житлового будинку типової забудови кінця ХІХ - початку XX століть у Могилеві-Подільському щодо зобов’язання його укласти охоронний договір.

Читайте також

Прокуратура попередила незаконне заволодіння гідроспорудою у Барській громаді
Детальніше
Тиврівській громаді повернули водний обʼєкт вартістю 648 млн грн
Детальніше
Понад 4 га землі на Ямпільщині повернули у власність держави
Детальніше
Посадовиця завдала понад 1,7 млн грн збитків Жмеринській громаді
Детальніше
Земельну ділянку вартістю 9 млн грн повернули у власність Вінницької громади
Детальніше
Громади Вінниччини зобов’язали турботливіше охороняти культурну спадщину
Детальніше