У Місті ідей стартує проєкт "Школа гідів та амбасадорів Вінниці"

У Місті ідей стартує проєкт "Школа гідів та амбасадорів Вінниці"

10:39 06.02.2024

Офіс туризму Вінниці запрошує усіх охочих стати слухачами сертифікованого курсу з гідівської справи - програма очікується цікавою і дуже насиченою. Вона передбачає опановування не лише теорії, але й практичні заняття від кваліфікованих лекторів, викладачів провідних вишів України та досвідчених екскурсоводів міста. Заняття стартують з 1 березня і будуть проходити щоп’ятниці та щосуботи на базі Туристичного хабу "Visit Vinnytsia". А випускниками слухачі стануть уже наприкінці травня.

Стратегічний проєкт "Школи гідів та амбасадорів Вінниці" є логічним продовженням попередніх освітніх заходів, що проводилися у місті з 2019 року, зокрема, "Школи вінницького гіда". Результати туристичного сезону-2023 з рекордними 2,5 млн грн туристичного збору свідчать про те, що попит на внутрішній туризм не тільки відновлюється, але й зростає, відповідно, є велика потреба в розширенні екскурсійного ринку Вінниці.

За даними Державної агенції розвитку туризму з посиланням на власне опитування з початку війни понад 45% опитаних українців подорожували країною з туристичною метою. Причому понад половина опитаних надали перевагу саме міському туризму та пішим прогулянкам. І ми бачимо також, що з моменту початку великої війни в нашому суспільстві в рази зросла цікавість до локальної історії, традицій, культурної спадщини й архітектурних пам’яток, - розповідає директорка Офісу туризму Вінниці Тетяна Маєвська. - Опосередковано наш курс "Школа гідів та амбасадорів" також покликаний закласти підґрунтя для виховання локальної ідентичності через популяризацію досягнень українського народу в різні епохи на прикладі нашого міста. А бонусом для найкращих екскурсоводів - випускників проєкту стане співпраця з нашим підприємством на сталих умовах.

Цьогорічний проєкт буде реалізовуватися у співпраці з Музеєм Вінниці, ВДПУ ім. М. Коцюбинського, ВТЕІ ДТЕУ, Київським національним університетом технологій та дизайну, Інститутом розвитку міст, Агенцією просторового розвитку, ДонНУ ім. Василя Стуса та іншими закладами. В навчанні можуть брати участь як практики, так і початківці, віком від 18 років.

Навчальна програма має багатовекторне наповнення: теоретичні знання з різних галузей і спеціалізованих тематик, методи і навички розробки та проведення екскурсій, ділові знання і вміння. Включена також практична підготовка з відвідуванням архівів і бібліотек, туристичних локацій, майстерень міських екскурсій і переймання досвіду практикуючих гідів. Розроблено 3 навчальних модулі:

  • "Амбасадор Вінниці",
  • "Гід. Базовий курс",
  • "Гід. Повний курс".

"Амбасадор Вінниці"

"Амбасадор Вінниці" - безоплатна програма, що міститиме в собі курс лекцій з історії, культури та архітектури Вінниці. Група буде формуватися у складі 10 осіб (в т. ч. 5 місць для соціально вразливих категорій вінничан та ВПО), яких організатори відбиратимуть за мотиваційними листами. Заповнити і надіслати мотиваційний лист можна за посиланням.

"Гід. Базовий курс"

Інші два модулі передбачають оплату за навчання. "Гід. Базовий курс" (не містить блоку практичної підготовки) вартуватиме 2900 грн. Зареєструватись можна за посиланням

"Гід. Повний курс"

"Гід. Повний курс" коштуватиме 4900 грн. Це найбільш інтенсивний, різноманітний і водночас найбільш повний фаховий курс, що відповідає вимогам ДСТУ EN 15565:2016 (міжнародний стандарт навчання гідів на 600 годин). Навчання дозволить набути цікаву і затребувану нині професію, а саме: опанувати майстерність гіда (екскурсовода), отримати досвід створення власних авторських екскурсій для різних цільових груп. Реєстрація за посиланням

Заняття відбуватимуться щоп'ятниці (17:00-21:00) та щосуботи (12:00-17:00). Стартує проєкт 1 березня.

Контакти і довідка - Офіс туризму Вінниці:

Нагадаємо, в останньому місяці зими на вінничан та гостей міста чекає 12 екскурсій і турів від Офісу туризму Вінниці. Крім цього, відбудеться три майстер-класи: з виготовлення екоторби, текстильної іграшки та кавового мила-скрабу.

Embedded thumbnail for У Місті ідей стартує проєкт "Школа гідів та амбасадорів Вінниці"

Читайте також

Інститут розвитку міст у Вінниці відзначив своє 15-річчя
Інститут розвитку міст у Вінниці відзначив своє 15-річчя
Детальніше
Офіс туризму Вінниці підготував до Великодня два тематичні майстеркласи
Офіс туризму Вінниці підготував до Великодня два тематичні майстеркласи
Детальніше
Юні вінничани впевнено перемагають у проєкті "Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги"Юні вінничани впевнено перемагають у проєкті "Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги"
Юні вінничани впевнено перемагають у проєкті "Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги"
Детальніше
Йога, фазанарій та незвичний костел: Офіс туризму запрошує у мандрівку Оратівщиною
Йога, фазанарій та незвичний костел: Офіс туризму запрошує у мандрівку Оратівщиною
Детальніше
Вінничан запрошують на екскурсію «Пензлем натхненниць малюємо місто»
Вінничан запрошують на екскурсію «Пензлем натхненниць малюємо місто»
Детальніше
У Вінниці анонсували старт соціального проєкту з ораторського мистецтва VERBUM
У Вінниці анонсували старт соціального проєкту з ораторського мистецтва VERBUM
Детальніше