У Вінниці відкрили унікальну виставку «Військо. Держава. Пам'ять»

У Вінниці відкрили унікальну виставку «Військо. Держава. Пам'ять»

17:01 01.10.2024

У Вінниці в Вежі Артинова 1 жовтня відбулося відкриття виставки «Військо. Держава. Пам'ять», приуроченій Дню Захисників і Захисниць України. Організував подію Музей Вінниці. Вона зібрала чимало відвідувачів, серед яких були мешканці міста, науковці, військові та родичі загиблих оборонців України, особисті предмети, яких увійшли до експозиції.

Виставка представляє унікальні артефакти доби Української революції, частина з яких була викуплена завдяки донатам небайдужих жителів та передана до фондів Музею Вінниці. Серед експонатів можна побачити військові нагороди, унікальний стяг, особисті речі загиблих бійців та документи того часу.

Як розповів директор «Музею Вінниці» Олександр Федоришен мета виставки – продемонструвати спадковість державотворчих та військових традицій України, підкреслити зв’язок між минулим і сучасністю.

Експозиція поділена на три тематичні частини: «Держава», «Військо» та «Пам'ять». Сьогодні, коли Україна знову відстоює свою незалежність, виставка нагадує про тих, хто ціною свого життя захищав і захищає нашу державу. Важливим аспектом є пам'ять про події Української революції 1917-1921 років та як її зберігають для нащадків. Тут представлені унікальні експонати. Наша команда розпочала формувати фонд колекції з 2017 року. І ми вдячні всім, хто долучився пожертвами/донатами на закупівлю унікальних артефактів для Музею Вінниці, – говорить Олександр Федоришен.

На відкритті також були присутні меценати, які активно підтримували ініціативу збору артефактів для виставки. Вони відзначили важливість збереження історичних пам’яток та підтримку музеїв, які допомагають розширювати знання про національну історію та культуру.

Зокрема на заході були присутні рідні загиблого Захисника України, реконструктора Армії Української Народної Республіки 24-річного Вячеслава Залевського – «Хміль», «Малий». Він на початку 2024 року добровільно приєднався до лав 12-ї бригади спеціального призначення «Азов» Національної гвардії України, служив у роті вогневої підтримки у складі мінометного розрахунку. Загинув воїн під час виконання бойового завдання 30 травня.

Мама Героя розповіла, що її син любив історію та завжди закликав вивчати справжню історію України.

Вячеслав був членом клубу військово-історичної реконструкції "Лев і Архангел" Вінницького історичного товариства. Він ще зі школи казав: “Мамо, вчи історію, адже ти її вивчала за радянськими книгами…” Син дуже любив Вінницю тому ми вирішили передати його особисті речі для Музею Вінниці аби його світла пам’ять була з нами, – говорить Наталія Залевська.

Перший заступник директора департаменту культури Вінницької міської ради Олексій Циганков зазначив:

Виставка “Військо. Держава. Пам'ять” демонструє тяглість нашої державності та спадковість військових традицій. Сьогодні, як і понад сто років тому, українські воїни захищають нашу незалежність і ми вшановуємо їх подвиг, пам’ятаючи про Героїв минулого і сучасності. Ця виставка – важливий крок для збереження історичної пам’яті та формування нашої ідентичності, особливо в контексті теперішньої боротьби за свободу України.

Як відвідати виставку

Виставка діятиме до 14 жовтня та відкрита для відвідувачів з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 17:00.

Вхід вільний.

Нагадаємо, у Вінниці на Майдані Небесної Сотні 1 жовтня відбулась презентація соціального фотопроєкту «Що тримаю біля серця». Це близько тридцяти світлин із зображеннями оберегів, які на полі бою підтримують бойовий дух наших мужніх Захисників.

Читайте також

Заряджали гвинтівку і керували дроном: як пройшли патріотичні заходи для вінницьких школярів
Детальніше
Вшановуємо пам'ять Героїв-земляків
Детальніше
російська армія обстрілює мирні регіони: масові атаки на Харківщині, Херсонщині та Дніпропетровщині
Детальніше
Мати командира відділення з Тульчинської громади отримала посмертний орден сина
Детальніше
Вінницькі прокурори передали дві автівки для військових
Детальніше
Керівник поліції Вінниччини побував на місцях дислокації бойового підрозділу
Детальніше